Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mi a legnagyobb hibájuk és...

Mi a legnagyobb hibájuk és hiányosságuk a liberálisoknak és a neoliberálisoknak?

Figyelt kérdés
Nem csöszögetés, és gyalázkodás, értelmes vélemény!
2009. okt. 11. 10:30
1 2 3 4
 21/32 anonim ***** válasza:
88%

az összes izmus ilyen.

mindegyikben lehet lopni ,csalni, hazudni és meg is teszik amíg világ a világ, nevezhetjük a rendszert akárminek a lényeg ugyanaz. a politikának ez a lényege, ebben van a nagy pénz, hülyék lennének nem elvenni...


csak van aki ügyesebben csinálja, és az emberek jól élnek ettől függetlenül, és van aki balf.sz (lsd. nálunk)

2009. okt. 11. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/32 anonim ***** válasza:
100%
amúgy Magyarországon mikor volt liberalista kormány hatalmon? aki tényleg az, mert az szdsz-nek köze nincs ehhez, azt tudjuk.
2009. okt. 11. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/32 anonim ***** válasza:
59%

Azt bírom hogy 1-2 nagyokos írogat hogy nyugaton micsoda finom úriemberek a liberálisok és milyen csodákat csinálnak ott.


Nah,itt van pár kép hogy nyugaton milyen csodálatos dolgokat hozott létre a liberalizmus(2008 Los-Angelesi homárparádé): [link]

[link]


Ja,és ha ehhez nem vágok jópofát akkor a liberálisok megbélyegeznek....szélsőséges,kirekesztő,fasiszta,trappista leszek.


Köszönöm szépen nem kérek a liberalizmus mai extrém formájából!

2009. okt. 11. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/32 anonim ***** válasza:
85%

Ezek szerint a liberális társadalomnak szükséges velejárója, legjellemzőbb vonása (és egyben legnagyobb hibája) hogy homokosok parádéznak az utcán?

Én liberális meggyőződésűnek tartom magam, még is úgy gondolom, hogy minden meleg éljen boldogan a párjával, de ne vonuljon az utcára közszemérmet sérteni.

Akkor most valami baj lehet velem? :)

2009. okt. 11. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/32 anonim ***** válasza:
82%

ezek az emberek nem a liberalizmus miatt művelik ezt, hanem azért mert amcsik, azon belül pedig san fransiscoiak :D

durva valóban, de senkinek nem ártottak vele, valószínűleg le is zárták az utcákat, hogy gyerekek ne lássák stb.

mindenre van megoldás, csak gyűlölködés helyett gondolkodni kéne ;)

2009. okt. 11. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/32 A kérdező kommentje:

„mindenre van megoldás, csak gyűlölködés helyett gondolkodni kéne”


Szoktam olvasni Tóth W Árpád írásait és a kurucinfót is, amik ugye elég sajátosan ütik egymást.

Mindig mosolygok rajta, mert mind a kettő kölcsönösen eltúlzott „ karikatúra írások”

Van amikor itt is megkapom, pedig csak igyexem gondolkodni.

Nekem semmi bajom senkivel csak hiányolom az életemből a megérdemelt színvonalat.

Van véleményem az elit zsidókról, ugyanakkor van zsidó barátom akivel ez soha nem téma mert neki semmi köze azokhoz. Ratyi nincs de amíg nem velem akar „ flörtölgetni” addig engem nem érdekel legfeljebb gusztustalannak tartom. Nem vagyok közgáz de sokat olvastam és a logikus dolgokat is kedvelem. És attól hogy Jobbikos vagyok még szerintem is mindenre van megoldás.

Semmi bajom sem a liberálisokkal, sem a kommunistákkal, mindamellett nem látom a kizárólagos megvalósításának lehetőségét ma Magyarországon. De az emberrel semmi bajom, és van okom nem bízni a Fideszbe sem 100% ahogy a Jobbikban sem teszem. Egyszerűen a programjában látok sok kimondott és ki nem mondott részletet ami ad okot arra hogy jó irányt lássak benne.

2009. okt. 11. 23:32
 27/32 anonim ***** válasza:
100%

Úgy tudom, hogy a liberalizmus szabadelvűséget jelent. A hazai liberálisok viszont nem tűrnek meg a sajátjuktól eltérő véleményt, és rögtön átváltanak rágalmazásba (pofon a szólásszabadságnak). Csak és kizárólag a kisebbséget preferálják, és kiforgatják a "hazafi" szó jelentését.

