Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » 2010-ben a választások előtt...

2010-ben a választások előtt államcsőd közelében volt Magyarország. Miért akarja bárki is vissza az MSZP-Bajnait?

Figyelt kérdés
2002-2010 között az MSZP volt kormányon. Nyilván vastagon ők tehetnek arról, hogy államcsőd közelébe juttatták Magyarországot. Miért akarja őket vissza bárki is?

2013. júl. 1. 00:19
1 2 3 4 5 6
 31/51 A kérdező kommentje:
Helyesbítek, hogy ne legyen félreértés: Amikor Orbán kordont bontott, nem volt miniszterelnök, ellenzékben volt, csak nem tudom, hogy egyben ő-e a Fidesz elnöke, ezért használtam a miniszterelnök kifejezést.*
2013. júl. 1. 22:55
 32/51 anonim ***** válasza:

Mindennek meg van a helye. nyilván senki nem végzi a nagydolgát reggeli közben az asztalon.


Éppen ez volt a probléma a Jobbikkal is most utoljára.

Úgy viselkedtek a parlamentben, mint ha az utcán lennének.


Ami a példád illeti, amit Orbán Viktor csinált még a gyurcsányi kordon idején a téren a kordonokkal, annak ott volt a helye. Sőt még oda is mentünk volna mindannyian (szerintem a jobbikosok is) mentek volna segíteni neki.


Az utcára való viselkedés volt abban az esetben.


De hát ezt "egy jobbikosnak" is el kell tudni különíteni. Igaz a parlamentben sem sikerült ezen az oldalon többeknek, ahogy régen mondták, "disztingválni".


Pedig a Jobbiknak is vannak jó ötletei amit érdemes átvenni is akár. A gond ott van, hogy sokszor nem tudják minek hol a helye. távol áll tőlük a diplomatikus viselkedés.


Ezeket a dolgokat jó érzékkel kellene megérezni.

Aki erre nem képes, az nem érett meg a parlamentbe kerülésre sem, nem hogy a kormányzásra.


Nem gondoltam, hogy egyszer ilyen kritikákkal kell illetnem a Jobbikot, de sajnos keményen "megdolgoztak" érte és még észre sem veszik (utólag sem), hogy ennek nem ott a helye.


Ami a kettős állampolgárságot illeti, azzal nem nekem van gondom, hanem épp a Jobbiknak volt. Csodálkozom, hogy nem tudsz róla.


Nem is a kettős állampolgársággal indult a dolog, hanem a faj elmélettel, hogy azok az emberek veszélyesek lehetnek..? Ez már tényleg erősen hitleri dolgokra hajaz.


Ez attól a képviselőtől (Gyöngyösi Mártontól) nagyon rossz lépés volt. Azt előre kellett volna látni, hogy mekkora diplomáciai problémát okoz Magyarországnak és a Jobbiknak is hátrányt okoz a későbbiekben. Sokak szemében meghatározza a megítélésük irányát.


Ez volt az: [link]


Végül megpróbálta elmagyarázni, hogy csak az izraeli-magyar kettős állampolgárokat akarta számon tartani.


Azóta is mindenki úgy emlegeti Magyarországot, hogy olyanok mint a nácik, mert össze akarják írni a zsidókat"


Ezeket meg kell érezni, hogy micsoda diplomáciai konfliktusokat okozhatnak és a jobbik támogatottságát sem feltétlenül javítják.


Az embereknek az jön le pl a parlamenti dolgokból, hogy ezek az emberek ennyire nem tudnak a helynek megfelelően viselkedni? A másik esetben, hogy ennyire nem diplomatikusak? Csupa negatív dolgok.

2013. júl. 2. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/51 anonim ***** válasza:

Na igen, a másik a föld törvény.

Azt ugye tudjuk, hogy sajnos meg kell felelnünk ez Eu követelményeinek is ahhoz, hogy bizonyos törvényeket "meghozzunk" (már mint odafent). Különben nagyon csúnyán elkaszálják és még meg is büntetnek érte.

Ezért meg kell hozni de diplomatikusan.


Lehet földed ha európai vagy, ha itt élsz életvitelszerűen Magyarországon, és

ha magad tudsz földet művelni.

(ha jól tudom ezek vannak kitételként)


Mondhatta volna a törvény, hogy csak magyarországi magyarok vehetnek főldet, de akkor az EU azzal jött volna, hogy akkor mit keresünk az Únióban és igazuk lett volna.


Szóval erről a diplomáciáról beszélek.

Bizonyos dolgok össze függnek és egymásból következnek.

Ha már egyszer benne vagyunk az EU-ban, akkor vannak olyan kötelességeink, amit ki lehet játszani a külföldiekkel szemben, de azt nem mondhatjuk, hogy nekik nem adunk lehetőséget, mert diplomáciai problémát okoz.

Tehát aki földet vehet az Magyarországon kell lakjon.

Ezek ilyen dolgok. Mint egy társasjáték Meg vannak a szabályok. Aki ezt megszegi arra mindenki rámordul, sőt..

2013. júl. 2. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/51 A kérdező kommentje:
Jobbikkal kapcsolatos hülyeségeidre nem is reagálnék, mert nincs értelme. A földtörvénnyel kapcsolatban meg kérdezd meg az Istened, Orbán Viktor, hogy miért hazudozta akkor azt, hogy nekik Brüsszel nem fog magyarázni, magyar földet senki sem fog vásárolni stb.
2013. júl. 2. 13:06
 35/51 anonim ***** válasza:

Nincs itt hazugság csak diplomácia, csak meg kell látni!

