Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Hogyan hagyhatják itt sokan...

Hogyan hagyhatják itt sokan az országot az Orbán-kormány megszorításai miatt?

Figyelt kérdés

A közvetlen baráti körömből és az ismerőseim közül senki nem tett ilyent még, de sok ilyenről hallok és úgy vélem az eddiginél keményebb adók miatt igen nagy lehet az elvándorlók száma. Az most teljesen mindegy, hogy én melyik pártot támogatom, de ez szerintem akkor is szégyen! Az adók engem is keményen érintenek, mégsem hagyom itt a földet, ahol születtem. És szerintem aki ezt ilyen parányi okok miatt megteszi, az nem hazafi és menjen is, mert nem méltó arra, hogy ebben a nagy múltú országban éljen. Egyszer talán véget érnek ezek az idők, talán jobb lesz minden. Akkor majd visszajönnek, mi? Én ugyan nem engedném őket többé be ide. Persze majd a válaszokban lehet támadni, és nyugodtan tessék is. Szólásszabadság van. Csak mert egyszerűen nem értem, az ilyen emberek hogyan nevezhetik magukat ezek után egyáltalán magyarnak.

Mert nagyon elcsüggedek, amikor belelapozok a történelemkönyvbe és látom, hogy a tatárjárás, a törökdúlás, a szabadságharcok és a két világháború összesen sok millió áldozata nem volt elég ahhoz, hogy annyi tiszteletet tömörítsen egy nemzet fiaiba, hogy ha éhen halnak is ezen a földön, soha ne hagyják el. És azért gyanítom, hogy éppen olyan sokan nem álltak az éhhalál küszöbén a kivándorlók közül. Wass Albert is megmondta: "Ha őseink is elszaladtak volna, valahányszor nehéz idők jöttek, ma üres lenne ez az ország." Szóval kérlek magyarázzátok meg nekem, hogy van bőr a képén sok embernek itt hagyni ezt a szép országot ilyen sokan, mikor a Trianon zsarnoksága miatt tengernyi magyar várja epekedve azt, hogy idegen provokációtól mentesen magyarnak érezhesse magát, vagy legalább jogos ősi területének egy részén autonómiát élvezhessen?


2013. júl. 5. 22:09
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
100%
Tudod, amíg van állásod, addig könnyű beszélni. Mi sem élünk fényesen, de azért kijövünk, így egyelőre nem is akarunk elmenni. Csak ha lenne 3 gyerekem, megszűnne a munkahelyem és nem találnék másikat, akkor mégis kéne csinálni valamit... Ha ilyen helyzetbe kerülnék és jönne egy külföldi lehetőség, akkor pakolnék azonnal. Emiatt lehet hazaárulót kiabálni, de hazaszeretettel nem fog jóllakni egy 5 fős család.
2013. júl. 5. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
96%

"Persze majd a válaszokban lehet támadni, és nyugodtan tessék is. Szólásszabadság van."


A szólásszabadság mellett egy másik nagyon fontos jog annak a szabad megválasztása, hogy hol szeretnéd leélni az életedet. Ezt a jogát ne vitasd el senkinek, és ne nevezd őket kvázi hazaárulónak, mert eléggé gusztustalan dolog ilyet csinálni. Minden élettörténet más és más, én nem igazán tudok neheztelni azokra, akik nem akarnak a nyugati bér ötödéért (hatodáért, hetedéért...) dolgozni, nem akarnak a számlákkal sakkozni, hanem csak normálisan, nyugodtan szeretnének élni. Tudod, emberhez méltóan.


És ehhez hozzájön még a jelenlegi magyarországi közeg, a kritikán aluli közbeszéd, az állandó bűnbakkeresés, az agyatlan populizmus.

2013. júl. 5. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
84%

Én nem hibáztatom õket, akik kényszerbõl mennek, hogy összeszedjék magukat anyagilag.


Viszont az olyanoktól felfordul a gyomrom akik aztán onnét mocskolódnak!

2013. júl. 5. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 Morozov ***** válasza:
90%

Szerintem teljesen normális dolog, ha valaki úgy dönt, a jobb élet reményében elhagyja az országot. Ha nem találnák itt normális munkát, és is elmennék...inkább legyek csicska ott félmillióért, mint itt 80000-ért. És ha megnézed Magyarország lakosságának az összetételét, azt tapasztalod, hogy a legtöbb embernek még a családneve sem magyar eredetű, (de ha mégis, akkor meg az anyjának, vagy a nagyanyjának már biztos nen az).

Ez azért van, mert a századok során nagyon sokan bejöttek ide a jobb élet reményében, főleg a 18.században egy csomó sváb, mert adókedvezményt kaptak, ha betelepültek. Akkor most ők hazaárulók meg mocskok, mert eljöttek a szülőföldjükről? Szerintem nem.

