Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A konzervatív, keresztény...

A konzervatív, keresztény értékek hívői nem nevetik ki magukat, hogy egy körülírhatatlan, mesekönyvi mendemondában hisznek és utálják a nagyon is reális melegeket?

Figyelt kérdés
Az egy dolog, hogy kinek kire áll fel/nedvesedik, az meg megint másik, hogy ki hiszi el egy mesekönyv állításait az istenkéről...

#homoszexualitás #kereszténység #istenke a felhők között
2013. júl. 3. 00:10
1 2 3 4 5
 21/47 anonim ***** válasza:
32%

"70%, nem tudom mi ez a zsidófóbiád. Vallásokról beszélünk, nem a szélsőjobbos meggyőződésről, hogy mindenki, akinek nálunk több pénze van az zsidó.


Vallásos zsidók elhanyagolható számban vannak Magyarországon, ez nem kérdés."



Ááá, tehát én zsidógyűlölő is vagyok mert azt mondom, hogy a szidó hitközösség nagyszámú az országban. Persze a zsidók esetében te különbséget teszel a hitgyakorló és a nem hitgyakorlók között de a keresztények között nem. Részrehajlás. Továbbá abban teljesen igazam volt hogy a zsidó vallás messze jobban megveti a melegeket. Persze mondhatod megint, hogy Magyarországon több a keresztény, és? A Közel-Keleten meg több az muzulmán csak ott kivégzik ezért a parasztot. Ahogy Indiában több a hindu, ott meg a város szélére költöztetik és leprásként bánnak velük. De te továbbra is csak a keresztényeket támadod mert ők hisznek valamiben amiben Te nem és megvetnek valamit amit Te nem. Amit mellettük még megvet az összes többi vallás is.


Továbbá, úgy vádolsz antiszemita hozzáállással, hogy erre egy kijelentésem sem ad jogot. Kissé meredek.


A rasszizmust én hoztam volna fel???

Akkor ez mi volt drága kérdező?

"legyünk xenofóbok, mert nem olyanok, mint mi, más a bőrük és a vallásuk, és ha ezer emberből mondjuk 20 bűnöz is, akkor egyből kezeljük tömegként az összest."


Rasszizmussal vádoltad az Egyházat amit én megcáfoltam majd megvádolsz az rasszizmus téma felhozásával. Érdekes...


Idéznék neked a Katolikus Egyházról egy sort hátha ez segít belátást nyerni abba amit oly hevesen támadsz.

"A Katolikus Egyház világszerte 5900 kórházat, 16700 orvosi rendelőt, 700 lepratelepet, 12600 öregek otthonát, 19500 árvaházat, 11500 családsegítő központot, 11600 fogyatékosokat segítő iskolát, és 44500 egyéb karitatív intézményt tart fenn."


A rasszizmusnál felnevettem, elfelejtetted mit írtál le. :D


Mauglit felhozni példaként. Hát igen megint érdekes magyarázat. Leírtam hogy a közösségben élés egyik hozománya, hogy az ember kiközösíti azt ami nem egyezik meg a csoporttal. De te ezt megcáfolandó leírod, hogy egy a vadon született nem közösségben élő embergyerek mit ismerne és mit nem.

Igen, ha kidobunk a placcra egy gyereket aki magányosan nő fel nem vágja mi az emberi társadalom jellemzője. Momentán igaz, csak pont nem mond nekem ellent. Ellenben Maugli mégsem az első férfi kutatóra veti rá magát. Hanem Jane-re és lehet kidobta volna a taccsot ha azt látja hogy a medvéje a párduccal kamatyol. (remélem ezek a Maugli szereplői)


Az ellőttem szereplő válaszoló jól írta le. Saját magadat kijelölted megmondó embernek és lehordod a vallásos embereket mert megvetnek valamit. Persze Te őket veted meg de ez a te értékszemléletedben nem tűnik fel. Más szemében a szálkát...

Nem vagy vitaképes partner. A korábbi felszólalók ellenben azok lennének. Nem hívők és mégsem szidnak senkit ezért. Nem lesznek különbek attól, hogy ateisták illetve nem is gondolják különbnek magukat. Tiszteletben tartják a másikat. Ha számodra gondot okoz hogy a hívők nem tisztelik a másságot akkor nem azzal kéne példát mutatnod, hogy te ennek ellenére tiszteled őket? Ja bocs ez már amolyan keresztényi érték lenne ami számodra nem létezik.

2013. júl. 3. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/47 anonim ***** válasza:
90%

"medvéje a párduccal ... (remélem ezek a Maugli szereplői)"


Egészen pontosan Balu és Bagira.

2013. júl. 3. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/47 anonim ***** válasza:
0%
Én full ateista vagyok még is gyűlölöm a zsocskos muzikat!
2013. júl. 3. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/47 anonim ***** válasza:

"Egészen pontosan Balu és Bagira."


