Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Magyarországon miért engedélye...

Magyarországon miért engedélyezik a szlovák helységneve (ke) t?

Figyelt kérdés

Konkrétan Pilisszentkeresztre gondolok, ahol még a tűzoltóautóra is Mlynky felirat van ráírva.

Ez az egyetlen falu/város ahol többségben élnek a szlovákok, és nekem nem is lenne bajom vele, csakhogy ők sem engedik a magyar helységnevek használatát ott ahol több magyar él mint szlovák.

Tudom ez kicsit olyan,hogy ha megdöglik az én tehenem dögöljön meg a szomszédé is, de ez is azt mutatja,hogy hú de jó fejek vagyunk aztán meg b*szhatjuk a jófejségünket mikor június negyedikére emlékezünk...szerintem ez olyan birkaság, mert ez csak egy apróság, egy helyiségnév, ez nem jelent semmit, de az a baj,hogy mindenhez így állunk hozzá,hogy érezze csak jól magát az idegen 1-2 belefér, aztán meg nem szabad fajgyűlölőnek lenni mikor a kedves idegen kiakar túrni mert elszaporodott..(Wiki szerint 10 év alatt 12%-al nőtt a magukat szlováknak valló emberek száma a faluban, nem sok, de majd 10 év és megint egy 10% aztán a szomszédos faluba is beköltöznek, aztán a megyét is elfoglalják és így tovább, de ez persze nem a mi gondunk hiszen mi már nem fogunk élni, csak megmutatja,hogy mekkora birkák vagyunk/voltunk.

S nem szó nincs arról,hogy odamegyünk és lemészároljuk őket, de mi is tehetnénk valami annak érekében,hogy beolvadjanak és ne pedig szaporodjanak és büszkélkedjenek,hogy ők szlovákok.


2013. júl. 6. 18:04
1 2
 1/16 rajcziz ***** válasza:
63%

Törvényadta jog. Nincs benne semmi kifogásolható.

Azt pedig, hogy Szlovákiában nem engedélyezik a magyar helységnevek használatát magyar többségű területeken, nem tudom, honnan veszed.

2013. júl. 6. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:
Úgy tudtam nem engedélyezik, de mindegy, ettől függetlenül a kérdés második fele még él.
2013. júl. 6. 18:10
 3/16 anonim ***** válasza:
75%
mert Magyarországon nincsenek másodrendű állampolgárok ...
2013. júl. 6. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 rajcziz ***** válasza:
70%

Nem tudom, pontosan mit gondolsz második fél, alatt, de hadd reagáljak még a szlovák nemzetiségű lakosság számának növekedésére.

Mi a gondod vele? Magyarország egy szabad állam, mindenki olyan nemzetiségűnek vallja magát, amilyennek szeretné.

De tudod mit? Ha gondolod, támogasd a magyarországi szlovák kisebbség beolvasztását a magyar nemzetbe! Bátran. Viszont akkor ne háborogj azon, ha Szlovákiában ugyanez történik e két nemzet tagjaival, csak épp fordítva.

2013. júl. 6. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:
Utánanéztem, s valóban vannak magyar helyiségnévtáblák, tehát a kérdés azon fele,hogy MIÉRT ENGEDÉLYEZIK A SZLOVÁKOKKAL ELLENTÉTBEN már NEM AKTUÁLIS, VISSZAVONOM, aki ezt meglovagolja annak megy a negatív.
2013. júl. 6. 18:15
 6/16 A kérdező kommentje:

Ja, de hogyha nem zavar hogy itt beolvasztanák a szlovákokat akkor háboroghatok?Miért?Az segít megoldani a határon túli magyarok problémáit?Persze ha az itteni szlovákokat elmagyarosítjuk az sem fog rajtuk segíteni, viszont nem lesz velük problémánk a későbbiekben.

Aztán 100 év, Szlovákiában lesz 1% magyar, itt meg 20-30% szlovák, mert minek is foglalkozzunk velük, hiszen még 1%-ot sem tesznek ki.(aztán majd 100 év múlva lesünk, vagyis az unokáink...)

2013. júl. 6. 18:18
 7/16 rajcziz ***** válasza:

Nem erről van szó! Ha te Magyarországon támogatod a szlovák kisebbség megmaradását, és egyáltalán nem akarod beolvasztani őket a magyar nemzetbe, akkor teljesen jogosan kritizálhatod a Szlovákiában fellelhető ilyen törekvéseket. Bár a kritizálásra a jogod amúgy is meglenne, csak épp hiteltelenné válnál. Itt most nem arról van szó, hogy ez segítene-e a határontúli magyarokon, hanem hogy mennyire hiteles és jogos a kritikád.

Jelenleg milyen probléma van a magyarországi szlovák kisebbséggel? Milyen probléma adódna, ha nőne a kisebbség száma? Mégis mire gondolsz pontosan? Elveszik Magyarország területét? Fellázadnak vagy mi?

A nemzetiség képviselői számának növekedése sem olyan egyszerű. Ezt a 12%-os növekedés én sokkal inkább tulajdonítom a szlovák öntudat növekedésének, semmint a szlovákok számának növekedésének.

2013. júl. 6. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 rémuralom ***** válasza:

"és nekem nem is lenne bajom vele, csakhogy ŐK sem engedik a magyar helységnevek használatát ott ahol több magyar él mint szlovák."


Nem, nem ŐK nem engedik (egyébként de, engedik, de látom, már utánanéztél). A pilisszentkereszti szlovákoknak semmi közük nincs ahhoz, hogy a szlovák kormány hogyan bánik a szlovákiai magyarokkal, milyen kisebbségi jogokat biztosít nekik. Ha megvonjuk az itteni szlovákok nyelvhasználati jogait arra hivatkozva, hogy "mert a szlovákok is ezt csinálják", akkor semmivel nem leszünk jobbak, mint a joggal kárhoztatott Beneš.

2013. júl. 6. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:

Értem ezt a hiteles,nem hiteles, de azzal nem sokat érek el,hogy kritizálok.

A másik meg,hogy jelenleg semmi baj nincs az itt élő szlovákokkal van más kisebbség ami ezerszer nagyobb probléma és azzal érdemesebb foglalkozni, de a szlovák kisebbségek kérdését sem lehet elhanyagolni.A tatárjárás után is betelepítettek románokat, oszt' mi bajunk van belőle?Lásd 1920...és mint a mondás tartja: a történelem megismétli önmagát.

Rohadt sok idő eltelt, sok minden közrejátszott, és ugyan ez miért ne történhetne meg?

2013. júl. 6. 19:18
 10/16 rémuralom ***** válasza:
88%
Pont ezért kéne már leszokni a féktelen nacionalizmusról. Ha nem köpünk egyet, amikor román rendszámot látunk, akkor van remény arra, hogy soha többé nem fogjuk csak azért gyilkolászni egymást, mert más nyelvet beszélünk és más színű zászló van a középületeinken. És akkor Trianon se lesz több.
2013. júl. 6. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!