Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Hogyan szavaztál a 2008-as...

Hogyan szavaztál a 2008-as népszavazáson a tandíj témakörében és ehhez képest támogatod-e jelenlegi keretszám csökkentést?

Figyelt kérdés
Én akkor igennel szavaztam, tehát elvetettem. Most is elvetem ilyen formában, de támogatnám, ha bármilyen munkából szépen meg lehetne élni és a gyerekek tandíjára is simán telne akár egy munkásnak is.
2012. dec. 6. 06:15
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Egy szájjal nem lehet hideget és meleget fújni egyszerre.

Orbánnak ellenzékben amíg a szavazatok kellettek addig tandíjellenesnek lenni volt érdekében, most meg szónokolni hogy tartsa el magát a felsőoktatás!

Másfelől erkölcsileg ha 2008-ban volt egy népszavazás akkor az köti a kormány kezét.

A nem kevés tandíjjal megint a felső tízezer termeli magát újra, ez a milliárdosok kormánya ami ma van!

2012. dec. 6. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
61%

Demagóg:


Ha Orbán akkor elvetette akkor ma is tegye úgy.


Reális:


Nincs szükség annyi selejt diplomára.

Teljesen felesleges államilag az adó Ft k ből irdatlan összegeket beleölni abba hogy diplomásan "büfészak"legyen valóban büfés, hamburgeres, eladó a kínaiban.

Értelmetlen.

Viszont ami a másik oldala a dolgoknak.

Ezt a kinyerhető összeget be kellene fektetni az oktatás más ágazataiba. A műszaki diplomás oktatásba, a szakmunkás képzésbe, a felsőoktatás innovációs átkötéseibe innovációs allokációba.


Ha nem így lesz, akkor csak pénz megtakarítás és jövő felélésnek lehetünk ez esetben is tanúi.

2012. dec. 6. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
63%

Én nem szavaztam, de döbbenettel figyelem, hogy mit lehet ezzel az országgal csinálni. Azok a milliók, akik akkor vették a fáradtságot, és elmentek szavazni Orbán hívó szavára, most mély hallgatásba és közönybe burkolóznak. 2010-ben a kormányváltáskor még kb 50 ezer állami ösztöndíjas hallgatót vettek fel, jövőre 10 ezret fognak, azaz a hallgatók 80 %-a fizetni fog. Egész szakmáknál 0 lesz az állami finanszírozás aránya (jog, gazdaságtudományok). Ja, és minimum 5-10-szer annyit kell majd fizetni, mint amennyi a tandíj lett volna.


Ez az intézkedés, ami nyilván folytatódni fog, mert Orbán meghirdette az önfenntartó felsőoktatás, több súlyos következménnyel fog járni:

- drasztikusan csökkenni fog a hallgatói összlétszám

- csökken Magyarország innovációs, szellemi képessége, ami nélkül nincs gazdasági fejlődés

- nő a társadalmi esélyegyenlőtlenség, a diploma a gazdagok belterjes ügye lesz

- romlik az egyes szakmák színvonala, mert nincs verseny, nem áramolhatnak be új erők.

2012. dec. 6. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Én is igennel szavaztam de már bánom. Inkább fizetnék havi 5000Ft mint a mostani tandíjat.
2012. dec. 6. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
66%

Demagóg:


Nincs szükség selejt diplomára. (a diploma szakiránya jelentősen függ attól, mire adnak pénzt. relatíve többet adtak a büfészakokra. a diploma minősége a minőség előállításának költségeitől függ. kevés pénzből nincs minőség se diplomában, se másban)


Reális:


Aki a hatalom megszerzése, a másik lejáratása érdekében gondolkodni nem akarók százezreit csapja be olyan ígérettel, amiről már akkor is tudja, hogy teljesíthetetlen (lásd előző bekezdés), a megszerzett hatalommal viszont már az ellenkezőjét is megteszi, az hazugságnak nevezik. Akkor is, amikor ellne beszélt, akkor is, amikor mellette. Ha valaki minőséget akar, hozzon törvényt a működtethető szakokról (akkreditációs bizottság), és alkosson fontossági sorrendet, ezt hirdesse ki, és tegyen hozzá a fontosság sorrendjében pénzeket. Az összegük ettől még akár kevesebb is lehet. A problémát nem oldja meg, ha három év múlva visszacsinálják. Három évnyi generáció életét tönkretették.

