Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Nem unjátok még rettenetesen,...

Nem unjátok még rettenetesen, hogy a politika témakörben majdnem minden második kérdés Jobbikos kampány?

Figyelt kérdés

Biztos ti is találkoztok olyan kérdésekkel, amik csak annyiból állnak, hogy "mi a véleményed erről?", miközben egészen nyilvánvaló, hogy a kérdező nem a véleményünkre kíváncsi, csak azt akarja, hogy olvassuk el a belinkelt napi igét.


Biztos ti is gyakran olvastok olyan provokatívnak szánt kérdéseket, amikor kiáll egy jobbikos, aki azt állítja, hogy egyszerűen nem lehet belekötni a pártjába, és ilyen "kettő megy be, egy jön ki" jellegű szócsatát akar vívni a kommentelőkkel.


És biztos ti is láttatok az olyan finoman manipulatív kérdéseket, aminek csak az a célja, hogy fókuszálja a politikai dühöt és elégedetlenséget, had fröcsögjön a nyál.


Tele van a honlap ilyen manipulatív kérdésekkel, amik igazából nem is kérdések, hanem inkább jobbikos "kampányfogások".

Mi a véleményetek? Ti nem unjátok még, hogy minden második kérdés erről szól, hogy folyton fel akarják nyitni a szemeteket, meg akarnak téríteni?


2009. okt. 19. 15:33
1 2
 11/17 A kérdező kommentje:

Ez így korrekt is, de miért érzik személyes feladatuknak a hittérítést?

Miért használják a "kérdéseket" arra, hogy mindenkit meggyőzzenek a saját "válaszaikról"?

2009. okt. 19. 18:35
 12/17 anonim ***** válasza:
65%

Talán mert senkinek nincsenek ötletei, csak mindig azt mondja hogy ez hülyeség, hogy nincs program, nem megvalósítható, nincs cionizmus, és semmire nem tud választ adni.

Jahh ! cionizmus?

Ugye nincs?

Csak már egyre többen nem akarják fedezni a világon!

[link]

2009. okt. 19. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
82%
Ez nem hittérítés, hanem természetes aktivitás. Régen természetes volt, hogy az ember hisz valamiben, és ha hiszel valamiben, akkor természetes, hogy terjeszteni is próbálod a meggyőződésedet. Az utóbbi időben úgy alakult a világ és különösen Magyarország, hogy a hit (vallásos és nem vallásos egyaránt) a legtöbb embernél teljesen háttérbe szorult. Gondolom nálad is, mint a legtöbb embernél, ezért nem tudsz mit kezdeni ezzel a jelenséggel. Ez egy értékválság jele. Én értem, hogy az országban és a világban ma nem igen van olyan eszme vagy politikai közösség, ami mellett személyesen is érdemes lenne kiállni, elköteleződni. De ez még sem normális dolog, mert a hit nélküli ország (közösség) pusztulásra van ítélve: Ha mindenki csak a saját egyéni boldogulását keresi, megszűnik az áldozatvállalás, a szolidaritás, és végül összeomlik az ország6közösség, mert nem tud ellenállni a hit által mozgósított vetélytársaknak. A jobbikosok most újra megtalálták a hitet és a közösséget, ezért ilyen aktívak. A hitevesztett MSZP viszont zuhan a lejtőn. A hit tehát önmagában nem baj, sőt szükség van rá. A hittel akkor van baj, ha fanatikus vagy fundamentalista, mert akkor borzalmas dolgokra képes. A legnagyobb tömeggyilkosságokat is mindig valamilyen hit/eszme jegyében követték el. A hit tehát lehet veszélyes, a hit nélküliség viszont alapból az.
2009. okt. 19. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
49%

Teljesen reálisan látod.

Sajnos sokan a liberálisok közül nem nagyon tudnak a társadalmi hatásokkal mit kezdeni és ezért nem is nagyon értjük egymás szavát.

2009. okt. 19. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 A kérdező kommentje:

Valamennyire én is egyetértek azzal, hogy a hit, az elkötelezettség, ez a fajta beleélés nem rossz dolog. De szerintem az a legfontosabb, hogy kritikai gondolkodással párosuljon.


A jelenség, amit te értékválságnak nevezel szerintem csak a világszemlélet átalakulása: az emberek igyekeznek mindent megkérdőjelezni, alaposan szemügyre venni, mielőtt elköteleznék magukat. Szerintem az nem feltétlenül rossz, hogy az emberek kételkedőbbé váltak, egyre nehezebben manipulálhatóak, egyre nehezebben lovalják bele magukat a dolgokba.


De most nem is erről van szó. Engem nem az zavar, hogy valaki hisz/lelkes/elkötelezett. Csak az, hogy folyamatosan az orrom alá dörgöli. Nem a kulturált vitapartnerekről van szó (akik ennél a kérdésnél is feltűntek), hanem az olyan "keresztes lovagokról", akik "aki ne velünk van az nem magyar", "lődd le magad" és egyéb harci mantrákkal folyamatosan provokálják a honlap látogatóit, és akik meggyőződésem, hogy kivívták a csendes többség ellenszenvét.


Elhiszem, hogy hisznek, hogy elkötelezettek, hogy lelkesek.

De zavar, hogy "meddő", értelmetlen kérdésekkel bombáznak: Miért bántják a Jobbikot? Mi a bajotok a Jobbik programjával? Mi a gond az új erővel? Miért nincs igazuk azoknak, akik nem értenek egyet a Jobbikkal? Mi a véleményetek a jobbik programjáról? Mi a véleményetek erről (és a linkben a jobbik programja)?


Ez zavar. És szerintem sokakat zavar: a kérdések, ez a honlap nem agitálásra való. Bízzák a pártjukra. Csak ennyi.

2009. okt. 20. 01:20
 16/17 anonim ***** válasza:
82%

Nem zavar.Nem kötelező elolvasni mindent kérdést,van elég,amiből szemezgetni lehet.

Azonkívűl engem inkább az zavar,hogy a szólásszabadság égisze alatt,mégse szólalhat meg túl sűrűn a médiában a Jobbik.Nem kell csodálkozni,hogy a netet használják fel ennek kompenzálására(bár a választások közeledtével elszaporodik majd a többi párt is)

Van egy jó mondás:ha bezárják elötted az ajtót,mássz be az ablakon!

2009. okt. 20. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
Milyen az aJOBBIK-os kampány? Ki mondta hogy kampányolj más politika mögé bújva. Bátor leszel, hogy másokat manipulálsz?
2009. nov. 14. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!