Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Bár sosem fogják megválasztani...

Bár sosem fogják megválasztani, de ha mégis megválasztanák Bajnait, és ő sem fog semmit sem csinálni, akkor mit fognak mondani azok, akik itt védik Bajnait?

Figyelt kérdés
Kíváncsi lennék erre.

2013. jún. 10. 20:59
1 2 3 4
 31/39 The Evil Twin ***** válasza:
69%

"Ááááhh, szóval jelenleg Angliából jártatod az otthoni dolgokkal kapcsolatban a p*fád. Az úgy jó, csúcs!"


És ugye milyen kínos, hogy még így is tájékozottabb vagyok nálad? Mert hogy neked ezekről segédfogalmad nem volt, amíg be nem linkeltem.


"Végül is semmiféle megszorítást nem hajtott végre."


Ilyet senki nem mondott.


Figyi, te ezt írtad:


"Bajnai abszolút csak megszorított."


Ez nem volt igaz, mivel voltak ott két könnyítés is az alacsony keresetűeknek, meg a vállalkozóknak. Ez így nem abszolút. Azt nem mondtam, hogy nem szorított meg, hanem azt, hogy nem csak megszorított. (olvasd csak vissza)


"Ja, hogy növelni tudta az állambevételt az emberek szorongatásával? Wooww.."


Nem az embereket szorongatta, hanem az MSZP pazarló segélyezési rendszerét vágta vissza. Ha visszaolvasod, akkor látod, hogy nem adókat növelt (kivéve az ÁFA-emelést) hanem az állami segélyezést és az állami költségeket vágta vissza. Nem az emberektől lett elvéve a pénz, hanem a segélyekből lett kevesebb kiosztva, illetve több segély hosszabb időre be lett fagyasztva.


"Ez érdemi eredmény, valóban."


Érdemi eredmény? Hát figyi, a GDP növekedést és az ipari termelést sikerült növekvő pályára állítani, meg sikerült leállítani a forint ugrálását a devizapiacon, az állampapírok kamatait ésszerű határokra sikerült lenyomni, és még a banki hitelezés is eléggé stabillá vált az olcsó (a jelenleginél is olcsóbb) piaci forinthitelek megjelenésével. Hosszú távú növekedési kilátásaink voltak még akkor.


Egyedüli probléma, amit nehezen kezeltek, az az államadósság volt, de a kamatra akkor még kevesebbet fizettünk mint ma, ergo fenntarthatóbb volt. (Arról nem is beszélve, hogy nominálisan vagy 2400 milliárddal kevesebb volt, de persze nyilván ez mindenképp nőtt volna valamennyivel)


Tessék megnézni hogy állt a gazdaság a 2010-es év elején, és hasonlítsd össze a mostanival.


Ha nem hiszed, járj utána:


[link]


De körbenézhetsz az AKK archívumában is.


[link]


"Nem vagyok fideszes. Fidesz-MSZP-E2014-LMP-DK-PMP meg nem tudom még hány van, mind egykutya. 22 év alatt tönkretették az országot. Ez a 23. év. Az LMP-PMP elődje, az SZDSZ formában tette ezt. Szóval mind egykutya."


Természetesen a Jobbik kivétel, mert csak.


"hogy "nálunk" a "nem csinált semmit" azt jelenti, hogy semmi pozitívat. Negatív tett, igen, tönkretette az országot. Szóval: leegyszerűsítem zokninak: Nem csinált semmi jót! ;)""


Jah, persze. Figyi, kilóg a lóláb: nyilvánvaló hogy semmit nem tudsz az egyes politikai pártok intézkedéseiről, meg hogy pontosan milyen gazdasági folyamatok történnek és történtek Magyarországon, csak úgy kritizálsz, pártpolitikai alapon.


Legközelebb előbb tájékozódj, és utána mondj véleményt.

2013. jún. 11. 01:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/39 The Evil Twin ***** válasza:
45%

"Az LMP-PMP elődje, az SZDSZ formában tette ezt."


Ez egy különös kedvencem.


Az LMP-PMP annyira az SZDSZ utódja, amennyire a Jobbik a MIÉP-é.

2013. jún. 11. 01:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/39 A kérdező kommentje:

Köszönöm az esti mesét. :)

Nyilván Bajnai stabilizált itt mindent, és nyilván ezért volt társadalmi elutasítottsága. A devizahitelesek akkor is, és most is sz@rban vannak, a bankokkal kapcsolatban pedig folytatta az MSZP útját, és nem vonta és nem is akarta bevonni a közteherviselésbe. Emellett még felvett jósok IMF-hitelt, amivel ezeket a szerinted "meggyőző, pozitív" dolgokat megtehette. Mennyi is volt az államadósság? A GDP hány százalékát tette ki?