Nézd el nekem, rég volt és sosem szerettem nézni. Ráadásul erősen keverem a Tarzan szereplőivel, ezért nem kockáztattam meg a neveket. Jé Jane a Tarzanban van nem a Maugliban :D

2013. júl. 3. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/47 anonim ***** válasza:
31%

"Aki a Bibliát mesekönyvnek nevezi és képtelen belátni hogy a vallási tanítások túlmutatnak a benne foglalt történeteken az szerintem nem megfelelő vitapartner."


Oh, kérlek mondd el, min mutat túl a mértéktelen, tömeges mészárlás, (nemi) erőszak és gyilkosság, ami a Bibliában van? Hogy engedélyezi a gyilkosságot és a rabszolgaságot? Ismerd már a mesekönyved.


"Az ateisták is megvethetik a melegeket csak nem azért mert az Isteni rend ellen való hanem azért mert természet-ellenes."


Ateista is lehet tanulatlan, bnkó ember. És jó lenne ismerni a természet jelentését. Amit a természeti törvények létezni engednek, az természetes. A normalitásán már lehet vitázni - kb. egy percig, amikor is előkerülnek a tények, amik kimondják, hogy semmi baj a melegekkel.


"Mellesleg a melegek megvetése miben különbözik a vallásosság megvetésében?"


Az, hogy a vallásosság irracionális, hazugságokra és a tömegek irányítására épül. Arra, hogy százmilliókat öltek meg Isten(ek) nevében. A melegek nem üldöztek soha senkit. A vallásosok mindenkit. A valláskárosodást tanítják az embernek, melegnek születünk. De ha nem, akkor kérlek, magyarázd meg, miért hasnolít a meleg férfiak agya a hetero nőkére, és a leszbikusok agya a hetero férfiakéra...


"A hit nem kézzel fogható ezért nem is érthető sok embernek."


A hit nem logikus, és a tanult ember nátlátja, és azt nem érti, hogy hihetik ezt el.


"nem születni kell szerencsére ez nem deviáns magatartásforma."


A téveszmék nem deviánsak? Az, hogy munka helyett imádkozol, és elégedettséggel tölt ez el? Hogy százmilliókat öltek meg boldog szívvel? Ez nem deviancia?


" ( mi is a büntetése a deviáns viselkedésnek ott ahol vallási ítélethozatalok vannak? Nem mondom el nézz utána)"


A melegekre halál vár. De a keresztényekre is ^^ ez az iszlám csodája.


"Bár Indiában van külön kaszt a transzvesztitáknak de érthető okokból a társadalom legalján."


Na, neurobiológus, pszichológus-pszichiter, filozófus professzor úr... mi ez az ÉRTHETŐ ok?


"Gyorsan ennyit a milliárd fős vallásokról. "


Jahaj, ugyan kérem. Nem létezik millárd fős vallás. Azok, akik közv. kutatásokon a kereszténységet jelölik be, több mint a felük azért jelöli be azt, mert "jóembernek hiszi magát és azt hiszi, így a keresztényt kell kijelölnie". Különben is, együnk fekáliát, egymilliárd légy nem tévedhet! Százmilliósra sem tenném azt a számot, akik valóban hívők és nem csak alkalmi hívők. A vallások napról-napra gyengülnek, nézdd meg a közv. kutatásokat. Ahogy terjed a tudás, új felfedezések jönnek, a babonák és téveszmék elhalnak.


"Ha viszont tudatosan vallást választ magának az ember az az ő cselekedete."


Egyrészt ez hazugság, mert az emberbe belenevelik a hitet és a hit megkérdőjelezhetetlen mivoltát. És ez nem csoda, hisz ez a felső irányítás és agymosás eszköze. De aki közösséget vállal egy olyan 2000 éves vallással, aminek minden pontját jáfolják a tudományos tények, és ami csak egymagában százmilliók haláláért felelős - az nem jó ember.


"Beleszületni valamibe meg... Gratulálok hozzá, nagy érdem."


Az ábrahámita vallások kezdték el üldözni. A melegek hamarabb volta, erre üldözni kezdtétek őket. Ők megszülette, így; ti pedig gyűlölitek őket azért, aminek születte és büszként tocsogtok a vérben, ami ti miattatok folyik. Szép. Büszke lehetsz.


""Meleggyűlölettel meg senki nem születik,"


Egyébként de. Mivel az ember csoportokban élt mióta csak kifejlődött természeténél fogva ellene van minden szélsőségnek. "


Oh, és a szeretet miért szélsőség? Hazug brom. Senki sem születik homofóbnak, a környezet tesz azzá - nem láttam még kutatást bármilyen eltéri fiziológiai tulajdonságokról homofóboknál. De olyan már volt, ami bizonyította, hogy sok a látens meleg/bi a homofóbok között.


"A vallásban mindenki egyforma, nincs xenofóbia."


Az jó, mivel magyarázod, hogy a vallás és a Biblia is szentesíti a rabszolgatartást?


"Miért Afrika a kereszténység modern kori központja?"


Mert ott a legrosszabbak az életkörülmények és a közoktatás.


"Akkor én is ezt üzenem a homároknak: a nemi identitás magánügy, nem tartozik másra, ne vonuljanak, ne próbáljanak erőszakosan téríteni."


