Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mi volt az oka az SZDSZ...

Mi volt az oka az SZDSZ süllyedésének?

Figyelt kérdés

Nem voltam ennek a pártnak a hívője ,nagyon nem is hiányzik.


Csak kíváncsi vagyok ,hogy mi süllyesztette el ennyire ,hogy egy közel 20% támogatottságú párt ilyen gyorsan eltűnt.



2013. júl. 1. 11:23
 1/7 A kérdező kommentje:
Vagy inkább hirtelen eltűnt.
2013. júl. 1. 11:25
 2/7 anonim ***** válasza:
Szimpatizánst mondj hívő helyett. Egy fokkal jobban hangzik. Kezdetben megvolt az a támogatottság csak utána nyilvánvalóvá vált, hogy maga a párt nem képvisel semmit és szépen elpártoltak mellőle a szavazók. Persze a párt belharcait is meg lehet említeni valamint a Kókához hasonló semmitmondó politikusok jelenlétét is akik szavazók ezreit taszították el a párttól. (Személy szerint nálam Kuncze volt az az ember aki unszimpatikussá tette a pártot, igaz választójogom nem volt annak idején, de azért eltudtam dönteni kitől lesz hányingerem vagy kitől nem.)
2013. júl. 1. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Nekem sem volt még választójogom akkoriban.


Az egyik nagyszülőm szokta emlegetni ezt a pártot,hogy micsoda mocskos dolgokat csináltak.

2013. júl. 1. 11:30
 4/7 anonim ***** válasza:
Mocskos dolgokat nem nagyon csináltak. Viszont nem képviseltek semmit. Be is bizonyítom miért nem. Az SZDSZ ugye a Fideszből kiszakadt pártként született. A Fidesz pedig egy rendszerváltó párt. A '94-es választás után az Orbán vezette Fidesz elzárkózott attól, hogy koalícióra lépjen az MSZP-vel, Orbán szavaival élve nem azért űzték el az MSZMP-t hogy utána ők ültessék trónra Hornt. Az SZDSZ pedig meglátta a lehetőséget a kormányra kerülésre és élt is vele, annak ellenére hogy pont az MSZMP leváltásával kampányoltak pár éve. Érted a bukfencet? A hatalomért lefeküdtek azokkal akik ellen létrejött maga a párt. Ez eléggé meredek. Persze voltak szavazói hiszen kezdetben minden pártnak van, csak aztán az üres szavak mellett nem volt semmi kézzelfogható eredmény. (Illetve a sorkatonaság eltörlése úgy tudom az ö nevükhöz kötődik, ezt én értékelem, édesapám elmondása alapján értelmetlen volt.)
2013. júl. 1. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
A rendszerváltás környéki lelkes antikommunizmusukkal sok embert átvertek, holott teli voltak ávh-s fiókákkal. Aztán egyre többen jöttek rá, hogy csak saját magukat képviselik: a pesti zsidókat. Szdsz-es "hagyomány" még a színesek imádata, bármilyen kártékony kisebbség támogatása, a megélhetési bűnözés kifejezés legalizálása (érted, ha kormos vagy és fázol, kivághatod a Natura2000-es erdőt, majd kapsz egy bírói figyelmeztetést)
2013. júl. 1. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 Joe Makepeace ***** válasza:

A 4-es kommentelő csupa kreténséget hordott össze, (bocsi 4-es de ez tényleg az a kategória), de szerintem nagyon fiatal lehet, ami nem baj, sőt(!) ki akar vén hülye lenni, na de az hogy "az SZDSZ a Fideszből" szakadt ki ezen szerintem sokan megszakadtak a röhögéstől, pláne ismerve a régi Fideszt, amit a mai fiatalabbak már nem is tudják mennyire másabb volt a mostaninál, /nem mellesleg anno "kis-SZDSZ-nek" is nevezte a Fideszt a köznyelv/népnyelv, noha igaz, hogya Kuncze maga mondta nemrég, hogy azért így ez nem volt totál igaz...

/a Torgyán egyszer úgy fejezte ki magát, hogy "a Fidesz volt az SZDSZ ifjúsági tagozata, és anno Pető Iván nélkül "meg sem mertek szólalni", ezen gondolom sok mai Fidesz-hívő kiakadna, de ez ÍGY VOLT!!!/

1994-ben, a Fidesznek nem osztottak lapot a választás után, akkor állt egyébként a bál náluk, javában tartottak a tánclépések középről jobbra éppen! Arról nem szólva hogy a Hornnak nem kellett volna az SZDSZt bevennie a kormánykoalícióba, ezt föl is róják neki azóta is sokan, ugyanis abszolút többségük volt akkor és előtte és azóta sem volt senkinek egyedül abszolút többsége, pláne nem kétharmada, ez csak az MSZPnek sikerült '94-ben, kívánnám jelezni! (Glory glory hallelujah!)

Az már csak nagyon lábjegyzet, hogyha Orbánék annyira utálták a kommunistákat, akkor mostanában miért államosítanak, "nemzeti" címszó alatt (ha rajtuk múlna mindent /és akkor ez még csak nem is a jobbik, amit ezek után azt el lehetne képzelni ők mit randalíroznának.../ trafikmutyi álnéven amelynek az igazi neve talán Főpróba lehetne!


A kérdésre a válaszom:


1. az SZDSZ miatt legalább kétszer olyan nehéz volt mindenkor az MSZP kormányok dolga!

2. amikor a Tölgyessy után jött a Kuncze, az igaz hogy ő rengeteget ártott a pártnak, ráadásul ő Kókát támogatta, mint saját lehetséges utódját! (a párt belső ellenzéke a Fodor-Ungár kettős tengely volt)

3. 2010-ben az MDFfel együtt akartak indulni, de az meg olyan gyorsan kitáncolt mellőlük, és egyedül indult (Bokrossal a miniszterelnökjelöltjükkel haha), hogy utána az SZDSZ már nem tudott egyedül készülni a választásokra, egyszerűen nem maradt idejük! De az igazi hosszú (16 évig tartó) haláltusája egyértelműen az MDF-nek volt! Az SZDSZ azért ott volt 10 évig hatalomban, ők adták 10 éven át a köztársasági elnököt, (azóta csak jobboldaliak vannak a poszton), és ők adták 20 évig a budapesti főpolgármestert is!

Amúgy a mostani totál szervezetlen SZDSZ vajon mikor tud újra választáson indulni, egyáltalán újra talpra állni, a jóég tudja (még elnökük sincs most, csak valamiféle irányítótanács)... Ki tudja mikorra szedik össze magukat, vagy egyáltalán összeszedik-e még valaha, akit érdekel, biztos vannak tippjei, engem nem az biztos...

2013. júl. 3. 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Semmi gond a kretén megjegyzéseddel ami kreténnek nevezett: Ez egyébként igazat fog adni nekem. 6:50-nél

http://www.youtube.com/watch?v=KDigViNE7pw


A Fideszből távozó emberke lett később SZDSZ elnöke, úgyhogy bocsásd meg nekem ,hogy azt a hibát vétettem, hogy az egész SZDSZ a Fideszből menekült volna ki, nem csak a későbbi vezetőség...

Fiatal vagyok. Kretén ellenben nem. Szüleidre pedig ijessz rá. Bizonyára csuklanak.

2013. júl. 3. 00:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!