Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mit szoltok hogy már mindenütt...

Mit szoltok hogy már mindenütt hörögnek az IMF ellen?

Figyelt kérdés
Lehet hogy a neoliberalizmusnak ott is vége
2009. okt. 12. 11:48
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
33%
Azért azt ne felejtsül el, hogy ha nincs ai IMF egész Kelet-Európa bedőlt volna, mint Izland és magával rántahtta volna egész Eurpát és a világot, úgyhogy nem igazán értem mi ez az ellenállás. Egyébként az IMF hitelt szerpe igazából csak a bizalom erősítése volt és annak köszönhető, hogy ma már újra az állampapírpiacról tudjuk hitelezni magunkat. Szerintem aki szídja nem is érti igazán mi ez.
2009. okt. 12. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:

„Azért azt ne felejtsül el, hogy ha nincs ai IMF egész Kelet-Európa bedőlt volna”


Igen és ny-eu is hatalmas károkat szenvedett volna el.

Nem jóságból adták. Hanem példátlan 11% kamatra.

És hogy ők szabják meg hogy mi mit csináljunk, de akkor hol a kockázat amivel a 11%ot indokolták?

Ez 100% gyarmatosítás és nem kölcsön, ezt eljátszották már az egész fejlődő világgal.

Nem felejtek én semmit de látok is mindent!

Hát ez az! Olyan politikát akarnak ránk erőszakolni amivel nem lehet növekedni csak kölcsönözni.

Ez az adósság spirál , és a gyarmatosítás 21 századi formája.

Az ellenállás nem Magyar specialitás, hanem most már tömeges.

Ne várd már hogy még örüljek is neki!

2009. okt. 12. 13:28
 3/12 anonim ***** válasza:
49%
És szerinted milyen hozam mellett vettek volna magyar értékpapírt a piacon? Elárulom még 20 %ért sem kellett volna a kutyának sem a magyar állampapír tavaly ilyenkor? És akkor mi lett volna? De amikor meglátták, hogy Mo-nak rendelkezésre áll egy ilyen hatalmas összeg megnyugodtak a befektetők, hogy hitelképesek vagunk és újra (fél év után!!!) beindult a kereskedés és mentekk lefele a hozamok. Ez alatt az idő alatt simán tönkrementünk volna, ahogy Izland tette. Úgyhogy hiába szídja az ellenzék az IMF szerződést, örülni kell neki, csak végig kéne ezeket qa folyamatokat gondolni picit. DE ha te még nagyobb államháztartási hiányt akarsz és még nagyobb államadósságot akarsz szavazz a Fideszre, vagy a Jobbikra, mert szídni és ígérgetni könnyű, de hogy miből lesz 25 milliárd pl. azingatlanadó eltörlésére arról senki nem beszél és további 100 milliárd a 13. havi nyugdíjra. Engem meg ez zavar.
2009. okt. 12. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

„Engem meg ez zavar.”


Te nagyon elvagy varázsolva!

Mikor is hozta az országot ilyen helyzetbe a Fidesz vagy a Jobbik.

Ezeket a szituációkat mindig a ballíbek alakítják vagy nem?


Az egész onnan indult hogy, az ImF fel hasonszőrű globális csoportok húzták ki a talajt a lábunk alól.

Már 30 éve húzgálnak bennünket lehetetlen feltételekkel!

Az IMF és az USA hozta össze az egész válságot a „ nyomtass papírt és én is nyomtatok magatartással”

Már nem tudták lereagáltatni az inflációval a fedezetnélküli nyomtatgatásaikat ezért szét kellett szórni a világban. Ha az USA bedől az mekkora gubanc lehetett volna?

Nem véletlen hogy már az olaj elszámolását is átakarják variálni hogy ne lehessen csak úgy dollárt nyomtatni ha kevés! Annyira direkt gondolkodsz , hogy az már fáj!

Miért is kellene hálásnak lennem?

2009. okt. 12. 13:55
 5/12 anonim ***** válasza:
42%

Ha ez már 30 éve így van akkor ezekszerint a Fidesz kormány alatt is így volt, de mindegy. Ja és az elmúlt 30 évben szerintem csak javult az életszínvonal minden területen.

