Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért hiszik sokan, hogy...

Miért hiszik sokan, hogy Magyarországon pozitív diszkrimináció van?

Figyelt kérdés
http://www.gyakorikerdesek.hu/politika__magyar-politika__444.. íme, nemrég feltettem ezt a kérdést, nos mindenki félreértette, igen nagy részben az én hibámból, a pontatlan fogalmazás miatt. Nos a pontos kérdésem, hogy miért hiszik azt, hogy a romákkal kivételeznek, meg hogy nekik mindent megengednek hazánkban? Sztem. ez h**lyeség, max. negatív diszkriminációt látok, a múltkor pl. egy jobbikos képviselő elvágta a vízvezetéket egy faluban, ahol a romák hónapok óta nem fizették a számlát. MILYEN ALAPON, AMIKOR EZ A VÍZSZOLGÁLTATÓ DOLGA LENNE????? Ezzel az erővel, én is kimehetek vidékre és elvághatok különféle vízvezetékeket, azoknál a házaknál, ahol nem fizetik a számlát. Kíváncsian várom mindenki véleményét.

2013. jún. 8. 22:41
1 2 3 4 5
 1/42 anonim ***** válasza:
73%

Jobbikos képviselő nem vágott el semmit.

Eleve nem tartozik a hatáskörébe ,meg is büntetnék érte.


Az a képviselő csak noszogatta a vízszolgáltatót , hogy vágja el a vezetéket mert nem fizetnek.

A képviselőt pedig másik lakók kérték fel rá.

Egyébként a hiányt a tisztességes fizető lakosokon hajtsa be a cég , azt a hiányt amit a cigány család okozott.


A pozitív diszkrimináció pedig jelen van , elég mélyebbre ásnod a témában.

2013. jún. 8. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/42 anonim ***** válasza:
74%

Ha TE szolgáltatod a vízet és nem fizetnek neked akkor persze hogy elvághatod. Cigányok se fizették, ezért nekik is elvágta szolgáltató a vízet, nem értem mit nehéz ezen felfogni.


Fő kérdésre is válaszoljak, példa erre hogy több pontot kapnak a felvételin. Mire fel???

Vagy amikor árammal védte az öregember az uborkáját és őt csukták le, nem a cigányokat.

Ezek bármit megtehetnek. Lopnak, ha lebuknak kapnak 50 000-os szabálysértési bírságot és ennyi.

2013. jún. 8. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/42 anonim ***** válasza:
73%

Az emberek azt mondják, amit látnak.

Egyetemen a roma azért került be, mert a gyereke miatt pluszpontot kapott.

Szigorlaton egy romát azért nem vágtak meg - másodjára -, mert ő volt az egyetlen roma aki bekerült a szakra, a statisztika miatt benntartották. De mi jogon engedték át úgy, hogy a gyakorlatokon egy épkézláb gondolata nem volt?

Másik szakon is normál esetben 3 dékáni engedély után kirúgják az embert, kedves roma fiú - aki jófej volt, csak elég buta - az 5. félévben rugaszkodott neki újra az első féléves statikának.

Volt melóhelyemen direkt keretlétszám volt a romáknak, az se volt baj ha nem volt szakképzett, fel kellett venni x romát, álláshirdetésekben is látni, hogy csak kisebbségit keresnek, nem beszélve a csak nekik szervezett tanfolyamról, segítségről. Ide miért nem mehet magyar? Persze, fel kell zárkóztatni őket, de miért kell külön keretet biztosítani nekik mindenáron?


A mi házunkban is laktak nem fizetők, el is zárták a vizet még tőlünk, fizetőktől is - végül mi fizettük ki a cigányok vizét is. Ez milyen alapon? Persze, rajtuk nem lehet behajtani... ki is költöztették őket nekik épített falusi házakba - ezeket miért csak a romák kaphatják meg? - hátrahagyva a szétszedett lakást, elvitték a kádat, szétverték a falat, felszedték a parkettát... persze semmi következménye nem lett.

2013. jún. 8. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/42 A kérdező kommentje:
,,Egyébként a hiányt a tisztességes fizető lakosokon hajtsa be a cég , azt a hiányt amit a cigány család okozott." nem, egyszerűen zárják el a vizet, de ez a cég dolga NEM pedig a civileké, am. jobbikosok vágták el [link]
2013. jún. 8. 23:01
 5/42 A kérdező kommentje:

2-es válaszoló ,,Vagy amikor árammal védte az öregember az uborkáját és őt csukták le, nem a cigányokat."

erre az esetre kíváncsi lennék, ha megtalálod dobj meg egy linkel pls., nyilván nem ok nélkül büntetnek (a legtöbb esetben)...

2013. jún. 8. 23:04
 6/42 anonim ***** válasza:
82%

[link]


Tessék, olvass.


Amúgy meg nem hiszem el, hogy te nem láttál még olyat, hogy cigány családok kaptak ingyen lakásokat, amíg a magyaroknak például nem járt, a cigányok meg széthordták az egészet pár hónap alatt.

2013. jún. 8. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/42 anonim ***** válasza:
2013. jún. 8. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/42 A kérdező kommentje:
2-es, ha lehet, meg tudnál adni egy biztos forrást arra, hogy a romák több pontot kapnak felvételin, kerestem, de nem találtam MÉG.
2013. jún. 8. 23:06
 9/42 anonim ***** válasza:
57%

Lopásról nem is beszélve, volt lakóhelyemen egy látásból ismert cigánycsapat egy este megtámadott amikor a koliból mentem haza, elvették a laptopom, telefonom, táskám, könyveim - azt gondolom kidobták -, hamarosan lopott kocsival lebuktak, bevitték őket, nekem is kellett menni tanúskodni, levelet is kiküldték a bűnlajstromukról - olyanokat is loptak, hogy virágcserép meg ruhák a szárítótól. Pár hónap múlva ismét ott lebzseltek a parkban, miért engedték ki őket? Mást meg pár 1000 Forintos lopás miatt bent ül, egy fehér ismerősöm, aki ugyan szintén lopott, de ő leginkább kaját a boltból nem Mercit évekig ült bent, mint visszaeső.

Eztán már meg is ismertek, egyszer a gyerek odajött és elkezdett rángatni, hogy ezért még megjárom, tele volt az utca emberekkel, így el tudtam menekülni.

Azután nem is mertem egyedül gyalog mászkálni, még volt egy eset amikor rámhúzták a kormányt a járdán, meg egyikük nagyon bátran leköpött a buszról a buszmegállóban. Azóta el is költöztem.

2013. jún. 8. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/42 A kérdező kommentje:
3-as ,,Egyetemen a roma azért került be, mert a gyereke miatt pluszpontot kapott. " ha jól értelmezem, én fehér emberként szülök egy gyereket, akkor ez rám is érvényes, és gyerekkel nincs annyi időm tanulni, úgyhogy ez a törvény jogos.
2013. jún. 8. 23:10
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!