Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Magyarország az adottságai...

Magyarország az adottságai miatt jelentős élelmiszer "nagy" hatalom kellene, hogy legyen, miért nem az?

Figyelt kérdés

2013. júl. 14. 12:02
1 2 3
 11/23 A kérdező kommentje:

Akkor most mi van? Nincs piac ahova lehetne termelni? Túl szigorúak az Uniós előírások ezért nem vagyunk partiban a többiekkel?

Akkor most számunkra az Unió nem lett piac csak mi lettünk felvevő piac az Unió számára?

2013. júl. 14. 13:28
 12/23 rémuralom ***** válasza:
56%
Miért a mezőgazdaságtól várjuk a megváltást? Pláne, hogy, mint fentebb már kifejtették, a kiváló magyar éghajlat és a kiváló minőségű föld szimbiózisa egy romantikus nacionalista mítosz, amely minden alapot nélkülöz. És persze modernizációban is a béka feneke alatt van a magyar mezőgazdaság - ha ezen javítanának, az kétségtelenül javítaná valamelyest az ágazat pozícióját mind a magyar gazdasághoz viszonyítva, mind az európai mezőgazdasághoz viszonyítva. De a nagyhatalom kifejezés akkor is túlzás lenne.
2013. júl. 14. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 Dick Esmen ***** válasza:

Sok oka van,pl.képzetlen földművelők,földoligarchák,

szocializmus alatti iparosítás stb.

2013. júl. 14. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:

Nincs piac ahova lehetne termelni?


piac éppenséggel van. csak nem mindegy, hogy mit termelsz. ha hülyeséget, akkor telített és csak nyomott áron tudod eladni. arról nem is beszélve, hogy a minőség sem túl jó.


Túl szigorúak az Uniós előírások ezért nem vagyunk partiban a többiekkel?


a többiekre is ezek az előírások vonatkoznak. ha ők tudják teljesíteni, akkor nekünk is meg kellene ugrani a lécet. a gond inkább a hülyeség. pl. ha rémlik a csirkeketrec mizéria. hogy nem volt idő átállni, baromi sokba kerül stb. az már senkit sem zavart, hogy a szabályozás régebbi, mint az uniós tagságunk. már a belépéskor lehetett tudni, hogy ez lesz a szabály, több, mint egy évtized volt felkészülni. de persze mindenki nagyon meglepődött...


Akkor most számunkra az Unió nem lett piac csak mi lettünk felvevő piac az Unió számára?


bármi meglepő a külkereskedelmi mérleg mezőgazdasági terményekben pozitív. azaz többet viszünk ki, mint amit behozunk. a gond, hogy feldolgozatlant viszünk ki és feldolgozottat hozunk be, mert idehaza szinte nincs feldolgozóipar.

2013. júl. 14. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:

"Kiváló magyar éghajlat és a kiváló minőségű föld szimbiózisa egy romantikus nacionalista mítosz"


Magyarország éghajlati klimatikus adottságai Európa egyik legtermékenyebb területévé tette a Kárpát-medencét!


Ez tény és nem mitosz ...

2013. júl. 14. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:

van piac, csak a piacokra el is kell jutattni a terméket, azok pedig nem függetlenek ... Nem véletlen, hogy a lidl, aldi és más német boltog zsúfolásig vannak a drága német termékekkel. A piac azt mondaná, hogy rakjunk bele magyart, amit fele annyiért is lehetne árulni, de akkor a németet kifogja megvenni??? senki, ezért csak akciókba ( vevő csalogatónak raknak be magyar terméket és ha már ott van a várásló panaszkodva, de befogja vágni a kosarába a drága német terméket.

Ismerső az érzés, jó drága már megint ez a tejföl, ráadásul ez se magyar, de nincs más meg veszem, ha már itt vagyok... Szomszéd kisboltban sokkal olcsóbban megvehetném a magyar tejfölt, de arra már nincs ideje az embernek .

