Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A választásokon, magyar...

A választásokon, magyar állampolgársággal rendelkező, határon túl élő magyarok, Ti kire fogtok szavazni?

Figyelt kérdés

és mit gondoltok, szerintetek van jogotok beleszólni abba ami itt folyik, az anyaországban?

Van egyáltalán olyan politikai erő amiben hisztek? és mennyire követitek figyelemmel azt ami itt folyik?


ezt ne vegyétek inzultálásnak, mert csak kíváncsi vagyok.

a válaszokért előre is köszi:)



2013. júl. 14. 21:58
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
egy adott ország kormánypártjelöltjeire egy adott ország népessége szavaz, a mi esetünkben Magyarország lakossága szavaz a potenciális jövendőbeli magyar kormányra, tehát ilyen szempontból azok a magyarok akik nem ezen ország lakosai nem jogosultak a szavazásra, racionálisan így működik a dolog gyakorlatban Orbán
2013. júl. 15. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
Arra aki nem olyan hülye.
2013. júl. 16. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
48%

Én kárpátaljai gyerek vagyok, és én nem fogok részt venni a magyarországi választásokon.


DE.


Ha a szavazás második fordulójában ott lenne az mszp, akkor beröffentem az udvaron az ikaruszt, öszseszedem a jónépet és akár Nyíregyházáig is elbuszozunk a saját költségemen, csak azért, hogy az emeszpé ellen szavazzunk.

Csak azért, hogy a magyarországi magyarokat megvédjük saját maguktól.

2013. júl. 16. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
13 na azért jó hogy ti nem szavaztok.p amúgy már nem is 2 fordulós a választás
2013. júl. 16. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
1.000.000 Erdélyi magyar és további 1.000.000 USA-ban élő magyar fogja eldönteni a Magyarországi választásokat Muhahahahahahahaha. Végre.
2013. júl. 17. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 Waff ***** válasza:
62%
Èn csakis az MSZP-re fogok szavazni, had sanyargassák a népet még legalább 4 évig....talán akkor tanultok valamit....talán.... ja és minden segélyt és járulékot megigénylek, és felveszek, és kiveszem a szátokból a kenyeret.....bizony
2013. júl. 27. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:

Én valószínű hogy a Jobbikra fogok szavazni. A Fideszt sem utálom, de a Martonyi meghunyászkodó külpolitikája egyáltalán nem segít rajtunk. Majd ha egy tökös vezetőség lesz Magyarországon, az rajtunk, határon túliakon is segít, ebből kifolyólag tuti nem szavazok az Mszp-re (Medgyessy féle ünneplés december elsején a románokkal, vagy Mesterházy-Ponta szerelem).

Mivel magyar vagyok, és a szerb politikát nem követem, a magyar politikát annál inkább, ezért gondolom azt most hogy szavazni fogok.

De aki szintén határon túli magyar, és nem akar szavazni, azt is megértem.Nem mindenki a szavazás a mániája.

2013. okt. 9. 04:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
*nem mindenkinek a szavazás a mániája.
2013. okt. 9. 04:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:

Én romániai magyarként sem tartom korrektnek, hogy oda átszavazzunk. Nemcsak azért, mert nem oda adózunk, de azért sem, mert nem biztos, hogy korrektül vagyunk tájékoztatva mindenről, ami ott folyik (a helyi médiának csak egy töredéke nézhető, olvasható, hallgatható a határon túlról), és a szavazatunk következményeit sem mi viseljük. Én személy szerint annak sem nagyon örülnék, ha Románia tömeges szavazati jogot adna a határon túli románságnak (moldávoknak, ukrajnai és szerbiai románoknak), ezzel vészesen csökkenne a romániai magyarság "virtuális" súlya, érdekképviselete (miközben a gyakorlatban mi viseljük a román politika döntéseinek következményeit).


Mivel én ezt így látom, nem is élnék egy ilyen szavazati joggal (ahogy egyébként a legtöbben nem is élnek, az állampolgársággal rendelkezők közül sem). Ha mégis lehetne szavazni, talán az LMP-re szavaznék (szimpatikus a neve és az eredeti céljai, bár sajnos tisztán látszik, hogy az alapítóik kezdeti reményeivel szemben a politika Magyarországon sem lehet más...).

2016. aug. 21. 04:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!