Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Tényleg ha leváltanák a...

Tényleg ha leváltanák a kormányt minden jobb lenne?

Figyelt kérdés

Csak 22 éves vagyok de azt vettem észre kis hazánkban bármi van az nem jó. Ha nem épül valami az a baj, ha épül az a baj. Stb.


Én szivem szerint nem kivánom vissza az előző időszakot amikor külhoni családtagjaimat lerománozták, és én mint fiatal ember ha valami nem tetszik elküldenek az országból azzal a mondattal hogy el lehet menni.


Szeretem a hazámat és szeretném hogy jobb legyen. De nem tudom kormányváltással lenne e jobb. Ujra tuldeficiteljárás, hitelek, nincs pénz jelszó :/ vagy ezt csak én éltem anno így meg?



2013. jún. 20. 02:44
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
22%

" ha valami nem tetszik elküldenek az országból azzal a mondattal hogy el lehet menni."

Gondolom már akkor is vállalkozó voltál. Vagy csak magadra veszed azt, amit nem kéne? http://www.youtube.com/watch?v=-tEXu8roJEQ


"Ujra tuldeficiteljárás, hitelek, nincs pénz"

A MANYUP pénzek elrablásával, 30 különadóval még jó, hogy VALÓSZÍNŰLEG kikerülünk a túlzottdeficit-eljárás alól... Persze nem kellenének a megszorítások, nem kellene már a második Varga-csomag, ha nem dobnánk ki rengeteg pénzt az ablakon. Gondolok az egykulcsos adóra, a látszatberuházásokra. Mennyi pénzt lehetne pedig a gazdaság fellendítésére fordítani... Szerinted mennyi ideig tartható a hiány 3% alatt, ha a beruházási kedv a béka segge alatt, a munkanélküliség és az elvándorlók száma az egekben, egyre többen szegényednek el?

Hitelek LENNÉNEK??? Ha nem vagy képes felfogni, hogy Orbán atyád államkötvénye HITEL, akkor reménytelen vagy.

2013. jún. 20. 03:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
70%

Elmondok neked egy nem tul nagy titkot. Akarki volt kormanyon eddig sosem volt jo es ez nem fog valtozni a jovoben sem ne aggodj. Jon majd (ha jon) egy masik part es tokeletesen ugyanez a szindarab fog jatszodni csak a szineszek oltoznek at.

A mindenkori kormanynak olyan kicsi a mozgastere a korabban felvett hitelek, EU-s szabalyozasok, stb miatt hogy egyszeruen szarbol nem lehet varat epiteni.

2013. jún. 20. 03:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:

Első: megértem a kritikáid, elismerem van benne igazság, de én nem így látom hogy ugyan az ha piacról finanszirozzuk magunkat mint imf hitelt vennénk fel vagy egyebek.

Második: tudom kis ország vagyunk de akkor isnekünk kell küzdeni magunkért, nem fog senki felemelni minket és azért remélem nem mindegy hogy milyen kormány van :/

2013. jún. 20. 04:21
 4/12 anonim ***** válasza:
43%

Persze, varázsütésre. :D

Mert 2010 előtt olyan jó volt amúgy is minden.

2013. jún. 20. 05:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

"Tényleg ha leváltanák a kormányt minden jobb lenne?"


Igen, a rendszerváltáskor is így volt. Meg 94-ben, meg 98-ban, meg 2002-ben, de még 2010-ben is...

2013. jún. 20. 05:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

Rosszabb ha magunk fininszírozzuk Államkötvényekkel magunkat, mint az IMF hitel.

Egyrészt sokkal magasabb hozamot kell évente fizetni a kötvények után, mint a hitelkamat. Másrészt lejáratkor vissza kell őket fizetni. Sőt! Rossz esetben a kötvénytulajdonos piacra dobhatja a kötvényeket már a lejárata előtt. Ez komoly bajt okozna a gazdaságban.

A Fidesztől minden kormány jobb lenne. Az elsőnek igaza van.

2013. jún. 20. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Lehetne jobb is a dolgok állása egy kormány váltás után azonban ameddig erre az MSZP esélyes leginkább így csak rosszabb lenne...
2013. jún. 20. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Sajnos, ami most van, azok csak látszat intézkedések. Ez a kötvény probléma, meg nagyon visszafog ütni, hiszen azt a pénzt nem fektettük be, hanem hitelt fizettünk belőle vissza.

ÉS 2016-ban vissza kell adni, ha nem tudjuk, akkor államcsőd lesz. És az igazi lesz. Akkor majd lehet ellenállni, mert aprópénzért megveszi mindenki az országot. De gondolom, addigra bevezetnek megint 30 új adót.

2013. jún. 20. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Nem biztos.

Kormányon van X. Alatta rengeteg ember dolgozik és sok helyre olyan személyeket helyeznek el vezető pozíciókban, akik szimpatizálnak X-szel. Így hiába váltja le Y az X kormányt, X emberei, ahol csak tudnak keresztbe tesznek Y-nak. Persze egy idő után lehet rés a falon, de nagyon nehéz ezt elérni. Így az Y kormány se tudna gyors fejlődést elhozni, de talán csak stagnálnánk, és nem rohannánk lefelé a lejtőn.

2013. jún. 20. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Lehet, de nem biztos.

Az utóbbi 24 évben 5-ször váltottuk le a kormányt, hol kicsit jobb lett, hol rosszabb, de azért olyan nagy változás nem volt.

2013. jún. 20. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!