Akkor szavazzátok meg, hogy magánügyként házasodhassanak és gyermeket fogadhassanak örökbe. A gyűlöletetek teszi közüggyé a magánügyüket.


"Másrészről az ateizmus is egy vallás, méghozzá a legsivárabb, legdepressziósabb. Amolyan dark-os, emós vallás."


A fény hiánya meg fény, ugye? Valláskárosultkám, az ateizmus a hit hiánya és a legerősebb ember ismérve - azé az emberé, akinek nem kell magát a világ középpontjának tekintenie, halhatatlannak és Isten hasonmásának gondolnia magát, hogy élni tudjon félelem nélkül.


"mert én keresztényként nem dörgölöm más orrába, hogy én ezért jobb lennék, nem eröltetem rá senkire"


Viselsz keresztet?


"Idéznék neked a Katolikus Egyházról egy sort hátha ez segít belátást nyerni abba amit oly hevesen támadsz. "


És hol vannak a számok a pedofil papok tízezreiről, a százezrekről, akiket molesztáltak és arról a párszáz esetről, amit nem tudott eltussolni az egyház?

2013. júl. 3. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/47 anonim ***** válasza:
51%

Viselsz keresztet?



Ez a kérdés hozzám szólt. Nem, nem viselek keresztet, de az sem lenne zavaró, ha viselnék. Sosem érdekelt hogy ki mit visel, ha valaki "meleg vagyok, és büszke vagyok rá" pólóban sétál az utcán, az sem érdekel. Ne keverjük a viseletet a felvonulással.

2013. júl. 3. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/47 anonim ***** válasza:
33%

"A hit nem logikus, és a tanult ember nátlátja, és azt nem érti, hogy hihetik ezt el. "



Ez a kijelentésed ott megbukik, hogy hány tanult ember lesz hívő. Nézz szét a világban, meg fogsz lepődni.

2013. júl. 3. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/47 anonim ***** válasza:
42%

És még egy kérdést engedj meg, kedves "Imel"


ennél a kérdésednél:

http://www.gyakorikerdesek.hu/politika__magyar-politika__453..


mit keres a kulcsszavak közt a fasizmus? Ott is megkérdeztem, nagyon ügyesen lepontoztál, de nem tudtál választ adni.

2013. júl. 3. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/47 anonim ***** válasza:
29%

"A hit nem logikus, és a tanult ember nátlátja, és azt nem érti, hogy hihetik ezt el. "



A templomban ahova pár éve jártam tanult orvosok hada ült. A zsinagógákban tanult emberek hada ül. A mecsetekben tanult emberek hada ül. A teologiát végzettek bizonyára nem tanult emberek. A hittudósok sem, ugye? Csak az a réteg tanult aki megveti a vallásokat, mert ők elérték azt a szintet, hogy megítéljenek hitükben másokat. Hát Imel úgy látom te tanult embernek képzeled magad, bár szerintem a tanult ember nem tesz hasonló kijelentéseket.


"Na, neurobiológus, pszichológus-pszichiter, filozófus professzor úr... mi ez az ÉRTHETŐ ok? "


Vicces mert tanultam neurobiológiát és filozófiát is.

Érthető ok? Indiában az is érthető ok ha valaki rossz családba születik. Ellenben ha egy férfi női ruhát hord azt kevésbé tolerálják. Érthető ok amiért nem komálják a melegeket. A világon max megtűrik őket, de sehol nem kíváncsiak rájuk. Ők ezt szeparálással oldják meg. De igen továbbra is a csúnya keresztények a melegek főellenségei. Vicc az egész.


A papokat hitvitákba keverni a legvégső érv. Én személy szerint olyan papokat ismerek akik vigaszt nyújtanak a családtagjaikat elvesztett embereknek, akik közösséget szerveznek. Akik gyűjtenek a rászoruló családoknak. Ott van a hozzászólásomban az egyházi létesítmények száma. Nézz már hány százaléka deviáns a papságnak. És igen azok is deviánsak.


"miért hasnolít a meleg férfiak agya a hetero nőkére, és a leszbikusok agya a hetero férfiakéra... "


Sőt láttam már ember magzatot ami nem fejlődött túl a hüllőszerű kinézeten. A természet nem tökéletes vannak hibák, ekkora populációban miért is ne lenne.


Az iszlám országokban mióta ítélnek keresztényeket halálra? Oké a dzsihhad valóban a hitetlenek irtására szólít fel és a hit terjesztésére de dzsihhad legutóbb mikor is volt? Ne hozd ide hogy minek a nevében halnak meg milliók, mindig kell valaminek a nevében harcolni ha a gazdaság a mozgatórugó. Ez lehet a keresztes-háborúk, de lehet az ottomán Birodalom terjeszkedése is. Vagy a jelenkori elnyomás alóli felszabadítás. Ezek csak kirakat érvek, háború csak gazdasági okokból tör ki.

2013. júl. 3. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/47 anonim ***** válasza:
én keresztény vagyok, de nem útálom a melegeket. bökkenő?
2013. júl. 3. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!