Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mi lesz az elcigányosodó...

Mi lesz az elcigányosodó Borsod megye sorsa?

Figyelt kérdés

2011-ben a megyében 686 ezren laktak, ebből kb. 114 ezer (16,6%) volt roma.

A romáknál nagyobb a termékenységi ráta (3,6 körül), mint a magyaroknál. A megyében születő évi 6600 gyermekből, kb. 3200 volt cigány. A romák száma a fiatal korfának, magas termékenységi rátának köszönhetően évente körülbelül 2%-kal nő a megyében. A magyarok száma az alacsony születésszám és az elvándorlás miatt csökken. Évente 3-4 ezren, főleg fiatalok költöznek át az ország nyugatabbi részére. Így a megye néhány évtizeden belül roma területté válik. Azonos tendencia figyelhető meg Heves és Nógrád megyében is. Így az egész észak-magyarországi régió egy cigány gettóvá válhat. Utána szerintetek mi lesz a sorsa?

Lehet valami felzárkózás vagy a régió lecsúszik az észek-nyugat bulgáriai színvonalra.



2013. jún. 26. 21:25
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
65%

Ez egy jó kérdés.

Egész Kelet-Európára ez a sors várhat.


A s_ggfej EU ,meg a zombi balliberálisok még mindig rásszizmust ordibálnak ,nem képesek felfogni a dolgokat és nem is fogják felfogni.

2013. jún. 26. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
100%
2013. jún. 26. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
81%
Népvándorlás. A magyarok átvándorolnak a nyugati országrészbe én meg (baloldali létemre) ha kell fegyverrel fogom visszatartani a cigányokat, hogy idejöjjenek. :D
2013. jún. 26. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
100%
Hát én nem is (csak) az elcigányosodó BAZ megyéért aggódok, hanem Magyarországért. Az egész ország fog Észak-Nyugat-Bulgária, de inkább a legócskább közép-ázsiai rendszerek sorsára jutni. Az országban nincs senkinek kedve dolgozni, beruházni, vállalkozni. Tömegesen menekül a munkaerő, nem fejlődik semmi, a meglevő vállalkozások jó esetben hibernálódnak. És ennek a csődtömegnek csak egy alkérdése a cigányság és vele együtt egy barbárabb kultúra térhódítása egész régiókban. Hogy mi lesz ezekben a régiókban? Hát nagy nyomor és civilizációs visszaesés, aztán, ha így haladunk, az ország egészére átterjed.
2013. jún. 26. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
88%
Mint Koszovóé.
2013. jún. 26. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
Nemtom, de jó lenne még látni a Trónok harca legvégét. Nagyon kíváncsi vagyok, hogy kik futnak majd be. :DD
2013. jún. 26. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 ConnectCare ***** válasza:
39%

Jó eséllyel előbb-utóbb több cigány lesz, mint magyar. Az együttélés pedig eddig nem tűnik felhőtlennek. Az egyik lehetőség a költözés, a másik az egymáshoz közelítés, a "békekötés", az integráció. A második alternatíva az egyetlen nyertes-nyertes megoldás.


Miskolcon tervben volt egy, a problémával foglalkozó központ létesítése. Az emberek nagy erőkkel léptek fel ellene. A támogató érvek nem érdekeltek senkit, abszolút nem merültek fel az utcákon, de minden második sarkon lehetett ellene aláírni valamit.


A problémával foglalkozni olyan megoldással, hogy egymás mellett békében éljünk senki nem akart, még csak elgondolkodás szintjén sem.


És a dolog nem fog megállni, terjed majd tovább is és Magyarország kis ország!

2013. jún. 26. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
73%

Közületek hányótok Borsodi lakos? Elhiszem hogy a Miskolc térségi településeken hemzsegnek, de a városunkban élhető a környezet, és nem rosszabb mint máshol

Az meg hogy több cigány gyerek lesz, az mind annak köszönhető hogy nem tartja őket vissza semmi se. A magyar is tudna szülni évente két gyereket, vagy 3-at is, igen ám de egy normális ember nem hogy Miskolcra nem szül ha csak nem ügyvéd, orvos, egyéb jól kereső dolgozó, de még az országba sem szabadna szülni, örülök ha én eltudom magam indítani a jövőt illetően, gyerekbe még részegen se gondolkozok mert úgysem tudnék megadni neki olyat, amit egy jól kereső szülő megadhatna

Ez még semmi, most adják majd az "ösztönző" járulékot egy gyerek születésére, a cigány dupla teljesítménybe fog kapcsolni hogy felvegye a pénzt....


Szóval nem vagyunk szegény megye, mert ahol én lakom Miskolcon csak Május óta 3 épülő házat láttam, és még 1-et itt fent nálunk, szóval van pénz, csak meg kell gondolni mibe fekteted


Sajnos ha ilyen alacsonyan lesz a minimálbér, az én részemről kifoghalni a családom. Húgom még fiatal ugyan, de ha 10-15év múlva esetleg egy gyereket ha összehoz majd, az nagy szó lesz

21/F

2013. jún. 26. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
100%
Hát én is borsodban lakom, amikor a roma kulturális központot akarták idehozni, volt egy elszólás ami a mai napig nem tudok elfelejteni. Hogy itt egy burkolt lakosságcsere zajlik. Mindenféle lakhatási támogatásokkal ide akarják telepíteni a cigányokat. De ez nagyon rossz, rengeteg magyar ember lakik itt:( De gondolom ez több tíz év, aki tud menekül de aki nem? :S
2013. jún. 26. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
100%
Törvénykezés nem ártana feléjük:S Tudom, hogy ez most nem sokat számít, de sajnálom az országnak azt a felét.. tényleg ahogy leélnek mindent, az vállalhatatlan.. mint a sáskák. Próbálkoznak pénzt beléjük fektetni, normális környezetet teremteni szocpolból, de semmi értelme mert leélik rövid időn belül.. a magyar honfik meg menekülnek.
2013. jún. 27. 00:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!