Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Neked mi kell ahhoz, hogy ne...

Neked mi kell ahhoz, hogy ne szavazz a Fideszre, ha legutóbb arra szavaztál?

Figyelt kérdés
2013. jún. 19. 08:42
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Én legutóbb a Fideszre szavaztam. Most fogalmam sincs, mert eddig egy párt sem olyan amit várnék. Remélem a szavazás idejére lesz elképzelésem kit szeretnék az élen látni. Ha nem lesz akkor két lehetőség lesz. Vagy nem megyek el szavazni vagy a kisebbik rosszra voksolok majd. De azt tudom hogy az Mszp-re és Gordonra nem fogok szavazni..
2013. jún. 19. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
79%
Már semmi, bőven elég volt ez a pár év.
2013. jún. 19. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
48%
csak a.jobbik
2013. jún. 19. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
61%
Egy másik normális párt, de sajnos nincs, az MSZP-DK-E2014 nem alternatíva, 8 év alatt ők is megmutatták mit "tudnak"
2013. jún. 19. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
34%
Nekem elég az ha megigérik, hogy eltörlik a hallgatói szerződést bármelyik párt. Bár én már így sem úgysem szavazok rájuk.
2013. jún. 19. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
55%

Nem hiszem hogy lehetséges olyan attitűd, elképzelés váltás ami a Fideszhez vissza vonzhatna.

Bár mindig a Fideszre szavaztam, kivéve a legutóbbi választást, mert a Jobbik elképzeléseit jobban díjazom.

Bár a Fidesz önmagához és a helyzethez képest viszonylag jól teljesít. Soha nem szabad elfelejteni hogy mit örökölt az ország, milyen állapotokat. Hiszen minden kormányzás relatív. Egy konjunktúrában eladósodni és ezt az adósságot egy világgazdasági válság recesszív állapotában elszenvedve tevékenykedő kormány teljesítményét nem érdemes összehasonlítani.

2013. jún. 19. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
71%
Már megtette, pedig eddig mindig rájuk szavaztam. A turbóra kapcsolt centralizáció és a gazdasági hazárdjáték bőven elég volt ehhez.
2013. jún. 19. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

A #4 válasz mutatja be tömören, hogy miben áll az, hogy "mégis" a Fideszre szavazunk.

Nincs jó alternatíva. Ennek oka az, a választás, szavazás a kellő ismeret hiányában kizárólagosan bizalomválasztássá alakult. Bizalmat az kap valakitől, aki elhiteti, hogy megoldja a problémáit. Csakhogy a rendkívüli bizalmatlanság légkörében ez lehetetlen, mert aki ilyent mond, hazudik. Viszont ha nem mond, nem kap bizalmat. Ezért vannak lejárató kampányok. Mint a válaszokból kitűnik, eredménnyel.

És ilyenkor az ember mit tesz? Vagy lemond a választás jogáról, vagy marad a tudottan rossz változatnál. Sokadszorra új ismeretlent, régi ismerős változását kipróbálni túlságosan bizonytalan. A bizonytalanságnál jobb az ismert rossz. Erre már lehet stratégiát építeni.


De hogy egy partra "ne" szavazzunk, vagy éppen szavazzunk, mindössze annak megfontolása szükséges, mi a mai helyzet fő problémája, mit kellene ennek megszüntetéséhez tenni, és ezt kik ígérik. Ez ismereteket és sok gondolkodást igényel. Mivel mindkettőből nagy a hiány, erre is lehet stratégiát építeni.


Ma nagyon sok fő probléma van, az talán a döntő többség számár világos. De hogy mik ebből a legfőbbek, az már nehezebb. Induljunk ki abból, hogy a kivezető úthoz mindenképpen kell sok pénz, az pedig társadalmi szinten sok munkával teremthető. A sok munkához annak jó megszervezése és bizalom, hit kell, hogy eredményeként a keletkező értéket jóra fordítják. Tehát - szerintem - azt érdemes vizsgálni egy párt megítélésénél, hogy képes és akar e szervezni, valamint a gyűlölködést, vagy a békét pártolja-e. Az utóbbi alapkérdés, mert gyűlölködve nem lehet közösen értéket teremteni.


Kellemes és hasznos elmélkedést kívánok mindenkinek. Azoknak is, akik ismeretlenül is utálnak.

2013. jún. 19. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

A Fidesz fog nagy valószínűséggel hatalom maradni, élükön a nagy és szeretett vezetőnkkel, Orbán Viktor Legfőbb Vezérrel, a magyar nép legnagyobb barátjával.

Az MSZP-s arcok már bebuktak legutóbb, szóval nem hinném, hogy újra kormánypárt lenne ez a banda, nevezhetik akárhogy magukat.

A Jobbikról meg annyit, hogy hiába van nagy népszerűsége a fiatalok között, nem kockáztatja meg az EU, hogy az egyik tagállamának ilyen szélsőjobbos vezetője legyen, épp ezért marad itt a Nagy Vezér és baráti köre. A Fidesz meg már megnyerte magának a nyugdíjas réteget és jópár kisebbségi csoportot is, beleértve a nagyra becsült roma honfitársainkat is, akik egyáltalán nem mocskosak és élhetetlenek, csak a rasszistanácik gondolják, szóval a narancsfa már bebetonozta magát a hegy tetejére és amég a nagyorrúak öntözik ott is marad.

2013. jún. 19. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 valaki78 válasza:
Igaza van az előttem szólónak, sajnos a Fidesz már bebetonozta magát. Sajnálom, hogy teljesen tönkretették ezt az országot az elmúlt években, és sajnos nem látok már magam előtt lehetőséget, hogy bármilyen formában ki lehetne lábalni ebből a helyzetből. Olyan üzemeket tettek tönkre, amik a magyar emberek teljes megélhetését biztosította. Én Békés megyei vagyok, és az elkövetkezendő 20 évben sincs arra lehetőség, hogy itt valami értelmes munkahely létesüljön. Kevés olyan ember van, aki szeret a "nagy gazdák" szó szerinti csicskája lenni. Olyan párt kellene amelyik végre az emberek érdekeit nézik, és nem csak a saját zsebükre koncentrálnak. Hát ennyi.
2013. jún. 19. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!