Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Bevezetnéd a választásokon,...

Bevezetnéd a választásokon, hogy mindenki felelős az x é ért?

Figyelt kérdés
Felvenném az adatait mindenkinek, és ha az általa képviseltek elbarmolnak valamit azt nekik kell kifizetni!
2009. okt. 10. 10:53
 1/9 Dymo ***** válasza:
100%

Ez jó nagy baromság,sztem senki nem menne el szavazni :P

Az meg egy dolog hogy megválaszt valakit,de a cselekedeteit nem tudja befolyásolni.

Mondjuk megválasztanátok mert beígértem ,hogy mindenki Porsche Caymannal fog járni 1 héten belül,de ezt persze nem tartottam be,helyette még elkúrtam ezt-azt és eladtam egy csomó mindent,ti meg fizethettek?

2009. okt. 10. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
94%

Lényegében az x-eink következménye is Magyaroszág mostani helyzete.

Ki volna az az ember, aki felelősséget válalna, az általi is bejutatot személy, vagy személyek által okozott "károkért"?

Ki menne így el szavazni? Én nem tartom jónak, hogy esetleg én igyam meg annak a levét, amit nem is én követtem el. De gyakorlatilag nézzük csak így is mi isszuk meg, nem?

2009. okt. 10. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

De így meg miértelme szavazni?

Ha úgysem az lesz amit mondtak, és nincs felelős.

Így csak szabadon lehet lopni csalni ígérgetni mert úgy is kifizetik a barmok. És miért nekem kell kifizetni annak az árát amit nem is én szavaztam meg?

Igen is legyen felelősége, és természetesen beleszólása menetközben is a választóknak. Pld Ha látják hogy nem arra mennek a dolgok akkor váltsák le a politikust mert tudják hogy ha nem teszik akkor csak is ők fogják a tékozlásnak megfizetni az árát!

2009. okt. 10. 11:11
 4/9 A kérdező kommentje:

Jahh

x elgetni csak úgy felelőség nélkűl az ok?

Csak mert vagy Ov a patás, vagy GYF jól táncol esetleg a Jobbik rasszista, SZDSZ pfuj liberális, az MDF meg azt sem tudja hogy konzervatív vagy liberális?

Látod azok akik nem értik hogy mire x elnek, egy pillanat alatt kihullanának. Ahogy a médiák is felértékelődnének a felelőség tekintetében, és a politikusok is visszább vennének.

2009. okt. 10. 11:17
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Ez a választói felelősség nyilván egy teljes baromság, kivitelezhetetlen. Ilyet csak egy tizenéves kérdezhet. A problémafelvetésben persze igaza van, ezeknek a szavazásoknak a mai körülmények között tényleg nem sok értelmük van. Felelőtlen, züllött, buta hazudozó sómenek produkcióját látjuk mindenhol, teljesen mindegy, hogy kire szavazunk. De erre nem az a megoldás, hogy akkor fizessünk, ha rosszul szavaztunk. Mégis mennyit, milyen alapon? És ki bírálja el, hogy jól vagy rosszul szavaztunk-e? És hogy mi a megoldás? Hát biztos nem ilyen valami pofonegyszerű dolog. Én úgy látom, hogy ez az egész rendszer már menthetetlen, javíthatatlan. Lesz egy nagy összeomlás, aztán majd egy új rendszerben újrakezdődik minden.
2009. okt. 10. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Ez hülyeség. Én inkább azt vezetném be, hogyha valaki nem megy el szavazni (úgy, hogy ebben semmi nem korlátozná) akkor fizesse ki szépen a maga lustaságát. Ld: pécs.
2009. okt. 10. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
ez hülyeség. az legyen végre felelős akit megválasztanak és ott ül a parlamentben.
2009. okt. 10. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

A szavazásokra kötelező lenne elmenni, de! lenne egy olyan rublika, hogy a felsoroltak közül nem tudtam döntésre jutni.

Azaz, aki nem akar szavazni, vagy nem tud dönteni, arra xel.

Ha nem megy el bírság.

Szerintem ez azért lenne jó, mert ugye az ember ilyen butaságok miatt nem akar fizetni, és ha már az urnákhoz megy, akkor lehet hogy átgondolja ezt az egész dolgot...

2009. okt. 11. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Ez a demokrácia alapvető eltiprása lenne. Nem az a felelős, aki választ, mert őt lehet, hogy becsapják. Az a bűnös, aki becsapja az embereket és őt kell megbüntetni.
2009. okt. 11. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!