A megszorító intézkedései, amiket bemásoltam, azok nem az emberek sújtották? Visszanézheted.


"Tessék megnézni hogy állt a gazdaság a 2010-es év elején, és hasonlítsd össze a mostanival."


Miért jössz nekem folyton a mostani Fidesz-kormány gazdaságpolitikájával? Vagy számodra csak a Fidesz-MSZP-Bajnai létezik? Mind a három a bankoknak kedvezett, az államadósságot növelte az IMF-hitelekkel - bár Orbán nem, de nem azért, mert nem akarta, hanem mert utálják mindenhol - és egyik sem a magyar emberekért tett, hanem saját magáért, és a bankjaiért.


"Természetesen a Jobbik kivétel, mert csak."


Mert nem volt még kormányon? Talán úgy nehéz bármit is egy országgal kezdeni, nemde?


"Jah, persze. Figyi, kilóg a lóláb: nyilvánvaló hogy semmit nem tudsz az egyes politikai pártok intézkedéseiről, meg hogy pontosan milyen gazdasági folyamatok történnek és történtek Magyarországon, csak úgy kritizálsz, pártpolitikai alapon."


Jah, figyi, felsoroltam neked már jó pár intézkedést, és úgy gondolom, hogy ha Gordonka annyira jó lett volna, mint ahogy te most lefested itt, akkor nem bukott volna meg 2010-ben. Hiába jössz a Fidesszel, leszarom a Fideszt. Az elmúlt 20 év politikai pártjairól már elmondtam a véleményemet.


"Az LMP-PMP annyira az SZDSZ utódja, amennyire a Jobbik a MIÉP-é."


Csak annyira az SZDSZ-utódpártja, hogy a programjuk gyakorlatilag ugyanaz, a "hős antifák" az SZDSZ-ből gyakorlatilag mind az LMP-hez pártoltak, valamint az egyik SZDSZ-alapító Tamás Gáspár Miklós LMP alapító. De amúgy helytálló.

2013. jún. 11. 01:56
 34/39 anonim ***** válasza:
69%
Bajnai Gordon természetétől eleve távol áll a semmittevés, nem úgy, mint Orbántól és Vonától, tehát a kérdés eleve tárgytalan. Bár B. G. csak egy évig volt min. elnök, de az ezalatt is kiderült, hogy Gyurcsány után a legjobb elnök volt a magyar demokrácia (R.I.P.) történetében. Egy újabb ciklussal Gyurcsányt is túl fogja szárnyalni és minden idők legjobb és legnépszerűbb magyar politikusa lesz, míg orbábnnak csak a legrosszabb miniszterelnök címe marad.
2013. jún. 11. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/39 anonim ***** válasza:
4%

"Plymouth, UK, de vidékről származom."


Szerintem is rohadtul felháborító, hogy kintrõl osztod az észt és még vered itt magadat, hogy "tájékozottabb vagy" mint akik itthon szívnak! Szórakoztató. :) Amúgy illik nem elfelejteni, hogy a hitel is ott volt a háta mögött amit a "nagyszerû szoci kormányzás" vett fel, mert másképpen már 2008-ban államcsõd lett volna.

Az egy dolog, hogy a mostani vezetés nem jeleskedik, de mit is érint ez téged! :O

Meg az se ha újra folytatódna a hitelfelszedegetés!

Pontosan ezért nem szavazok a pártodra, meg ami észosztásokat lemûveltek.


A wikipédiára adni, amit bárki szerkeszthet.... :#

2013. jún. 11. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/39 anonim ***** válasza:
26%

"Bajnai Gordon természetétől eleve távol áll a semmittevés, nem úgy, mint Orbántól és Vonától, tehát a kérdés eleve tárgytalan. Bár B. G. csak egy évig volt min. elnök, de az ezalatt is kiderült, hogy Gyurcsány után a legjobb elnök volt"


Ha neked a gyurcsi volt a "legjobb" akkor nincs mirõl beszélni. Vagy csak nem voltál ott akkor a húsosfazékhoz közelebb? :D

2013. jún. 11. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/39 The Evil Twin ***** válasza:
93%

"Köszönöm az esti mesét. :)

Nyilván Bajnai stabilizált itt mindent, és nyilván ezért volt társadalmi elutasítottsága."