2012. dec. 6. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

"ma 09:24"



Nagy baromságokat írsz!


Lehet a büfészak a csillagnál is magasabb színvonalú, ha a munkaerő piac nem tart rá igényt. Legfeljebb egy nagyon jól képzett hamburgeres vágja a salátát és süti a húst.


Amit mer reálisnak írsz, az maga a demagógia.

A politika ilyen, és aki ezt nem képes megérteni annak felesleges a politikával foglalkozni.

Minden párt ezt csinálja, ígérget stb aztán becsap.

Semmi különbség nincs köztük, legfeljebb a módszereikben.

Az az a politikustól ne várd hogy ne politizáljon, ugyanis a politika a csúsztatások művészete, a hazugságok eladhatóvá tétele, stb stb.



Az igazság meg az hogy az eddigi oktatási szemlélet egy kalap kaki volt. Iszonyatos mennyiségű nemhasznosított felsőoktatási évet kemény milliárdokkal támogattunk feleslegesen. De le is írtam. Ha csak elvonás lesz, az katasztrófa, mert a tandíjat akkor sem és ma sem tartom jó megoldásnak. Még is van egy nagy nagy különbség az akkori és a mai között! Akkor semmilyen alternatíva nem volt a diákhitelre stb stb ma viszont van. Bevezetni tandíjat, vizitdíjat, csak az első lépcső. Ha már be van vezetve annak az árát növelni már csak részletkérdés.


A lényeg amit már leírtam.

A műszaki képzés nagyon fontos a gazdaság számára, és az innovációban közreműködő oktatást sokkal jobban kellene díjazni. Ha csak elvonás történik az baj, mert a gazdaság alapjait teszik tönkre. A magas hozzáadott értékű innovatív K+F IT munkákat, ha átrendeződés a büfészakok leépítése a cél miközben a a támogatások átcsoportosulnak, az még jó is lehet.

2012. dec. 6. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
80%

"Nincs szükség annyi selejt diplomára. "



JAAAJ hagyjuk már, ezt a demagóg szöveget. Itt nem csak a ruhatár szakokon szüntetnék meg az államis képzést , hanem szinte mindenüt!!!!


Az is kamu, hogy itt szakmunkás hiány van. Ismeretségi körben kb. majdnem ugyanannyi szakmunkás végzettségű munkavállaló van állás nélkül mint diplomás.

Köszönhetően, hogy pl. az építőipar teljesítménye lassan a nulla közelébe kerül, köszönhetően a kormány intézkedéseinek.


Csak az uszítás miatt van ez a demagóg szöveg. Oszd meg és uralkodj miatt.


EGYSZERŰEN NINCS MUNKA!

2012. dec. 6. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
Nincs az az elmebeteg kormány a világon, amelyik az oktatáson spórol. Egy ásványkincsektől és ipartól mentes országban az egyetlen lehetőség a kiugrásra.
2012. dec. 6. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
Akkor még nem szavaztam, de az 5000 forintos tandíj mellett ikszeltem volna, mivel a jó tanulóknak még az sem lett volna. Ami most van azt nem támogatom.
2012. dec. 6. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Még nem szavaztam, de nemmel szavaztam volna, annak ellenére h egyetemre készültem. Az a tandíjtervezet értelmes és sokkal barátibb volt, mint a mostani, ami hihetetlen, pláne a nagy népszavazásos felhajtásuk után.
2012. dec. 11. 01:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!