Egyébként minimális szerepet szánni az államnak bizonyos dolgokban nem túl jó ötlet.

2009. okt. 12. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/32 A kérdező kommentje:

„Egyébként minimális szerepet szánni az államnak bizonyos dolgokban nem túl jó ötlet.”


Ez berendezkedés függő, van ahol a kevesebb is elég van ahol több kell.

Ne akarjunk kibújni a bőrünkből, mert nem egy szép lassú és természetes vedlési folyamattal jut el a társadalom és a gazdaság is egy ideális liberalizált formáig akkor abból csak nyúzás lehet, ami nagyon sokaknak nagyon fájdalmas lenne. Ahol nagyon feszít, ott igen is nem csak kozmetikai beavatkozásra van szükség, hanem műtétre is, de nem csonkolásra! Levágni oszt jó napot!

Ha valahol „ operálunk „ lefaragunk” nyesegetünk” ott szükség van az utókezelésre is hogy gyógyító hatása legyen és ne egy újabb fekélyes kezelésre szoruló társadalmi vadhús!

2009. okt. 12. 11:29
 29/32 anonim ***** válasza:

A liberalizmus nem csak SZDSZ-t, melegfelvonulást és nácizást, meg neoliberális gazdaságpolitikát jelent, hanem annál sokkal többet.


A liberalizmus nem annyira mint politikai felfogás fontos, hanem mint érzület. Egy olyan hozzáállás, ami nem annyira nemzetben, hanem egyénben gondolkodik, és ami a toleranciát és az egyén szabadságát tartja a legfontosabbnak. Persze más már, mint pár száz éve, de minden eszme minden időben eltér a korábbi változataitól. Az, hogy az értékek hierarchiájának csúcsán a Szabadság áll szerintem sosem veszítheti érvényét, attól még, hogy a szabadság éppen nincsen közvetlen veszélyben.


Az SZDSZ - bár talán volt olyan idő, amikor ezt képviselte, talán a rendszerváltáskor - mára egy kisebbségvédő mozgalommá kopott. De természetesen ezt sem őszintén csinálják: nem láttam szolidaritásból SZDSZ-es politikusokat felvonulni a melegfelvonulásról készült képeken. Lejáratták magukat, ezért is vesztették el a szavazóikat. De legnagyobb vétkük - legalábbis, az én szememben - az, hogy lejáratták a liberalizmust, ami ma Magyarországon gyakorlatilag szitokszóvá vált, szerintem főleg azért, mert az SZDSZ sosem valamiként határozta meg magát, hanem valami ellen. És ez nagyon szomorú. Bízom benne, hogy lesz majd egy olyan párt, aki jobban képviseli, de nem látok rá nagy esélyt manapság.

2009. okt. 12. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/32 A kérdező kommentje:

„A liberalizmus nem csak SZDSZ-t, melegfelvonulást és nácizást, meg neoliberális gazdaságpolitikát jelent, hanem annál sokkal többet.”


Mindenki liberális valahol, mert mindenkiben dolgozik a szabadságvágy és a tolerancia.

És a liberálisoknak kell megvívni azt a harcot az eszme tisztességért, amit az SZDSZ mocskosított, aljasított és járatott le. A legnagyobb bűne hogy akkor is a neoliberális vonalat akarta követni mindenáron amikor semmi értelme nem volt, sőt csak kárt okozott vele. Persze az sem szerencsés ami nálunk speciál alakult ki, jelesül hogy a baloldallal akart neoliberáliskodni. Már az elején halálra volt ítélve hiszen

szociálisneoliberalizmus ( talán Svédek haladnak, de azok sem igazán)csak egy nagyon magas életszínvonalról megvalósítható a redistribúció átrendezése miatt. Amúgy példátlan.

Nálunk ez egy hatalmas baromság amit 20 éve igyekeznek bebizonyítani hogy működik.

Remélem lesz egy tiszta felfogású, nem mindenkit lenéző, és józanul gondolkodó, tisztességes liberális csoport aki bizonyít. Akik mindenek előtt magyarok akarnak lenni, a szabad szellem mellett a közízlést is fontosnak tartják, nem riogatnak önös érdekekből és még nyomokban sem lesz közük az SZDSZhez. Mondja ezt egy „tisztán gondolkodó” Jobbikos.

2009. okt. 12. 18:13
1 2 3 4

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!