Simán. Segélyeket vont meg, ezért nem volt népszerű. Az, hogy stabilan kormányoz, vagy sem, annak semmi köze a népszerűséghez. Az MSZP ugyanis pont akkor volt a legnépszerűbb, amikor a legcsúnyábban elk.úrták az egészet, ugyanis akkor éppen szépen osztogattak.


Azt, hogy stabilizálta a helyzetet, azt nem én találtam ki, tessék, ott van a KSH, ne nekem kelljen felolvasni.


"A devizahitelesek akkor is, és most is sz@rban vannak, a bankokkal kapcsolatban pedig folytatta az MSZP útját, és nem vonta és nem is akarta bevonni a közteherviselésbe."


Megint marhaságot mondasz, Gyurcsány vezette be a bankadót Magyarországon, Bajnai pedig korlátozásokat vezetett be a devizahitelezésbe, megtiltotta a fizetés bizonyos %-a feletti törlesztőrészletek engedélyezését.


[link]


"Emellett még felvett jósok IMF-hitelt, amivel ezeket a szerinted "meggyőző, pozitív" dolgokat megtehette. Mennyi is volt az államadósság? A GDP hány százalékát tette ki?"


Az államadósság kevesebb volt, mint most, és kisebb kamatot fizettünk utána. Segítek, mert látom egyedül nem boldogulsz:


[link]


[link]


"A megszorító intézkedései, amiket bemásoltam, azok nem az emberek sújtották? Visszanézheted."


Most ne haragudj, de mit nem értesz azon, hogy nem, nem az emberek kaptak extra terheket, hanem a segélyek csökkentek. Amiket bemásoltál, azok szinte mind megvágott járulékok, és támogatások, nem adóterhek (kivéve az ÁFA növelését).


Igen, a nem dolgozó embereknek biztos rosszabb lett, meg ott, ahol a gyerek után jön a legtöbb pénz, ott biztos szar volt, de alapvetően elsősorban a segélyeket vágta meg. Nézd meg magad, megint. Nem tudok helyetted olvasni, neked kell.


Nem hiszem el, hogy egy jobbikost (mert ezek után felteszem az vagy) a segélyek csökkentése ellen hallom ágálni...


"Miért jössz nekem folyton a mostani Fidesz-kormány gazdaságpolitikájával? Vagy számodra csak a Fidesz-MSZP-Bajnai létezik?"


Valamihez kell hasonlítanom, nemde? A Jobbikhoz pl. nem tudom, mert ahogy te is írtad feljebb, ők nem nagyon csináltak semmit kormányon...


"Mind a három a bankoknak kedvezett, az államadósságot növelte az IMF-hitelekkel - bár Orbán nem, de nem azért, mert nem akarta, hanem mert utálják mindenhol - és egyik sem a magyar emberekért tett, hanem saját magáért, és a bankjaiért."


Mind a három emelte a bankok terheit, és csökkentette a mozgásterüket. Még az Elkúrcsány is. Komolyan, a jobb oldalon most már kötelező a teljes tájékozatlanság?


IMF hitelünk 1 azaz 1 darab volt, nem tudom mire a többes, és az államadósságunk legdrágább és legnehezebben fizethető része pont nem-IMF hitel.


Most az a baj a Bajnai gyerekkel, hogy amikor az ország bajban volt, akkor nem a drágább hitelt választotta? Röhej.


"Jah, figyi, felsoroltam neked már jó pár intézkedést, és úgy gondolom, hogy ha Gordonka annyira jó lett volna, mint ahogy te most lefested itt, akkor nem bukott volna meg 2010-ben."


Te, ugye tudod, hogy nem is indult a 2010-es választásokon? :D

Úgy nehéz bukni, hogy el sem indul rajta.

ENNYIRE FOGALMAD NINCS A MAGYAR POLITIKÁRÓL? :D


"Csak annyira az SZDSZ-utódpártja, hogy a programjuk gyakorlatilag ugyanaz, a "hős antifák" az SZDSZ-ből gyakorlatilag mind az LMP-hez pártoltak, valamint az egyik SZDSZ-alapító Tamás Gáspár Miklós LMP alapító. De amúgy helytálló."


A Jobbik meg együtt indult a 2006-os választásokon a Miéppel, és ex-Miépesek vannak a Jobbikban akárcsak ex-Jobbikosok a Miépben.


Egyértelmű: Jobbik=MIÉP.


Ugyanezzel az erővel...

