Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Ha bemegyek a rendőrségre,...

Ha bemegyek a rendőrségre, hogy mégis mi az isten van a 3 hónapja tett feljelentésemmel, akkor mi van? Kötelesek valamit mondani?

Figyelt kérdés
Valaki ellen tettem kb 2,5-3 hónapja, és még nincs egyetlen papírom se tőlük. Ha bemegyek érdeklődni, elküldhetnek a semmivel vagy utána kell nézniük?
2010. szept. 16. 19:00
 1/6 anonim ***** válasza:
A feljelentést 3 napon belül vagy elutasítják, vagy nyomozást rendelnek el, vagy feljelentés kiegészítést kérnek és az előbbiekről utána döntenek. (valamint ha nem az illetékes rendőrségen tetted meg, akkor azok hivatalból küldik az illetékesnek-ez némi idő és akkor az előbb leírtak ott érvényesülnek) De összességéne a felj kieg. 15 nap lehet, ami után mindenképpen döntenek. A döntésről a sértettet értesítik (Te vagy a sértett, mert ha nem akkor ő lehet kapott már értesítést.)Ha a felj elutasítása mellett döntenek azt is kiküldik a feljelentőnek--neked, akinek van panaszjoga, (azt gondolom 8 nap) amivel élhet. Ez a határidő a kézbesítéstől indul. Én annak vagyok a híve, hogy mindig minden írásban történjen, mert azt iktatják a hatóságoknál, nyoma marad, tehát ne telefonon vagy személyesn érdeklődj, mert arra utólag senki nem emlékszik majd. Szóval szépen leírod, hogy az ekkor és ekkor tett feljelentésem ügyében érdeklődnék, hogy rendeltek-e el nyomozást. (már ha bűncselekményről van szó)Ezt szépne postán, vagy személyesen átvetetni a rendőrségen, úgy hogy egy másolati példányra írják rá neked, hogy átvették.
2010. szept. 16. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Bocs, a betűcserékért, sietek :-) Amúgy az értesítési címed jól lett megadva, vagy változott a lakcímed? Mert lehet, hogy ki lettek küldve az iratok, csak a cím nem egyezik.Remélem úgy lesz ahogy szeretnéd.
2010. szept. 16. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
köszi szépen, hát tuti jól adtam meg a címemet, mert kb 120 oldalas a feljelentés, elég duzrva ügy, na és lényeg, hogy ennek a felén ott van a címem, ezt nem lehet eltéveszteni, ennek ellenére egyetlen papírt nem kaptam még tőlük, nem értek semmit, ezért gondoltam, hogy most már bemegyek, mégis mi van itt
2010. szept. 17. 07:44
 4/6 A kérdező kommentje:

na most itt gondolkodok,és ha azt írod, az elkövetőt is értesítik ...


nem lehet, hogy esetleg úőgy jön ki az egész, hogy a végén én vagyok az elkövető hamis vád miatt mert nem tudok kellőképpen bizonyítani mindent, és ezért nem értesítettek ? én már nemtom mire gondoljak

2010. szept. 17. 07:47
 5/6 anonim ***** válasza:

szia

azt tudnod kell hogy amíg nem tudod bizonyítani vagy nem bizonyítják be a rendőrök az állításodat miszerint xy ( vádlott) ezt vagy azt elkövette addig a rendörök szemébe a vádlott a szent és Te a vádló a "szemét"

Érted mire akarok kilyukadni?Egyébként meg hamis tanuskosdásért lehet akár szab.vesztést is kapni.

Ha a te feljelentésedet aki elolvassa és úgy véli, hogy nem indít nyomozást az ügyben akkor nézhetsz nagyokat, mert lehet hogy igazad volt lehet, hogy nem, de így se úgyse lesz belőle semmi.A vádlottnak pedig üzenem, hogy mielőbb keressen fel egy ügyvédet aki majd az összes kihallgatáson legyen vele és mondja neki hogy mit mondjon és így ha nincs terhelő vagy egyéb bizonyíték akkor megússza. ( Jobb ma egy ügyvéd mint holnap fizetni az államnak a pénzt amiért a rend őrei nyomoztak az ügyben.Azaz pontosan : Az eljárás során felmerülő nyomozás összege"

2010. szept. 17. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

hát tudod elég gáz amit leírtál, de azért ez nem csak olyan haragos feljelentése típusú ügy, mint írtam, csak az elsőként beadott anyag kb 120 oldal, és akkor még mellékletekről nem is beszéltem


hát tudod ha azt az anyagot elolvassa egy nyomozó és annak ellenére is én leszek a szemét ... na az nagyon durva


hát ügyvédet meg kereshet ... akkor meg neki fizet ki még többet mint amennyi lenne a bűnügyi költség, eg yjobb ügyvéd a legpitibb ügyért is fél milla alatt nem áll veled szóba, és ez csak a kezdet, nekem két igen piti ügyem volt, mindegyikért 1 millát kért, természetesen előre, kp-ben ... aztán sokat nem mozdult meg az érdekemben, pedig a környék legmenőbbnek tartott ügyvédje, és hát vszínű itt is arról volt szó, hogy a kapcsolatai értek 1 millát, nem pedig az ügyvédi intézkedései

2010. szept. 17. 21:44

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!