Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mi a legnagyobb hibájuk és...

Mi a legnagyobb hibájuk és hiányosságuk a liberálisoknak és a neoliberálisoknak?

Figyelt kérdés
Nem csöszögetés, és gyalázkodás, értelmes vélemény!
2009. okt. 11. 10:30
1 2 3 4
 1/32 anonim ***** válasza:
86%
Én csak gyűlölködést írnák, úgyhogy nem írok.
2009. okt. 11. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/32 anonim ***** válasza:
44%
magyarul nem tudsz alapból, valóban nincs értelme írnod, nehéz így komolyan venni.
2009. okt. 11. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/32 anonim ***** válasza:
67%
?
2009. okt. 11. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/32 A kérdező kommentje:
Pedig van és az alap felfogásukban!
2009. okt. 11. 10:53
 5/32 anonim ***** válasza:
71%
sztem nincs, minden rendben van !
2009. okt. 11. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/32 anonim ***** válasza:
70%

tudom hogy manapság nagyon trendi azt gondolni, hogy szabadnak lenni rossz, és a diktatúra tök jó móka, a sieg hei-ezéssel együtt (ott voltam, hallottam, hungaristák sknadálták) ezért támadják a liberalistákat.

ennek is csak az lenne a lényege, hogy szabadság, bizonyos határokon belül.

magyarázd már el, hogy mi ebben a rossz?

2009. okt. 11. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/32 anonim ***** válasza:
77%
Az, hogy fertő amit művelnek.
2009. okt. 11. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/32 A kérdező kommentje:

Nem értik meg hogy ők, illetve a felfogásuk csak katalizátor.

Hogy nincsenek a társadalmi hatások beépítve a felfogásukba.

Hogy teljesen külön kezelik, a fiskális politikát a társadalom gazdasági hatásoktól.

Hogy naivan feltételezik az üzleti szféra elitjének a tiszta működését.

Hogy nem számolnak az olyan tevékenységekkel amik a nagy pénztömeg hatására és a kis résztvevők miatt kialakulnak, kartell, erőfölénnyel való visszaélés.

Hogy ráakarják erőltetni a teljesen más felfogású gazdaságszerkezetű országokra a liberális fiskális szemléletet. Pld. Ahol nagy az állam visszaosztása a magas disztribúció miatt ott a fogyasztás csökkentő kiigazítás nem hatékony mert a költségvetés pld nálunk a magas adók és forgalmi adók miatt 80-85% ban a „saját” amúgy is visszaforgó jövedelmét vonja el.

Nem számolnak a kontra produktív hatásokkal, legalább is nem kellőképp.

Csak egyszerű hatásmechanizmusokkal számolnak, amiket annulálnak a hosszabbtávú társadalmi hatások, és a nagy piaci szereplők nem steril üzleti viselkedései.

2009. okt. 11. 11:14
 9/32 A kérdező kommentje:
Persze azt is hozzá kell tennem, hogy nem a lopásról szól a liberalizmus, csak sajnos nálunk összelehet kötni. A világban sok nemzet köszönhet neki jólétet, de sajnos mi soha nem leszünk azok.
2009. okt. 11. 11:18
 10/32 A kérdező kommentje:

„sztem nincs, minden rendben van !”


Akkor miért tart itt a világ jelentős része!

20-30 év (helyenként változó) után kiderült szinte mindenütt hogy nem működik.

2009. okt. 11. 11:22
1 2 3 4

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!