2013. jún. 11. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/39 The Evil Twin ***** válasza:
77%

"A wikipédiára adni, amit bárki szerkeszthet.... :#"


Wikipédiát célszerű használni, mivel az bárkinek elérhető, és így senki nem mondhatja, hogy az információ, amit számon kérek, számára nem hozzáférhető.


Ha megnézed, az általam belinkelt wikipédia szócikkek mind forrással vannak alátámasztva (bőségesen) amiket magad is leellenőrizhetsz.

2013. jún. 11. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/39 A kérdező kommentje:

"Azt, hogy stabilizálta a helyzetet, azt nem én találtam ki, tessék, ott van a KSH, ne nekem kelljen felolvasni."


[link]


"Megint marhaságot mondasz, Gyurcsány vezette be a bankadót Magyarországon, Bajnai pedig korlátozásokat vezetett be a devizahitelezésbe, megtiltotta a fizetés bizonyos %-a feletti törlesztőrészletek engedélyezését."


Ja, hogy az adónak számít, hogy papíron van, de gyakorlatilag törvényileg nem akadályozzák meg az ügyfelekre való átterhelést?


"z államadósság kevesebb volt, mint most, és kisebb kamatot fizettünk utána. Segítek, mert látom egyedül nem boldogulsz"


[link]


2011-ben Orbánnak sikerült csökkenteni az államadósságot pár százalékkal.


[link]


"Most ne haragudj, de mit nem értesz azon, hogy nem, nem az emberek kaptak extra terheket, hanem a segélyek csökkentek. Amiket bemásoltál, azok szinte mind megvágott járulékok, és támogatások, nem adóterhek (kivéve az ÁFA növelését)."


De ember, te komolyan mondom szerelmes vagy az adóba. Nem is itthon adózol, de fel vagy háborodva Orbán egykulcsos adóján. Nem csak úgy lehet megszorítani, ha adót emelsz, vagy újabb adókat vezetsz be! Tudom-tudom, Orbán ezt csinálta blablabla. De nem csak így lehet megszorítani!


"Igen, a nem dolgozó embereknek biztos rosszabb lett, meg ott, ahol a gyerek után jön a legtöbb pénz, ott biztos szar volt, de alapvetően elsősorban a segélyeket vágta meg. Nézd meg magad, megint. Nem tudok helyetted olvasni, neked kell."


Persze, persze. Mindenkinek rossz volt, aki élősködött az államon, aki meg keményen dolgozott, annak jó volt. Ja.


"Nem hiszem el, hogy egy jobbikost (mert ezek után felteszem az vagy) a segélyek csökkentése ellen hallom ágálni..."


Nem a segélyek csökkentése lenne a cél, hanem a porontybizniszt megszüntetni, és a szociális rendszert átalakítani.


"Valamihez kell hasonlítanom, nemde? A Jobbikhoz pl. nem tudom, mert ahogy te is írtad feljebb, ők nem nagyon csináltak semmit kormányon..."


Kétértelmű! A Jobbik NEM VOLT még kormányon! Így nehezen tudott volna bármit is csinálni kormányon!!!


"Mind a három emelte a bankok terheit, és csökkentette a mozgásterüket. Még az Elkúrcsány is. Komolyan, a jobb oldalon most már kötelező a teljes tájékozatlanság?"


Feljebb írtam.


"Most az a baj a Bajnai gyerekkel, hogy amikor az ország bajban volt, akkor nem a drágább hitelt választotta? Röhej."


Ember, te magad vagy a röhej!


"Te, ugye tudod, hogy nem is indult a 2010-es választásokon? :D

Úgy nehéz bukni, hogy el sem indul rajta.

ENNYIRE FOGALMAD NINCS A MAGYAR POLITIKÁRÓL? :D"


Te nem vagy haverja a Tetronak? Az sem ért meg soha semmit. Nem is tudtam, hogy Bajnai már az önálló pártjával került miniszterelnöki....várjunk csak, jaa nem, az MSZP alatt volt miniszter, és miniszterelnök is igen. :D Akik 2010-ben ugye csúnyán elbuktak. De poén. Most is elfognak, csak idő kérdése.


"A Jobbik meg együtt indult a 2006-os választásokon a Miéppel, és ex-Miépesek vannak a Jobbikban akárcsak ex-Jobbikosok a Miépben."


Az a két ember, aki most átment a MIÉP-be, eleve MIÉP-es volt, mielőtt átjött volna a Jobbikba. És a MIÉP-be alig vannak ex-jobbikosok.

2013. jún. 11. 13:54
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!