Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A választásokon, magyar...

A választásokon, magyar állampolgársággal rendelkező, határon túl élő magyarok, Ti kire fogtok szavazni?

Figyelt kérdés

és mit gondoltok, szerintetek van jogotok beleszólni abba ami itt folyik, az anyaországban?

Van egyáltalán olyan politikai erő amiben hisztek? és mennyire követitek figyelemmel azt ami itt folyik?


ezt ne vegyétek inzultálásnak, mert csak kíváncsi vagyok.

a válaszokért előre is köszi:)



2013. júl. 14. 21:58
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
65%

Bocsi krédező hogy belekötök de:

szerintem simán van joguk olyan pártra szavazni, aki esetleg kiáll értük, ill. őket képviseli...

ráadásul mivel jobb szavazó egy falusi cigányputriról lévő cigány, aki csak azért szavaz erre vagy arra, mert kapott cserébe két sört?

2013. júl. 14. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
Miért, és annak miért van, akire a kormány rossz döntései egyáltalán nincsenek befolyásolással? Attól nem lesz nagyobb jogosultsága, mert másnak mondjuk kevésbé van. Legyenek parlamenti képviselőik, igen, ezt maximálisan támogatom, de a választást hanyagoljuk.
2013. júl. 14. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
20%

Szerintem van joguk beleszólni.

Joguk van olyanra szavazni, akik igyekeznek nekik jogvédelmet sürgetni ,illetve az országra amelyben a határon túliak élnek ,nemzetközi nyomást zúdítani.


Akiket én ismerek, ők Fidesz , Jobbik szimpatizánsok ,de többség inkább Fideszes.


Engem nem zavar ,a baloldali pártoknál bármelyik jobb.

2013. júl. 14. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
60%

Igazából, ha azok is szavazhatnak, akik soha egy peták adót nem fizettek ennek az országnak (több százezer emberről van szó), akkor a határontúli magyarok meg az eszkimók is szavazhatnak szerintem.

A határontúliak, az eszkimók, meg a hottentották sem akarnak annyira rosszat nekünk, mint amit mi műveltünk magukkal az elmúlt évtizedekben.

2013. júl. 14. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
Kamupipőkét 100%-osan támogatom!
2013. júl. 14. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
45%
Mindegy ki szavaz, ki nem, csak a LiBajnai-Gyurcsótány-Meseházy hármasból egyik se nyerjen!!!
2013. júl. 15. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
46%

Erkölcsi joga nincs szavazni annak, aki nem itt él az országban!

Nem tudja, hogyan élünk. A médiából nem tájékozódhat hitelesem!

Mellesleg egyetlen párt sem segít rajtuk. A kettős állampolgárság NEM segítség.

Ezen az alapon a magyarországi svábok is szavazhatnának Németországban.

2013. júl. 15. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
31%
Nincs különbség,egy Magyar és egy Magyar között (mármint (fajtatiszta))!Nekik ugyan olyan joguk van szavazni mint az anyaországban élőknek!Remélem a jobbikra szavazatok mert,ők azok akik a Magyarságot nézik,nem mást!F/27 Keszthelyről! Csak a NEMZET
2013. júl. 15. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem azoknak sincs joga akik kimenekültek külföldre! Fõleg ha nem fizet ide semmit.
2013. júl. 15. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
100%

Kedves #8 válaszoló! Te fajtiszta vagy? Van róla mások által elismert papírod? Különben miért hinném el. Gondolkodj már kicsit azon, amit mondasz. Vagy neked elég, ha mások megteszik helyetted?


Úgy látom, elsősorban hazai válaszolók vannak. Bár gyanítom, a határon túliak is alapvetően pártszimpátia szerint válaszolnak.


A jog felvetése nagyon kényes dolog olyanok esetében, akik fölött mások döntöttek - nem is annyira ma megkérdezésük, mint inkább a helyzetük gondos mérlegelése, ismerete nélkül. Ez nagyon rossz irányba visz. Én inkább azt gondolom, a külhoni magyarság helyzete eléggé speciális és régóta rendezendő adóssága és felelőssége nemcsak Európának, de az egész világ akkori alakítóinak, hogy sokkal megfontoltabban kell a kérdést kezelni. Egyfelől senkinek sincs joga akárcsak megkérdőjelezni, ráutaló magatartással jelezni, hogy ők nem magyarok, nem egy nemzet (nem ország!!) részei. Másfelől jogos és elfojtott, elfojtatott érzelmeket aljas célokra használni még aljasabb eszközökkel, talán még felelősebb és elszámoltatni való tett, mint maga a majd 100 éves cselekvésé.


Sok szempont van, amit vizsgálni kell ilyen esetben, és nem venném a bátorságot, hogy a majd 100 éves hibába essek kellő ismeretek híján. Azt azonban gondolom, hogy hogy a magyar parlamenti képviselőkre jelenlegi formájában való szavazási lehetőség egy aljas és gazember kihasználása és felhasználása annak a jogos érzelemnek. És e törvénynek semmi köze nincs ahhoz célhoz (hacsak nem megszentségtelenítése), mit hangoztat. Ez egy szimpla szavazatszerző eszköz. Legalábbis ezt remélik.

2013. júl. 15. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!