Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miert kellene egy erdelyi...

DaaaS kérdése:

Miert kellene egy erdelyi magyarnak (tisztelje, szeresse, hozzatartozzon, tamogassa) a magyarorszagi magyarokat es magyarorszagot?

Figyelt kérdés
A tisztelt magyarorszagi magyarok 90% a meg a sajat tortenelmuket sem tudja,csak annyit hogy az erdelyi magyarok at leromanozzzak.

2013. júl. 3. 15:05
1 2
 11/18 A kérdező kommentje:
Erdelyben is vannak olyan megyek ahol mar reg nincs meg a magyar tobbseg(Kolozsvar,Brasso,Szeben) es meg sorolhatnam...de szekelyfoldet nem kell erdelyel osszeteveszteni mert Kovaszna es Hargita megye szinte teljesen magyar.Hihetetlen vagy sem ez a ket megye sose lessz roman kezbe es aki itt el az tudja.
2013. júl. 3. 15:49
 12/18 anonim ***** válasza:
84%

Nem fogom megváltoztatni a véleményed. Ha te így gondolkodsz rólunk, akkor tedd. Nem feltétlenül a székelyeket kell megemlíteni, hanem egész Erdélyt. Utálj minket, ha úgy tartja kedved, de van az a mondás, hogy: "Sose felejtsd el, hogy honnan jöttél!" Úgy látszik ez rád már nem érvényes. Nem tudom mi az, ami megváltoztatta a véleményed Magyarországgal kapcsolatban, de nagyon tévedsz, ha azt hiszed, hogy ellenetek vagyunk.

És a magyar oktatás híres arról, hogy mindenki történelmét tanulja a sajátja mellett, talán ezért nagyobb a rálátásunk másokra és rátok. Én nem tűröm azt, hogy valaki azt mondja, hogy a magyarok 90%-a nem ismeri a történelmét. Fogalmad nincs arról, hogy mit tudunk, vagy mit nem.

2013. júl. 3. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
A magyar ember nagyon ritka. Itt az országban jó ha 50 ezer magyar ember él és NEM ŐK AZOK AKIK TÉGED LEROMÁNOZNAK!
2013. júl. 3. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
64%

#13-mas! Te miket beszélsz???? Azon kívül, hogy hülyeségeket!?!


Én attól, hogy nem flangálok árpádsávos zászlóba tekerve még úgy érzem magyar vagyok ízig-vérig és nem mondom a székelyekre, erdélyiekre, hogy románok. (Igazából azon gondolkodom, hogy szerintem, ha ilyen itt valaki meg merne tenni, akkor azt eléggé kiközösítenék. És nem kell hozzá árpádsáv)

2013. júl. 3. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:

Várjál már ecsém, ki mondta neked, hogy kötelező neked engem tisztelned meg szeretned? :DD

Miről beszélsz amúgy?

2013. júl. 3. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:

Az ilyen bohócok románoznak le benneteket, mint a 48-as IQ-jú, ezek csak max. tudnak magyarul, amúgy mindenféle söpredéknek adnának mindent.


Amúgy meg a kérdésed szimplán provokációgyanús.

2013. júl. 3. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim válasza:
Evidens, hogy a többség nem tartja magyaroknak a határontúliakat.Én "szerb" vagyok és megszámlálhatatlanul sokszor szerbeztek le, sokszor rosszindulattól mentesen, automatikusan elkönyvelve, hogy szerb vagyok.Egy részük sértegetni akart de a többségnek EZ TERMÉSZETES.Mondjuk sok év tapasztalatát figyelembe véve ezt már nem sértésnek veszem hanem dicsérő megkülönböztetésnek.Örülök, hogy nem úgy gondolkodom és beszélek mint egy "echte magyar".Ha a montenegróiak megkülönböztethetik magukat a szerbektől, pedig gyakorlatilag azonos a két nemzet, én is tarthatom magam vajdaságinak te pedig erdélyinek azzal a különbséggel, hogy nálunk vannak szeparatista törekvések még a szerbek között is és van esély arra, hogy egyszer ténylegesen vajdasági állampolgár legyek.Az állampolgárság könnyített megadása pedig nem több parasztvakításnál mert tudom, hogy ez nem a nép akaratát tükrözi.
2013. júl. 3. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
Mert magyar...?
2013. júl. 3. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!