Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Az új választási rendszerben,...

Az új választási rendszerben, mennyi az esélye, hogy a Jobbik a 2010-es eredménynél jobbat érjen el 2014-ben?

Figyelt kérdés

Én nem sokat látok rá, mivel már nem az országos lista a mérvadó...Igaz ettől függetlenül egyéniben is szavazhatnak a jobbikra... Csak ezt a lehetőséget sokan kizárják. Miért? A körzetek nagysága miatt?


Szavazatok száma országosan: 855 436

Szavazatok aránya országosan: 16,67%


2013. júl. 14. 12:08
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
43%
100%, hogy többet ér el, mert a Jobbiknak nem a legnagyobb a "ragaszkodó" szavazó bázisa, és ott a legkevesebb az olyan aki csak úgy oda voksol, a biztos szavazók meg soha nem fogynak el egy pártnál addig amíg némi esélye is van, nyerni így biztos, hogy több szavazata lesz, mint 2010-ben...
2013. júl. 14. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
88%

""Az új választási rendszerben, mennyi az esélye, hogy a Jobbik a 2010-es eredménynél jobbat érjen el 2014-ben?""



Ugyanannyi esélye van a jobb (vagy rosszabb) szereplésre mint a többi pártnak.

2013. júl. 14. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
62%

Én Jobbikosként úgy gondolom, hogy a Jobbikkal alapvetően az a baj, hogy elérte a lehetőségei határát, és ott megrekedt.


Villámgyorsan kapaszkodtak fel, ígéretesek, de több emberhez már nem jut el a szavuk. Budapest nagy része, az itteni fiatalok égőnek tartják a pártot.


Amit én még nem szeretek, az a náculás. Egy kicsavart példa: jobb kézzel heil hitlereznek, aztán ha kérdik, hogy miért, azt mondják csalfa mosollyal, hogy csak egy legyet hessegettek el, és hogy az mindenkinek szíve joga.


Na ez itt a baj.


Az a szint, amivel a aranyászokat szürcsölő turulfanokat megmosolyogtatják, azzal pont elijesztik az potenciális értelmesebb szavazókat, akik már kiábrándultak a piros-narancsból, és kutatnak egy új nemzethű csapatot.


Na meg aztán itt van a sokat emlegetett Érpatak. Én támogatom a polgármester elképzeléseit: tisztaságra neveli a büdös cigányt, rendet tesz. Ugyanakkor, mikor kommandós airsoftos ruhában tiszteleg a VH áldozatai előtt, meg az általános iskolában a Himnusz fontossága után elkezdi ócsárolni a bzikat, az megint kiábrándító.


Ezek miatt a sorozatos hibák miatt én max 1-2 %os növekedést várok a pártól, míg a MaSZoP meg a Libás2014 nagyobbat fog akasztani.


Jobbikosnak ott van esélye nyerni, ahol a cigányok már túlszaporodtak, azt hobbiból ölik a magyart, mert amortizálnak mindent. Ezek főképp kisebb falvak, települések keleten.

2013. júl. 14. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
83%

"100%, hogy többet ér el, mert a Jobbiknak nem a legnagyobb a "ragaszkodó" szavazó bázisa,"


Te se szavaztál még 2010-ben, látom. Abban nem mondasz hülyeséget, hogy az általad ragaszkodóknak nevezett meggyőződéses szavazók között a Jobbik áll a legjobban hűség terén, de hatalmasat tévedsz, ha azt hiszed, hogy a 2010-es 850e ember mindegyike ilyen volt. Ha azt mondom, hogy 350, akkor jószívű voltam.


A másik 500-ból kaptatok kb. 200-t az MSZP ellen szavazókból, akik a Fideszre 98-02 miatt nem akartak szavazni, az LMP-t meg túl liberálisnak gondolták, másik 300-t meg az akkori agresszív "Még nem kaptunk esélyt bizonyítani, de ha igen, akkor 3 hét alatt rendbejön az ország" stílusú marketing csábított be.


