Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Ti is így látjátok az országot?

Ti is így látjátok az országot?

Figyelt kérdés

Amikor kint voltam Nagybajcsnál homokzsákot pakolni annyira megörültem mert láttam,hogy a kisgyerekektől az idősekig mindenki lelkesen a szabadidejében segít amiben tudd,ilyet én még életembe nem láttam.


Én nem szoktam politizálni,de én eddig úgy láttam ,hogy az ország rétegekre van bontva.Az emberek egy része aki megteheti ki megy külföldre dolgozni vagy tanulni.A lakosság másik része vagy munka nélküli vagy éhbérért dolgozik.Aki meg dolgozik azon élősködnek a bűnözők.És természetesen vagy egy szűk réteg akinek célja a társadalmi rétegek egymással való szembe állítása,politikai haszonszerzés céljából.

És ezért döbbentem meg annyira mert ott nem számított ki honnan jött az volt a fontos,hogy segítsünk egymáson.Döbbenetes,hogy ennyire összehozta az embereket a katasztrófa,lehet,hogy valami lassú változás elkezdődött?



2013. jún. 13. 10:47
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Az árvíz összehozta ugyan az embereket,de sajnos semmi egyéb változás nem kezdődött.
2013. jún. 13. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
24%
Cigányokat láttál lapátolni ?
2013. jún. 13. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Azt a réteget kihagytad amelyik nem is akar dolgozni, meg azt amelyik csak várja hogy a sült galamb a szájába repüljön. Meg nem kevesen vannak akik Magyarországon is meg tudnak gazdagodni. Ahogy a szociáldarwinizmus is mondja, a rátermettek túlélnek a kevésbé rátermettek elbuknak. Összességében ez egy elég gyenge rétegelmélet.
2013. jún. 13. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

1,láttam


2,Akik nem akarnak dolgozni vagy várják,hogy a sült galamb a szájukba repüljön azok előbb utóbb vagy megpróbálnak állást keresni vagy pedig bűnözői útra lépnek, mert egy idő után nem lesz ott anyuci meg apuci aki etesse őket arra pedig maguktól is rá fognak jönnek,hogy enni már pedig kell.

2013. jún. 13. 11:04
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Mindenkinek a tiszteletem, hogy a szabadidejét ilyen önzetlenül használta fel, és nagyon haragszom a döntéshozókra, hogy az egész egy politikai kampányfogás volt. Kihasználták az emberek jóhiszeműségét, és olyan helyzetet állítottak be, és olyan megoldásokat kínáltak, amivel szavazatokat próbáltak szerezni, közvetlenül és közvetve az adófizetők kárára.
2013. jún. 13. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
0%

"Amikor kint voltam Nagybajcsnál homokzsákot pakolni annyira megörültem mert láttam,hogy a kisgyerekektől az idősekig mindenki lelkesen a szabadidejében segít amiben tudd"


Ja, én is pakoltam volna, mint a veszett kutya, ha az lett volna a tét, hogy elönti-e a lakásomat, az udvaromat és a kertemet a víz vagy sem... :D

2013. jún. 13. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
55%

Most ezen semmi érdekes nincs kérdező.

Eddig is tudtuk, hogy vannak emberek, akik rendesek ebben az országban. Na, ők kint voltak és dolgoztak. Nem az a probléma, hogy nincs ilyen ember, mert az baromság, hogy nincs. Az a baj, hogy kevés van.

2013. jún. 13. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Az az érdekes hogy csak a bajban tartanak össze az emberek. Most gondoljunk csak vissza a március 15-én történt hóviharra akkor is sokan mentek önként segíteni a bajba jutott autósoknak. Most is jött az ár, mindenki ment önként lapátolni, ami szép és jó, de másban sajnos nem tartanak már össze.

Engem is meglepett ez a dolog, mert én is voltam, igaz nem lapátolni hanem én a homokot hordtam autóval munkaidőn kívül, önként, a munkáltatóm ajánlotta fel az autókat és ingyen csináltam ezt. És akkor is sok településen mentem keresztül, vittem szépen a homokot és döbbenten láttam hogy mindenki ott segít. Délelőtt iskolások csinálták a munka nagy részét mármint a lapátolást. Délután pedig a felnőttek, fiatal 20 on évesek dolgoztak. Volt olyan település ahol fiatal 17-22 év körüli lányok lapátolták a homokot délután suli után is még maradtak lapátolni.

Amikor itthon voltam pihenőn éjszaka akkor beszéltem a szomszéd lánnyal és ő is mondta hogy rengetegen lapátoltak kint, voltak olyanok akik össze szedtek egy autónyi embert messzebbről és utaztak 10-20 km.-ert a saját pénzükön hogy segíthessenek. Akkor voltam nagyon ledöbbenve hogy ilyen emberek is vannak.

A másik szomszédom pedig most veszi ki a részét, megpróbál ismerősöktől infót gyűjteni hogy hol van szükség helyreállításra, és oda fog menni ingyen szorgalomból segíteni falazni, vagy az udvart rendbe tenni.

Nekem is kell majd mennem a homokot elhordani de most pihenek mert a főnököm rám parancsolt hogy most már kapcsoljam ki magam egy kicsit. De én ebbe segítettem és én is rengeteg helyen láttam ezt hogy mindenki lapátolt. Késő délután meg este a felnőttek idősebbek voltak kint lapátolni. Láttam már olyan embereket is akik irodai munkát végeznek és sosem végeztek kétkezi munkát, ők is melegítőbe meg munkás ruhába lapátoltak kint nagyon szorgalmasan, pedig önszántukból csinálták. Én rengeteg helyen beszéltem az emberekkel és sokan mondták hogy rengetegen akarnak segíteni, és mondták azt is hogy már annyi önkéntes van hogy van akit nem is engednek dolgozni vagy elküldenek máshova hogy ott is dolgozzon.

Esztergomba teljes összetartás volt, ott tényleg mindenki dolgozott, fiúk lányok, diákok, dolgozók, nyugdíjasok, munkanélküliek. Volt olyan hely ahol a romák is pakolták a zsákot meg lapátoltak ezerrel azon nagyon meglepődtem pedig a putrijuk nem is volt a Duna közelében mert ismertem a környéket, de ők is dolgoztak becsületesen meg minden.

Szóval ilyenkor van összetartás szerencsére, de más hétköznapokon sajnos ez megszűnik.

2013. jún. 15. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!