Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Akik 2010-ben a jobbikra...

Akik 2010-ben a jobbikra szavaztak, de 2014-ben már nem fognak, náluk mi változott?

Figyelt kérdés

Itt csak azokra lennék kíváncsi akikre ráillik a kérdés.

Szóval olvastam néhány hozzászólásban, hogy vannak csalódott jobbikos szavazók, de az indoklás általában nincs, vagy csak pár elégedetlen szóból áll. Ez kíváncsivá tett és arra kérném őket, hogy írják le pontosan mi/mik voltak azok az esemény/ek ami miatt megváltozott a véleményük. Illetve most mit gondolnak a pártról.

Azt is jó lenne, ha hozzáfűznék miért szavaztak 2010-ben rájuk, kire fognak 2014-ben?, továbbá mit gondolnak az újonnan választott pártról, milyen reményeket fűznek hozzá.

Nem kell kisregényt írni, de jó lenne ha nem két tőmondatban válaszolnátok. Köszönöm.



2013. jún. 25. 23:45
1 2
 1/13 Ozmium42 ***** válasza:
84%

2010-ben a Jobbikra szavaztam, és a kampányban is segítettem. Azért voltam jobbikos, mert a nemzeti radikális célok, és a Jobbik programja, gondolkozásmódja tetszett, illetve közel áll hozzám. Minden más pártot hazaárulónak tartok, fel sem merül bennem, mint alternatíva. Mivel a Jobbikot még mindig a legkisebb rossznak tartom, ezért nem is szoktam szidni, ha nem muszáj, csak kijelentem, hogy otthagytam, és kész.


Miért?


- A szimpatizánsok viselkedése sokszor taszító számomra. A kicsavart történelemszemlélettel, a legvadabb összeesküvés-elméletekkel (van, amiben én is hiszek), meg a sámános-neopogányos őrültekkel, áltudományos-ezós sarlatánokkal nem tudok azonosulni, de már közösséget sem vállalok velük. A pártvezetés nem ezt az irányvonalat követi, de nagyon harsányak, nyomulósak.


- Ezért kövezés lesz, de a "magyarkodás" is giccses és idegesítő méreteket ölt. Számomra ez egyrészt azért sértő, mert lejáratja a nemzeti jelképeket, másrészt a nemzetfogalmat leszűkíti egy párt szavazótáborára. Mindenkinek ismerős lehet a szlogen, hogy aki nem a Jobbikra szavaz, az zsidóbérenc és/vagy hazaáruló és/vagy ostoba, szemellenzős, stb.


- A pártnak rossz a személyi politikája. Fűt-fát kineveznek mindenféle posztra, elég, ha magyar nemzeti jelképekbe öltözik tetőtől-talpig, meg tűrhetően szónokol. Kialakult egy langyos, ejtőernyősökből, karrieristákból, és hát szegedicsanádokból álló, indokolatlanul nagy befolyással rendelkező kör. Eleinte a Jobbik ezektől mentes volt, ahogy megjelent, úgy el is idegenedtem.


- Alig van értelmiségi holdudvar. Azaz szakember. Hiába győznének a választáson, hiába mondogatnak a fülemnek kedves dolgokat, hiába van helyén a szívük (már akinek, lásd fentebb) nem hiszem el, hogy szakemberek nélkül tudnának kormányozni.


- Nincs társadalmi beágyazottság. Nem is lehet, mert a mozgalmiság gyakorlatilag megszűnt 2010 után, most már csak pártoskodás meg kampány van 2010 óta, ez pedig sokaknak, nekem is, taszító. Mindenhol ott van az a szellemiség, hogy szavazatokért bármit.


- Ami nem a párt hibája, és ami miatt egyáltalán nem szavazok senkire, az az, hogy ellenzem a mostani közjogi rendszert. Nem megyek bele, a lényeg, hogy a mostani választási rendszer kontraszelekciós, szélhámosoknak kedvez, és a Jobbik is ennek esett áldozatul, pont ezáltal korrumpálódott és vált hiteltelenné a szememben. Magyarul valódi rendszerváltás kell, a Jobbik pedig elfogadta a mostani rendszert, a programja is csak felületesen javítgatna rajta (pl. mentelmi jog)


Nagyjából ennyi jutott most eszembe így hajnali fél kettőkor. Ha eszembe jut még valami, majd leírom.

2013. jún. 26. 01:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
30%
Rájöttem, hogy csak Gyurcsány vagy az SZDSZ hozhatja el a szebb jövőt.
2013. jún. 26. 01:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 Sz1u ***** válasza:
17%

01:23 Oz!


Örömmel látom, hogy kiábrándultál a Jobbikból!


Egy kis túlzással élve: Minden ember jobbikosnak születik..., csak van aki továbbtanul!

