Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért Károlyit tartják a...

Miért Károlyit tartják a legtöbben Trianon fő okozójaként, amikor Linder Béla hadügyminiszter fegyverezte le a hadsereget?

Figyelt kérdés
2013. jún. 18. 18:34
 1/7 anonim ***** válasza:
76%

Károlyit érdemes szidalmazni, mert elég sokan ismerik a nevét (igaz, tetteit, szemléletét már sokkal kevésbé). Lindlert csak a szakértők és néhány fanatikus érdeklődő ismeri, szidalmazása nem kelt érdeklődést.

Ma nálunk a szidalmazás sokkal népszerűbb műfaj, mint az objektív megítélés. Elvégre ahhoz fáradságos ismeretszerzéssel lehet eljutni.

2013. jún. 18. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Én mondjuk nem értek a korszak történelméhez és nem is szoktam szidalmazni Károlyit, de ő volt az ország vezetője akkor, nem? Tehát a leszerelés nyilván nem a háta mögött történt meg, hanem az ő akaratára. Az, hogy konkrétan más adta ki a parancsot, az nem számít. pl. Hitlert tartjuk felelősnek a Holokauszttért, pedig nem ő szervezte meg, csak az ötlet tőle származott. Ugyanígy tudtommal Károlyi pacifista politikája miatt szerelték le a hadsereget. Linder Béla meg gondolom csak kiadta a konkrét parancsokat. Ha nem így volt, elnézést kérek, mint mondtam, nem értek hozzá.
2013. jún. 18. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

A szélsőjobboldalt a gyűlölet tartja össze, nem rögtönzött történelem órára vágynak, hanem egy jó kis egybehangzó fröcsögésre.

Ha nem teszi le a fegyvert a magyar hadsereg akkor talán ténylegesen megkapta volna a Kisantant azokat a követeléseket amiket úgy kinézett magának. (1916-os bukaresti szerződés) És hasonlók...

2013. jún. 18. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Előző, szereptévesztésben vagy. Senki sem beszélt szélsőjobboldalról.


Egyébként beszélhetnél a búbosbankák szaporodásáról is, legalább annyira adekvát a kérdéshez.

2013. jún. 18. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Hát szerintem a szélsőjobbon kívül senkit sem izgat ennyire ez a történelmi esemény, mint őket.
2013. jún. 18. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Szerinted.
2013. jún. 18. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Érdemes leolvasni Károlyi emlékiratait, nemrég jelent meg a cenzúra nélküli, teljes változat. (Hit illúziók nélkül a címe).
2013. jún. 27. 01:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!