Mivel nem csak az erőszak és a közvetlen harc a megoldás, léteznek diplomatikus jogi lépések is, amivel megfelelünk annak amit egy EU-s törvény kimond és mégsem juthat hozzá kintről bárki a magyar földhöz. Ha meg ide költözik bárki kintről és életvitel szerűen itt él és itt művel földet, itt adózik utána, akkor már a föld hasznát mi élvezzük. Akkor szinte magyarként teszi a dolgát. Miért ne élhetne valaki itt minket gazdagítva?


A fidesz diplomatikus módszerekkel éri el ugyanazt, amit a Jobbik keményen, szinte test-test ellen harcolna meg, azután megvonnának egy csomó EU-s támogatást és végül mi szívnánk meg leginkább. Hát nem így a jobb? A lényeg a lényeg. A földből a haszon végül a miénk.


A diplomácia sokszor mindennél fontosabb.

Azzal többet egyszerűbben el lehet intézni mintha erővel próbálnánk.


Ott a Jobbiknál pedig a diplomáciával még elég nagy gond van. Nem véletlenül mondogatom el annyiszor.

Ha a Jobbik valaha is tényleg esélyt akar adni önmagának a kormányzás közelébe is jutni, akkor meg kellene próbálni kicsit abba az irányba, a diplomatikusabb stílus felé haladni de nagyon következetesen. Különben nehéz lesz.


Egyébként a Jobbik tényleg nem akarna rosszat Magyarországnak ahogy látom, de kormányozni akkor is csak megfelelő diplomáciai érzékkel, diplomatikusan lehet. Az viszont még hiányzik a "fegyvertárból", amint ez már többször is kiderült.


Hidd el, én csak jót mondok mert addig nem lehet semmit várni azoktól az emberektől akik eddig nem szavaztak rátok. Azért valamit tenni kell (és nem erőszakkal).


Sajnálom, hogy őszintén csak ezt tudom írni, de ezt érzem és a legnagyobb jóindulattal mondom nektek..

2013. júl. 2. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/51 anonim ***** válasza:

Nem másoltam semmit. Ez a saját következtetésem abból amit innen lehet látni a dologból magán emberként.



"hogy nekik Brüsszel nem fog magyarázni, magyar földet senki sem fog vásárolni"


Azért mert ahhoz életvitelszerűen magyarrá kell válnia bárkinek, hogy itt földet vehessen. Végül is a lényeg teljesül.

2013. júl. 2. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/51 anonim ***** válasza:

Az EU törvényt meg nem muszáj betartani, de akkor elesünk elég sok EU támogatástól, ami megint nekünk rossz.


Mondjuk nem kellett volna belépni az EU-ba még akkor.

Most már valamilyen szinten azért alkalmazkodnunk kell, ha elfogadjuk tőlük amit adnak. Vagy le kell mondani mindenről és az már elég komoly veszteség.


Vagy diplomatikusan kell intézni és a kecske is jóllakik és a káposzta is megmarad.


Gondolom nem kell részletezni, de több lehetőségünk van, amiből a legjobbat érdemes választani.

2013. júl. 2. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/51 A kérdező kommentje:

Az új földtörvény szerint 3 évet kell itt lakni életvitelszerűen annak, aki földet akar venni. Tudod ezt milyen könnyű kijátszani? Bejelentkezik ide a külföldi, senki nem ellenőrzi, hogy életvitelszerűen itt él-e Magyarországon, és egy ezüstkalászos OKJ-s gazdatanfolyammal a szakképesítési feltételnek is megfelel. És a helyi gazdabizottságoknak haszonbérlet esetén NINCS beleszólásuk a dolgokba. Értsd: Teljesen mindegy, hogy megveszed-e, vagy bérled, a tiéd. De ha meg akarod venni, akkor is - mint feljebb írtam, simán kijátszható a törvény.


És akkor a konkrét kérdés:


Orbán Viktor:


"Szükségünk van a nemzeti vagyon, azon belül is a termőföld és a vízkészlet alkotmányos(!!) védelmére". 2011. március 28


másik:


"Az alaptörvény(!!) a föld, a víz és az erdő esetében is a tulajdonjogi, illetve a természeti védelmet is tartalmazza majd" 2011. március 28.


Ezt tudod ki mondta? Orbán Viktor, a Fidesz elnöke és miniszterelnöke. Az alaptörvény szavazásánál a Fidesz-KDNP NEMMEL szavazott, az MSZP-LMP nem vett részt, a Jobbik IGENNEL szavazott. Ezek után bocsi, rájuk bíznám a magyar föld védelmét, nem a Fideszre.

2013. júl. 2. 21:52
 39/51 anonim ***** válasza:

"Az alaptörvény szavazásánál a Fidesz-KDNP NEMMEL szavazott"


Azon első olvasatra én is nagyon meglepődtem akkoriban és nem értettem elsőre, hogy miért. Aztán rájöttem, hogy a "sorok között kell olvasni", nem a ténylegesen kimondott szót kell figyelni, hanem amit a lépések összességével végül elérnek.


Ami pedig a 3 éves EU-s polgár bejelentkezését illeti, ott vidéken a gazdák nagyon is figyelik, hogy ki van ott, kit látnak és kié a föld. Ha meg valami nincs rendben akkor jön a vizsgálat és vége a trükknek. Na de ezt az idő úgyis bizonyítja.

2013. júl. 2. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/51 A kérdező kommentje:

"Azon első olvasatra én is nagyon meglepődtem akkoriban és nem értettem elsőre, hogy miért. Aztán rájöttem, hogy a "sorok között kell olvasni", nem a ténylegesen kimondott szót kell figyelni, hanem amit a lépések összességével végül elérnek."


Na, ezt kifejthetnéd, hogy aztán megcáfoljam. :)

2013. júl. 2. 23:03
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!