Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért foglalkoznak még politik...

Miért foglalkoznak még politikával azok akik 2006ban éltették a szici-liberális kormányt?

Figyelt kérdés

Úgy értem, hogy ugyan azok akik 2006-ban Őszöd előtt váltig állították, hogy mekkora szuper kormányunk van, és mennyi mindent tesznek, halad a gazdaság, stb stb, tehát, hogy a szoci-liberális kormány mennyire jó, azok Őszöd után, miután gyurcsány lebukott és napvilágot látott, hogy "Európában ilyen bösszmeséget még kormány nem csinált mint amit mi csináltunk "Nem csináltunk semmit négy évig" azok nem gondolkodtak el azon, hogy marhára át vannak verve? Nem jutottak el odáig, hogy "hmm 100%ban meg voltam róla győződve, az életemet tettem volna rá, hogy az mszp szdsz kormány fantasztikus munkát végez, és most kiderült, hogy európában még nem volt ilyen béna kormány, akkor lehet, hogy én tök hülye vagyok ehhez és nem kéne ezzel foglalkoznom?"

A pszichológiában is van ilyen jelenség, hogy minél kevésbé ért valaki valamihez annál inkább úgy érzi, hogy jobban ért hozzá.



2013. jún. 28. 18:21
 1/9 anonim ***** válasza:
34%
Ha rájuk szavaztak, be kellett volna ismerniük, hogy hülyék. Ezt inkább kihagyták.
2013. jún. 28. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

"Ha rájuk szavaztak, be kellett volna ismerniük, hogy hülyék. Ezt inkább kihagyták."


Igen ezt mondom, kb, hogy annyira nehéz lett volna beismerniük, hogy marhára nem értenek a gazdasághoz, törődjenek a saját munkájukkal, mert láthatták, hogy mennyire könnyen meg lettek tévesztve és nem láttak át rajta, sőt.

2013. jún. 28. 18:25
 3/9 anonim ***** válasza:
65%
Ja, mert a Fidesz szavazók nem lettek megvezetve, mindenki azt kapta, amit akart, bár Orbánék teljesen mást Igértek. Ne nézd már h.lyének az egyik oldalt, miközben a másik se különb. Egyébként attól még lehet véleményük, sőt te értelmes kérdező, téged is megvezetnek és fognak is, tehát te is hagyd abba a politizálást.
2013. jún. 28. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
64%
Hogy neked micsoda problémáid vannak?!? Talán fordulj pszichológushoz, ha ennyire nem tudod feldolgozni ezt a traumát. :)
2013. jún. 28. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
64%

1. Ezt a kérdést most komolyan feltetted? Te tényleg annyira ostoba vagy, hogy elhiszed azt a marhaságot, hogy nem tudta és tudja most is minden bal és jobb oldali politikus, hogy mennyire nem jó irányba haladunk? Amikor a Fidesz hatalomra került egy jobb oldali újságíró azt nyilatkozta a tv-ben, hogy a Fidesz azért ígérgetett annyi mindent - amiből ugye semmit se teljesített - mert nem tudta, hogy mennyire rossz a helyzet... hát kérdem én, hogy Orbán és a bagázsa mi a k...va anyját csinált ott 8 évig azonkívül, hogy VS és tolta haza a lóvét talicskával.

2. egy dolog tudni valamit és egy másik nyíltan kimondani...

3. Ha már a pszichológiánál tartunk... MAGYARORSZÁG JOBBAN TELJESÍT!! Axióma, ha valamit valakinek elég sokat elismételnek, akkor az előbb utóbb bizonyítást nem igénylő alapigazság lesz... ezzel a módszerrel már öltek embert a történelemben... egyfajta agymosás...

Gyurcsány csak a nyilvánosság előtt bizonygatta tettei indokoltságát és képes is volt álláspontja megváltoztatására, de Orbán... ő önmaga számára igazolja tetteit abban a hitben, hogy ő az igazság letéteményese, és így soha nem is lesz képes az önkorrekcióra. Ezt hívja a pszichológia önigazolásnak, vagy ha jobban tetszik... kognitív disszonanciának...

4. Javaslom, hogy olvasd el Elliot Aronson és Carol Travis könyvét a Történtek hibák (de nem én tehetek róluk) című könyvet, sokat fogsz belőle tanulni és talán nem fogsz ilyen kérdéseket feltenni...

2013. jún. 28. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
36%
Baloséknál Orbán az érv mindenre. Hülyék voltunk, de Orbán blablabla. Szánalmas.
2013. jún. 28. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

"Baloséknál Orbán az érv mindenre. Hülyék voltunk, de Orbán blablabla. Szánalmas."


Igen, általában ez megy.

2013. jún. 28. 19:48
 8/9 anonim ***** válasza:
52%

Nyilván a kedves kérdezőt nem is igazán a válasz érdekli, hanem csak egy jó öszödi-beszédezéssel akar egy lejáratókampányba fogni, pontosabban folytatni azt.

Az a gáz benne, hogy ő is mint sokan mások annak idején csak pár mondatot emeltek ki. Ha valaki komolyan figyelmesen (indulatok nélkül) VÉGIGhallgatta, akkor talán más tanulságot vont volna le. Ez a beszéd volt a legőszintébb beszéd miniszterelnök részéről rendszerváltás óta, (bár mehetünk még vissza az időben). Azóta sem volt egy politikus sem, aki beismerte volna, hogy hazudtak, aki felszólította volna a párttagjait, hogy most az ország érdekében le kell mondaniuk a harácsolásról, és ha nem hajlandóak, akkor ő lemond. Orbán mikor lesz képes ilyen beszédet mondani? Mikor lesz szembenézni a hibájával és szépen vagy csúnyán beszélve irányváltásra rávenni a csapatát? Nagyon ráférne!

Tessék nyugodtan meghallgatni az öszödi-beszédet elejétől a végéig. Szerintetek mi volt a szándéka Gyurcsánynak?!

És hozzá kell tennem, nem vagyok DK-s, csak az igazságérzetemet sértette a kérdés.

http://www.youtube.com/watch?v=SQkl87o1JfE


És hasonlítsuk össze ilyenekkel:

http://www.youtube.com/watch?v=SgsJTDoSH_M

http://www.youtube.com/watch?v=zwlPCLpd2T0

2013. jún. 29. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
52%
Mennyivel különb Fidesz-maffia? Föld, trafik, gyógyszertár, hogy csak hármat említsek. Érdekesek a Közgép és médiaügyek is.
2013. jún. 29. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!