Na nézzük a mostani helyzetet:

1. Az MSZP ellen szavazók dühe eltűnt, Viktor úgy 5x rosszabb, mint a második MSZP-kormány. -200e szavazat

2. 3 év alatt semmi kézzelfoghatót nem csinált a Jobbik, az újdonság varázsa eltűnt úgy, hogy lábat lógatott a párt. Ezt kegyetlenül ki fogja használni a Fidesz, mert most sokkal nagyobb szükségük lesz a jobbos szavazatokra, mint 2010-ben, nagyobb figyelmet kap az ellenetek irányuló ellenkampány is. -350e szavazat


A pluszok:

1. Megmaradt a 2010-ben is szavazók nagy része

2. Választókorba lépett pár gimnazista meggyőződéses szavazó, akik már 10-ben is szavaztak volna, de nem tehették. +100-150e szavazat

3. A Fidesz ellen szavazók egy kisebb része jobbra és nem a center felé fog tolódni. Ennek a számnak a mennyisége függ a kampánytól. +200 - +400e között akárhol.


A 2010-es eredményt plusz-mínusz pár százalékos hibahatárral tartani fogjátok. Hogy ez pont 750e vagy 950e szavazatot jelent, az a párton múlik.

2013. júl. 14. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
45%

Véleményem szerint rosszabb eredményt fog elérni.

A "Jobbik" PR politikája nagyon gyenge, semmilyen.

Ehhez az anyagi lehetőségük is korlátozott.

Ráadásul az alapvetődolgokra sem figyelnek, amivel pedig javítani tudnának valamennyit a hátrányukon. Egy példa:

az összes újságosnál a jobb oldali lapok "el vannak ásva";

Magyar Hírlap, Világ Magyarsága, Barikád, meg az a picike, (most nem jut eszembe a neve)...

Ha rendszeresen expedíciókat szerveznének, keresve ezeket a lapokat; és ilyenkor pl. előrerakni...

(De nem akarok ötleteket adni nekik. Az ő dolguk, mit tesznek).

Az ellenpropaganda pedig az egekig ér. Az ál- "BAL", ill.

"JOBB(?)" oldali pártok ebben (is) egy követ fújnak.

2013. júl. 14. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
65%

Lehetséges mert 2010-es választásokon jól szerepeltek, de sajnos az a baj hogy többször bebizonyították hogy még nagyon gyerekcipőben járnak. Én is Jobbikos vagyok, rájuk is szavaztam, de így az évek során rájöttem hogy ez rossz ötlet volt. Magának a pártnak az alapelképzelése tetszik, de engem is részben a náci viselkedésük az ami aggaszt, mert oké hogy baj van a cigányokkal ezzel egyet is értek hogy kell tenni valamit, de velük az a baj hogy erőszakosan akarnak tenni ellenük valamit és nem pedig más eszközökkel. Jó igaz hogy nehéz őket munkára rávenni, meg a tolvaj bűnözőket is sokan védik meg minden, de ennél ész szerűbben is meglehetne oldani én szerintem, bár fogalmam sincs hogyan, de egy hozzáértő biztos megoldaná.

Szerintem kb ugyan azt a szintet fogják teljesíteni mint 2010-ben talán úgy lesz magasabb hogy a Fidesz meg az MSZP egyes szavazói átállnak oda, de leginkább Bajnai pártja lesz az aki megfogja őket előzni igazán.

2013. júl. 14. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
67%

Hát ahol sok a baj bizonyos elemekkel ott nem kizárt, hogy több szavazatot szereznek!


Reálisan nézve nem lesz még kormányzópárt, a többi meg majd attól függ mit alkotnak a "nagyok", és meddig fajulnak még a problémák az országban.

2013. júl. 14. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 rémuralom ***** válasza:
Már több ilyen jellegű kérdésnél is leírtam korábban, hogy szerintem akár körzetet is nyerhetnek. De csak egyet-kettőt, szerintem legfeljebb hármat. A többi mandátumot a 94 listás mandátum közül kell összekaparniuk; ha tartják ezt a 15-20% körüli eredményüket, az 14-18 listás mandátumot jelenthet. Ehhez jön hozzá a max. három egyéni (ami akár nulla is lehet, ha úgy alakulnak a dolgok). Én ennek megfelelően egy 15-20 fős frakciót jósolok nekik, ami a parlamenti székek 8-10%-a. 2010-ben a parlamenti székek 12%-át szerezték meg.
2013. júl. 14. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 Dick Esmen ***** válasza:
Nem nagyon fognak jobbat elérni.
2013. júl. 14. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Én meg fideszes voltam de hát a zsidó viselkedésük nem tetszik. Ja nem is, emeszpés voltam, de a cionizmusuk nem tetszik.


Hagyjátok már -.-, ez szánalmas. Többet fog elérni. Még közel sem gyűjtötte be az összes szavazatot. Szerintem kb 1,5 milliónál fog leállni.

2013. júl. 14. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!