Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Az ENSZ is bedől a szocik...

Az ENSZ is bedől a szocik lejáratókampányátak?

Figyelt kérdés

[link]

Vagy mégis mi a francért mondanak ilyeneket a kommunistátlanított alaptörvényről?



2013. jún. 18. 22:01
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
54%
Te tetted fel az origós, a Gyurcsány öszödi beszéd 2-s, meg az gyurcsány mp3-as kérdést is?
2013. jún. 18. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
85%
Az ENSZ nem a szocik lejárató kampányának dől be, hanem a demokratikus jogokat megnyirbáló, vagy éppen megszüntető Alaptörvény módosításokat bírálja. Ehhez nem kell a szocikat meghallgatni nekik.
2013. jún. 18. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 A kérdező kommentje:

Nem én tettem fel, nem foglalkozom azzal az emberrel. :D


Én is így gondolom, a kérdést kormányunk szóhasználatával élve tettem fel. Amúgy kíváncsi vagyok, mit mondanának az ENSZ-re ezen az "érven" kívül a fideszesek...

2013. jún. 18. 23:18
 4/18 anonim ***** válasza:
30%

Amikor GyF 2006-ban választási csalással jutott hatalomra, mindez kiderült és az ezt követő tüntetéssorozatokat a diktatúrákhoz illő brutális terror alkalmazása fojtotta vérbe, az érdekes nem tűnt fel az ENSZ-nek...


Kettős mérce.

2013. jún. 18. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
62%

Nagyrészt igaza van, de természetesen az ENSZ-ben is érvényesül a világpolitika, nagyrészt még mindig a háború utáni győztes nagyhatalmak érdekeit védi és ebből nem hajlandók engedni.


Azt nem értem, hogy a 2/3 miért veszélyeztetné a demokráciát. A jelenlegi kormány is demokratikusan szerzett ekkora többséget és a következő választásokon is megvan erre a lehetőség. Sőt még talán jobbak is a lehetőségek, mivel az új választási rendszer kedvezőtlen a kis pártoknak, nem aprózódnak el a szavazatok.

És mellesleg az ENSZ döntéshozatalában egyhangú támogatás kell, nem elég a 2/3. Hiába támogatta az egész világ Palesztina ENSZ tagságát, az USA megvétózta. Vagy legutóbb minden ország támogatta a szíriai kormány elleni fellépést, de Oroszország megakadályozta. Ez nem sérti a demokráciát, aminek a lényege, hogy a többség akarata érvényesülhessen?

2013. jún. 18. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 A kérdező kommentje:

"Amikor GyF 2006-ban választási csalással jutott hatalomra, mindez kiderült"

Gyurcsány, mi? :D Miért nem jelentetted fel?

[link]


"és az ezt követő tüntetéssorozatokat a diktatúrákhoz illő brutális terror alkalmazása fojtotta vérbe, az érdekes nem tűnt fel az ENSZ-nek..."

Szegény békés tüntetők! A végén még egy könnycseppet is elmorzsolok!

[link]

[link]

[link]

2013. jún. 18. 23:31
 7/18 A kérdező kommentje:
Nem a kétharmad veszélyezteti, hanem ahogy használják. Lehetne jól kormányozni, de Orbán csak a saját és párttársai hatalmának megszilárdításával foglalkozik. Ellenzékben még fontosnak tartotta az AB döntéseit, de az ma már csak egy indokolatlanul pofázó testület.
2013. jún. 18. 23:56
 8/18 anonim ***** válasza:
33%

Kérdező, te ritka nagy bunkó vagy.

Ennyi erővel amikor a holokausztról van szó én is mondhatnám, hogy majd elmorzsolok néhány könnycseppet és beraknék néhány zsidóról egy képet amint varsói gettólázadásban ténykedik.


Remélem egy nap a 2006-tagadást is hasonlóképp szankcionálják, mint a holokauszt-tagadást.

2013. jún. 19. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
nem a világ dől be a szociknak, hanem te a fidesznek
2013. jún. 19. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:

A Fidesz kampány jó. Itt is láthatjuk, milyen eredményes, az pedig a jóság mércéje.

Az ENSZ nem dől be semminek, mert nem tud. Egyes vezető, vagy hangadó képviselői akár be is dőlhetnek, ott is sokféle ember van, de az nem az ENSZ. Amit az egyik oldalról lejáratásnak neveznek, a másik oldalról a tények feltárásának. Az már önmagában baj, ha ilyen kérdéseket (belügyeket) nem belül tárgyalunk meg. Belső tárgyaláshoz - a témában - két egyenlő fél kell azonos mércével. Ha nincs nekik, előbb azt kell kidolgozni. Aztán a témát megvitatni hűvösen, józanul. Ennek hiányában - vérmérséklettől függően - szokás külső félhez fordulni. Különösen, ha annak van köze hozzánk, lévén, tagjai vagyunk neki, így az ő normái ránk is érvényesek. Azt nem érdemes kifelejteni, hogy egy ilyen szervezetbe (az Unióba is) önként szoktak belépni, sőt, kuncsorognak a lehetőségért.


Tehát bedőlésről - szervezeti szinten - elvileg se lehet szó, ha ott egyáltalán foglalkoznak külön is velünk, az a mi viszonyainkat minősíti, mielőtt ott bárki megszólal.

2013. jún. 19. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!