2013. júl. 14. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 rémuralom ***** válasza:

"Magyarország éghajlati klimatikus adottságai Európa egyik legtermékenyebb területévé tette a Kárpát-medencét!"


Nézd, nem értek a mezőgazdasághoz semmilyen szinten, de észérveket, tényeket, adatokat még nem hallottam, amelyek ezt az álláspontot igazolnák. Az állandó belvizek, árvizek, aszályok meg pont nem azt mutatják, hogy itt ideális lenne a klíma a mezőgazdaság számára. Ha ehhez hozzávesszük az információs hátramaradást, máris kész a képlet, amely megválaszolja a kérdező kérdését: hogy miért egy nagy nulla a magyar mezőgazdaság.

2013. júl. 14. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:

ami egyik kúltúrának aszály az a másiknak éltető napsütés ... Magyarországnak azért van kiválló adottsága, mert a legtöbb kultúrának kedvezők a feltételek ... egyik évben a búza másik évben a kukorica harmadikban a dinnye negyedikben az alma ... stb stb ...

Olaszoknál spanyoloknál egész évben öntözni kell.. nálunk ez nem feltétlen szükséges bár kérdéses mit akarsz termeszteni. Angoloknál a napsütéses órák száma kevés, lengyeleknél északon nagyon sok a csapadék és kevés a napsütés. németeknél szintén...

Árvizek ellen védekezni kell, belvíz szintén ( kárpátok bércén felgyülemlő csapadék egésze a Dunán akar lefolyni, szóval védekezésnél fontos lenne a szomszédos országok együttműködése is ... Erdőirtásokkal és az árvíz védelmi töltések, vízerőművek nem kedveznek az árvizeknek.

Szintén kiemelkedő adottság a változatos talajokban van, amiket ilyen kis területen meglehet találni ( vulkanikus öntés homok löszös .... Ezek megint különböző kultúrák termesztését teszik lehetővé. ( nem véletlen, hogy oylan sok borrégió van az országban és hogy ennyire színes a paletta)

2013. júl. 14. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 A kérdező kommentje:

Mi történt a feldolgozó iparral?

Azért kellene egy kis élelmiszer feldolgozó ipar is, hogy egyáltalán az uniós piacon és a nemzetközi piacon feldolgozott élelmiszerek terén is labdába tudjunk rúgni.

Az jó hogy mezőgazdasági terményekben jók vagyunk ez maradjon is így de amíg olcsón eladjuk a barackot, meg a szilvát a németnek ő meg lekvárt főz belőle és eladja nekünk a Lidl-ben meg az Aldiban a saját szilvánkból készült lekvárt 1,5-2X annyiért hogy van ez kérem szépen?

2013. júl. 14. 19:48
 20/23 anonim ***** válasza:

Mi történt a feldolgozó iparral?


egyrészt nem nagyon volt. persze volt konzervgyár, meg hűtőház meg stb. de ezek jellemzően nem dolgozták fel igazán az élelmiszert, csak tartósították. az meg a nem nagyon csináltál semmit kategória, főleg, ha egy olyan piacon akarsz versenyezni, ahol friss gyakorlatilag mindig van. a szocreálnak nem volt része a feldolgozott élelmiszer, mindenki alapanyagokból készített mindent, készt, félkészt csak kevesen igényelték, így aztán ipar se települt rá.

másrészt ugyanaz a baja volt, mint minden iparnak. elavult technológia, fejlesztések, rugalmasság hiánya, magas élőmunka arány stb. nem volt versenyképes. sem termékben, sem minőségben, sem árban.

a privatizáció meg ezek esetében is úgy zajlott, mint az összes többi ágazatban:

1. eladták a konkurenciának, az meg bezárta. (és ezért még haragudni sem lehet, ő sem hülye)

2. eladták belső embereknek, akik szétlopták

3. sikerült olyanoknak megszerezni, akik komolyan gondolták, hogy fejlesztenek, beruháznak, versenyképesek lesznek.


lehet tippelni, melyik volt a legritkább.

2013. júl. 14. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!