Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Más is úgy véli, hogy Magyaror...

Más is úgy véli, hogy Magyarországon soha nem lesz normálisan működő társadalom és igazán jólét, de a magyarság nem is érdemlik meg azt?

Figyelt kérdés

Szerintem ez egy velejéig gerinctelen, önmagáért kiállni képtelen, széthúzó, aljas, egymással is folyton folyvást kötekedő, öngyűlölő, frusztrált nép. Ahányszor csak szóba jön pl. társaságban, hogy alacsonyak a fizetések az országban és rosszak a munkakörülmények, korrupt az egész rendszer és fel kéne számolni, mindig az jön, hogy nyugodjak már le, meg úgy sem tehetünk ellene semmit és különben is én milyen szánalmas vagyok, mert felbosszant a dolog és különben is nyugodjak meg és üljek szépen csendben a valagamon.


Na, akkor az ilyen emberek mégis mit akarnak? Itt nyomorognak, panaszkodnak a nyomoruk miatt, de tenni már nem tennének ellene. Olyan érzésem van, mintha élveznék a jelenlegi helyzetet, mert imádnak panaszkodni és vergődni és valójában nem is nagyon akarják felszámolni a jelenlegi helyzetet. Olyan tipikus magyarok az emberek sajnos...



2013. júl. 5. 08:06
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
53%

Ha a "Magyarország" és a "magyar nép" szavak helyére egy másik ország/országok és nép/népek nevét illesztem, akkor gonosz rasszista, trappista, antiszemita vagyok és a kérdést automatice törlik a moderátorok.


Ellenben, ha magyarellenes, hungarofób kérdést teszek fel, akkor még Kossuth-díjra is felterjeszthetnek.

2013. júl. 5. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 A kérdező kommentje:
Milyen Kossuth-díjat? Ki kapott ezért Kossuth-díjat?
2013. júl. 5. 08:26
 3/18 anonim ***** válasza:
51%

A kérdező úgy látom nem érti a szarkazmusát az első válaszolónak. Sajnos a magyar mentalitással gyakran dobálózunk, holott ez inkább pont erre a kérdésre igaz. Menj el külföldre és kezd el gyalázni az ott élőket. Nem biztos hogy 8 napon belül fog gyógyulni...

Az egész világra igaz amit leírtál, mellesleg az öngyűlölő és kötekedő nem igaz eme kérdésedre?

2013. júl. 5. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
52%

Abszolút korrekt, amit leírtál, teljesen így van. A társadalmi szolidaritást a populista, nacionalizmusra mindkét oldalról hevesen rájátsszó erők teljesen kiirtották, gondolván ezzel az, hogy na majd jól megmutatjuk a büdös deviánsoknak hogy megy itt az élet, de arra nem gondoltak, hogy ez a saját soraikban is komoly széthúzást fog eredményezni.


Minden ember véleményének egy fontos iránya van: "ÉNÉNÉNÉNÉNÉNÉNÉNÉNÉNÉN". Cigányozni, zsidózni lehet kórusban, mert ott mindenki ÉN-je egy oldalon áll, de amint devizahitel, külföldi magyarok szavazójoga, beruházások kerülnek terítékre máris megy a harc.


Ez nem közös nemzeti érdekek képviselet, ez gőgös egyéni önzés, jól leöntve egy népnemzeti, közösségi mázzal.

2013. júl. 5. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 A kérdező kommentje:

"Sajnos a magyar mentalitással gyakran dobálózunk, holott ez inkább pont erre a kérdésre igaz. Menj el külföldre és kezd el gyalázni az ott élőket. Nem biztos hogy 8 napon belül fog gyógyulni..."


Lehet, hogy náluk nincs mit kritizálni, nem úgy, mint itthon.

2013. júl. 5. 08:39
 6/18 anonim ***** válasza:

"Itt nyomorognak, panaszkodnak a nyomoruk miatt, de tenni már nem tennének ellene."


Itt a kulcsmondat, mindenkinek megvan a lehetősége hogy tanuljon, felemelkedjen, kapcsolatokat szerezzen, belevágjon valamibe amitől jobb élete lehet, de persze panaszkodni mindig egyszerűbb.

2013. júl. 5. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
Éltél valaha más országban? Ezt annyira utálom, mikor valaki a magyar ügyek miatt nyavajog közben meg vannak országok amik 1000x jobban mögöttünk vannak. Igen, tudom "de de az OSZTÁKOK! MEGANÉMETEK! MEG AZ ANGOLOK!" nem rájuk gondolok. De vannak olyan országok amik fényévekkel mögöttünk vannak MINDENBEN. Illetve a politika ugyan úgy aljas, sunyi mindenhol, más országokban is UGYAN ÚGY megvan ez a politikai széthúzás.
2013. júl. 5. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:

# 4/7

Istenem, akkora hülyeség amit mondasz. Ilyen frusztrált liberális gondolat. Lényegében azt írod, hogy persze a politikai ellenségetek a hibás kb azzal, hogy léteznek :D

"gonosz nacionalisták, ők a hibásak meg a mögöttük álló emberek, akik csinálták őket, mert ők olyan buták mind, hogy el nem tudom képzelni, hogy az emberek nem a gyönyörűséges liberóizmust választanák, hanem úgy gondolkodnak, hogy mi jó a magyarságnak és lesza.om a devianciát meg a bűnöző kisebbségeket stb. Tehát ők a hibásak azzal, hogy léteznek, na erről is ők tehetnek"

Persze ugyan ezt mondhatnánk mi is, hogy a politikusok által karámban kitenyésztett liberalizmus a baj, mert ezek a liberósok osztják meg az országot a puszta létezésükkel, hogy azt akarják mindenben engedelmeskedjünk a nyugatnak, támogassunk minden devianciát stb.

Másrészt meg megint látszik, hogy kik értenek egyet az ilyen Magyarországot mocskoló kérdésekkel.

2013. júl. 5. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
Meg nézd már meg, hogy hány országban megy, vagy ment polgárháború az elmúlt 10 évben.
2013. júl. 5. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
65%
Vigyázz, mindjárt indulnak érted a nagymagyarok :) Értem is jöhetnek, mert én is úgy gondolom, ahogy te. Nem tudom, hogy száz, kétszáz, ezer évvel ezelőtt is ilyen volt-e a magyar nép, de ami most megy itt, az nem embernek való. Elenyésző azoknak a száma, akik tesznek valamit a saját boldogulásukért, mindenki más azt várja, hogy majd más megsegít minket. Amíg a mottó az "úgysem tehetünk semmit", addig tényleg nem fog változni semmi, mert igenis tehetünk, csak egyszerűbb leülni a tévé elé és sörrel a kézben várni, hogy majd történik valami.
2013. júl. 5. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!