Ez az egész nacionalizmus csak egy elterjedt eszmeirányzat, amit kb 200 éve találtak ki, és az ember vagy magáévá teszi ezt a gondolkodást, vagy nem. Engem pl nem szippantott be a dolog, de ha téged igen, akkor maradj csak itt...mindenki cselekedjék lelkiismerete szerint :)

2013. júl. 5. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
100%

Én magamat patriótának tartom ,de úgy gondolom, hogy nem szabad haragudni a kivándorlókra.

Meg lehet érteni őket is.


Nem az emigránsok a hazaárulók, hanem akik ekkora gazdasági károkat okoztak az országnak az elmúlt 23 évben.

2013. júl. 5. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 rajcziz ***** válasza:
67%

Ezeknek az embereknek bizony a megélhetésük fontosabb, mint a magyarságuk. Ők úgy gondolják, hogy elsősorban pénzből élnek, nem pedig a nemzeti érzelmeikből. Neked a "nemzetedhez való hűség" fontosabb, mint nekik.

A kivándorlók egy része pedig nem is feltétlenül a jelenlegi helyzet miatt megy ki, hanem az elkövetkező évekre várható helyzet miatt. Lehet, hogy most szerényen Magyarországon is meg tudna élni, viszont pár év múlva családot akar alapítani... Vagy épp nem akar azon gondolkodni, hogy kiknek az adójából kap majd nyugdíjat (és mennyit). Összetettebb a dolog, mint amilyennek látszik.


Az általad idézett mondathoz annyit: biztos vagyok benne, hogy őseink egy része el is szaladt. Nem hiszem, hogy a tatárjárás idején mindenki szépen otthon maradt és fegyvert fogott. Voltak már akkor is olyanok, akik bizony elmenekültek, majd visszatértek a vész után. (Egyesek elég magas "pozíciókban".)


"Trianon zsarnoksága miatt tengernyi magyar várja epekedve azt, hogy idegen provokációtól mentesen magyarnak érezhesse magát, vagy legalább jogos ősi területének egy részén autonómiát élvezhessen?"

Jómagam "kisebbségi" magyarként élek, viszont teljesen magyarnak érzem magam. Nincs szükségem hozzá papírokra, vagy épp állampolgárságra. Sőt, ha valaki lenézne a nemzetiségem miatt - megjegyzem erre egyszer sem került sor -, csak még büszkébbé tenne ezáltal. Arra viszont kíváncsi lennék, miből gondolod, hogy a föld, ahol élek "jogos ősi területem".

2013. júl. 5. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:

Nem a megszorítások és a magas adók miatt mennek el, hanem a magasabb fizetés reményében.

Svédországban, Dániában magasabbak az adók, mégis vannak magyarok, akik oda mennek dolgozni.

Szlovákiában viszont alacsonyabb, mégsem jellemző, hogy a magyarok oda mennek dolgozni (legfeljebb csak papíron).

2013. júl. 5. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
92%

akkor ne hagyd itt. Angliában például a 12 millióig csak osztalékadót kell fizetned

ha felveszel egy embert 250k (most forintban adom meg a példát) bruttóért akkor nettó 236-ot kap kézhez, míg itthon 163-at. neked itthon ez a fizetés csekély 321k-ba kerül, ugyanez Angliában 257k


hány éves vagy kérdező?


majd rá fogsz jönni, neked is csak egy életed van, és ha magaddal nem törődsz, más nem fog rajtad segíteni, csak magadra számíthatsz hogy boldogulj. itthon, kivéve ha nem vagy fidesz slepp tagja, 10 év alatt sem jutsz egyről a kettőre, becsületes úton, nem lopva csalva korrumpálva, éhendöglesz

sokaknak ebből is elege van

van egészségügyi ellátás, fizetsz is keményen az államnak, most már adót, de ha csúsztatsz pénzt az orvos zsebébe, simán megdöglesz

ha nem adsz pénzt a hivatalnokoknak nem kapsz engedélyt amire szeretnél, és még sorolhatnám

korrupció, zavarosban halászás, sógor-komaság az megy itt, és ez ment mikszáth idején is, sosem fog megváltozni.

de mindenki úgy önsorsront, ahogy akar.

2013. júl. 6. 00:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
95%

"mert nem méltó arra, hogy ebben a nagy múltú országban éljen" hehe

nagy múltú, ahol ezer éve csak az acsarkodás és a hőzöngés ment

2013. júl. 6. 00:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
93%

hát ja


Ha őseink is elszaladtak volna, valahányszor nehéz idők jöttek, ma üres lenne ez az ország."


ehelyett az igaz magyar fejjel nekiszalad a falnak

egészséges életösztön nulla, jön a pestis a tatár mi állunk és max imádkozunk


no persze, szerencsére ennyire nem voltak hülyék az eleink


nézd végig a történelmet, összevissza szaladgáltunk, idegen támogatást, csapatokat hoztunk, egymás gyilkoltuk, stb

2013. júl. 6. 00:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!