Tényleg nem rossz szándékból mondom, de szerintem komoly üldözési mániád van, amivel lehet, hogy orvoshoz kéne fordulnod. Sok mentális betegség tünete, hogy az ember politikai összeesküvéseket lát maga körül. Tényleg nem bántásból mondom.

2009. okt. 12. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

„Ha ez már 30 éve így van akkor ezekszerint a Fidesz kormány alatt is így volt, de mindegy”


Igen volt államadósságunk, csak tudod ők 1$ sem vettek fel”akkor még $ volt) és 300 000 000 + ummal adták át a kormányt, ami nem sok de nem legalább + szaldó!

De nem akarom védeni a Fideszt Jobbikos vagyok!


„Ja és az elmúlt 30 évben szerintem csak javult az életszínvonal minden területen.”


Igen 17% reálbér ami nem egészen évi 0.85% növekedés, amiből vond ki az eladott nemzeti vagyont, a bekerült multi technológiákat, a természetes tárgyi fejlődést stb. és akkor hol állunk?

Nem lehet 2 szám alapján az ilyesmit meghatározni.

Mennyi a lakhatás, a lakáshoz jutás, az élelmiszer, a rezsi, stb.

Létezik organikus fejlődés, stb amiket számba kell venni.

De én sem vagyok szociológus, vagy társadalom politikus csak érdekel a téma.

De képtelen vagyok ennyire egyszerűen nézni a dolgokat mert ha csak az egyenlet első felét oldom meg az teljesen más eredményt jelent.


„Tényleg nem rossz szándékból mondom, de szerintem komoly üldözési mániád van”


Köszönöm de semmi bajom! Talán egy kicsit hiperaktív vagyok.

Miközben írogatok, még dolgozom is a gépen 3D-s konvertálásokat végzek.

Megértem hogy az életet te szereted úgy felfogni hogy van + meg -.

De én szeretem értelmezni a többi még létező matematikai egyenletet is.

Persze ha megpróbálnád néha a az azonos idejű párhuzamos tér kontinuum vonalait egy kicsit messzebb tolni a szűk értelmezési határaidból, akkor sok mindent másként látnál.

2009. okt. 12. 14:32
 7/12 anonim ***** válasza:

Megvan a kulcs.


Évszázadok óta létezik a teológiai hermeneutika, a maga interpretáció-elméleteivel, és a posztmodern hermeneutika teoretikusai és évek óta az értelmezés, a befogadás alakzatait vizsgálják, hogyan értelmezzünk szövegeket és milyen aktusok során ismerjük meg a világot, de erre nem gondoltak még, a szerencsétlenek.


Hát tanulj, világ:


"ha megpróbálnád néha a az azonos idejű párhuzamos tér kontinuum vonalait egy kicsit messzebb tolni a szűk értelmezési határaidból"


Íme, a mindentudás kulcsa, az ideális befogadó gondolkodásának struktúrája, az alfa és az omega.


Már mindent értek. Nem csak + és -. Köszike.



(én nem az vagyok, akivel eddig beszélgettél, a későbbi félreértések elkerülése végett...)

2009. okt. 12. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

„ha megpróbálnád néha a az azonos idejű párhuzamos tér kontinuum vonalait egy kicsit messzebb tolni a szűk értelmezési határaidból”

Ha csak egy pillanatig gondolkodtál volna akkor csak annyit jelent hogy szűk a látómeződ, és néha tágíthatnál rajta.

Persze én nem akarok jósolgatni sem értelmezni vallásfilozófiai szövegeket.

2009. okt. 12. 15:43
 9/12 Dymo ***** válasza:
2009. okt. 12. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

Teljesen tisztában vagyok az egész film mondanivalójával.

Ez nem összeesküvés, hanem racionális gazdaág mechanizmus.

Annyira egyértelműen vasalhatók az események!

De hiába igyekszel megértetni azzal akinek nincs meg a tehetsége az ilyen jellegű

széles áttekintésre. Csak a direkt hatásokat érti. Azt hinné az ember hogy a közgazdasághoz nem kell fantázia, pedig ……….!

2009. okt. 12. 17:29
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!