2013. jún. 26. 03:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
72%
Ozmium42-vel addig sem volt semmi baj, amíg jobbikos volt. Úgy értem ezt, hogy már akkor sem volt agyatlan, mint a legtöbbjük.
2013. jún. 26. 04:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
45%

Leginkább nekem is az elvtelenséggel van a bajom. De ez úgy összesítve azért alakult ki, mert a magyarok ilyenek, szóval ez nem a Jobbik hibája. Megismertem azokat az embereket, akik az úgynevezett nemzeti oldalt alkotják és nem tetszett, amit ott láttam. Rengetegen isznak, hánynak, rengetegen dohányoznak, ordítoznak, 45 éves feleségüket csalják valami 20-as évei elején járó pipivel 3 gyerek mellett, szóval egy olyan igazi züllött, laza társaság, ami visszatetszést kelt egy átlagemberben. Nem tudom, de nekem olyan érzésem van, mintha ezek az emberek inkább még mindig rockerek lennének és csak a nemzeti rock miatt vannak ott, ahol vannak.

A másik pedig tényleg a szupermagyarkodás és mivel én nagyon nem vagyok vallásos, ezért a sok spirituális, keresztény és ősmagyar maszlag is betesz.

2013. jún. 26. 05:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

Nekem tetszet hogy anemzet érdekeit akarja képviselni meg acigány bünözést visza szoritani.


A fécbukoon csatlakoztam pár jobik kőzeli csoporthoz eze eljén még normális cigány viccek meg hogy mit tetek a cigányok perzse érdemi javaslat akorse semi egy idő uán már azt vetem észre hogy szinte csak multik szidása és őszeesküvés elméletek menek rajta és ojan javaslatok ami gazdasági őngyilkoság lene.

Az országnak mindenek ellőt (bele értve kültura cigány bünüzés csőkentése) gazdaságra van szükség tőb munkahejre ezt multi eleneség csak sújosbitaná.

A gazdaág és a bünózés forditotan arányos .

Aban egyet értek vellűk hogy a cigányokat munkára kell terelni (én személy szerint roszab hejre teném őket XD)

De itt is az a kérdés hogyan mikor már a fehér pálya kezdők se tudnak elhejezkedni pedig szeretnének amig ezt a problémát meg nem oldják adig azokat le kell szarn akik nem isakarnak mert max elveszik egy ojantol a munka hejet aki akarná .

2013. jún. 26. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
62%
kedves 6-os; ilyen helyesírással ami neked van még jó hogy kiábrándultál a Jobbikból. Ez gáz! Tanulj egy kis nyelvtant!
2013. jún. 26. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

"- Ami nem a párt hibája, és ami miatt egyáltalán nem szavazok senkire, az az, hogy ellenzem a mostani közjogi rendszert. Nem megyek bele, a lényeg, hogy a mostani választási rendszer kontraszelekciós, szélhámosoknak kedvez, és a Jobbik is ennek esett áldozatul, pont ezáltal korrumpálódott és vált hiteltelenné a szememben. Magyarul valódi rendszerváltás kell"


Itt a lényeg, nagyon jól megfogalmaztad!

Ezért kell bojkottálni a választást, senki se menjen szavazni!

Ez a közjogi rendszer 1945 után vált illegálissá, aki részt vesz benne, kompromittálódik.

Rendszer váltás helyett rendszer-visszaváltoztatás kell, vissza a közjogi alapokhoz.



Egyébként a Jobbikkal kapcsolatban számomra az volt az egyik ellentmondás, hogy amíg (nagyon helyesen!) a királyságról, mint követendő államformáról beszélnek, addig köztársasági (!) elnökjelöltjük is volt.

Királyságban köztársasági elnök??? Ezt meg hogy?

2013. jún. 26. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
43%

Ozmium42


- Ha nincs értelmiségi holdudvar, miért szavaztál rájuk, vagy miért segítettél a kampányban?


- Egy pártnak nem az a célja, hogy megnyerjen egy választást? Amit nyilván szavazatokkal lehet csak? 2010-ben te tudtad, hogy a Jobbik már egy párt? És tudtad, hogy a választásokat készül megnyerni egyszer?


- Mit értesz "magyarkodás" alatt?


- Azért vált hiteltelenné a Jobbik a szemedben, mert elfogadta a mostani rendszert és korrumpálódott? Hmmm..mesélj már, de komolyan, mert én ilyenről nem tudok.


- És a szimpatizánsok téged miért foglalkoztatnak? Vagy akárkit? Nem kell velük inni, csak szavazni. Szóval miért foglalkoztatnak?


Szlu pedig már meg sem tud lepni. Olyan szinten retard a gyerek, hogy csoda, hogy a vegetatív funkciókat ennyi aggyal el tudja látni.

2013. jún. 26. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Akikről az előttem szóló beszélt tipizált emberek. Ahogy nem minden MSZP szimpatizáns nyugger, úgy nem minden Jobbik szavazó turbómagyar.g

Folyamatosan jönnek az értelmiségiek, csak nem merik vállalni az arcukat, mert nem lesz munkájuk. Én a 13. kerben vagyok tag. Nincs fogatlan, az IT is rendben van. A média a kopaszt részeget mutatja a 3000 értelmes tüntetőből. Nézz, ne csak láss!

2013. jún. 27. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!