Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mi a véleményetek az 1,2...

Mi a véleményetek az 1,2 millió megszűnő munkahelyről 2050-ig?

Figyelt kérdés

A portfolio szerint a magyarországi fogalkoztatottak száma a jelenlegi 3,8 millióról 2,6 millióra fog csökkenni 2050-ig, főleg a társadalom elöregedése miatt.


Magyarország lakossága várhatóan 8 millióra csökken 2050-ig. Eközben a 65 év felettiek száma a jelenlegi 1,7-ről 2,2 millióra nő.

A romák száma 700 ezerről 1,2 millióra növekszik.



2013. júl. 12. 19:40
 1/8 anonim ***** válasza:
2050-ig már biztos lesz normális elnök...de lehet, hogy csak én vagyok túl naiv de én remélek mert akkor még csak 51 leszek :(
2013. júl. 12. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
0%
Az király, csökkeni fog a munkanélküliség, mivel rengetegen mennek nyugdíjba.
2013. júl. 12. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

"A romák száma 700 ezerről 1,2 millióra növekszik."


1. Papíron nincs 700 ezer roma. Vagy ha a portfolio szerint van, akkor honnan veszik a számot? A 2011-es népszámlálásban 315000-en vallották magukat romának, ettől mást állítani rasszizmus.

2. A valós számuk viszont eleve több (bevállalom...), közelebb van az 1.2M-hoz. Plusz a szaporodási arányuk nem 1,5-szörös 40 év alatt, hanem 1,5-szörös kb 20 év alatt (átlag 5-6 gyerek családonként, ráadásul többnyire bőven 20 alatt kezdik a szülést). Ez 40 év alatt több, mint dupla.


Ettől még öregszik a társadalom, de nem ez az egyetlen probléma. Félretéve a munkához való hozzáállást, a romák képzettsége is lényegesen alacsonyabb.


DE: nem a foglalkoztatottak száma fog csökkenni 1,2M-val, hanem a foglalkoztatható korúak száma. Lényeges a különbség. Jelenleg papíron kb félmillió, gyakorlatilag inkább 7-800ezer munkanélküli van. Kezdetben valószinűbb, hogy ők fognak munkát találni (lassan szó szerint kihalásos alapon), a munkahelyek számának csökkenése így eltolódik, illetve kevesebbel fog csökkenni.

2013. júl. 12. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

"DE: nem a foglalkoztatottak száma fog csökkenni 1,2M-val, hanem a foglalkoztatható korúak száma. Lényeges a különbség."


Tévedésben vagy. A 3,8 illetve 2,6 millió az a foglalkoztatottak (alkalmazottak vagy önfoglalkoztatók) száma, tehát aki dolgozik (teljes időben, részmunkaidőben, napszámos stb.).


A munkanélküliekről nincs szó, a cigányokat csak azért említettem meg, mert ők valószínű ehhez az utóbbi csoporthoz fognak nagyrészt tartozni.

2013. júl. 12. 20:10
 5/8 anonim ***** válasza:
A technikai haladás hatására is meg fognak szűnni munkahelyek pl: önkiszolgáló kasszákat tettek a tescoba --> kevesebb pénztárosra lesz szükség. És ez így is van rendjén.
2013. júl. 12. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
25%
Amennyiben a fidesz marad a következő választási ciklusban is, erre nem kell 2050-ig várnod...
2013. júl. 12. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
0%
Én már ezt nem fogom megvárni ebben az országban
2013. júl. 12. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

""Amennyiben a fidesz marad a következő választási ciklusban is, erre nem kell 2050-ig várnod...""



A fidesz ideje alatt gyorsabban öregedik a társadalom???

2013. júl. 14. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!