Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Magyarországon miért, vagy...

Magyarországon miért, vagy mitől ilyen felelőtlen, és undorító a politika, és a szavazók nagy része?

Figyelt kérdés

Itt már állandóan az megy, hogy hogyan tudják még jobban lenyúlni az országot. Lásd pl, a trafikos ügy, hogy a haverok zsebébe is menjenek a milliók. Az, hogy sok ezren lettek munkanélküliek? kit érdekel...


Aztán adóemelések, áfa emelés, mert még mindig nem elég az a rengeteg adó amit fizetünk, a világon meg Magyarországon a legmagasabb az áfa. Az oktatásból kivonják a pénzt, a támogatásokat, sok egyetem már fűteni sem tud, de nem baj, mert be lehet állítani az egyetemistákat az ország szégyeneinek.


Megy az állandó bűnbakkeresés, EU, IMF, zsidók, melegek, de ugye a kormány, na az tökéletes. Bárkit bármikor beállítanak bűnbaknak, hogy az emberek gyűlölködhessenek. Az ország igazi problémáival (cigány-kérdés, csődhelyzet, gazdasági süllyedés, már Románia is megelőzött minket) egyáltalán nem foglalkoznak. Mert minek, mert amíg a politikusok jól élnek, addig le van tojva az ország, és addig szerintük minden rendben.


A szavazókat sem értem. A nyugdíjasok a legnagyobb szavazótábor. Ha pár ezer FT-vel emelkedik a nyugdíja, akkor már egyből szentélyt emelnének a kormánynak. (nem vicc...valamelyik faluban Orbánról, mint megváltóról beszéltek) Az, hogy a fiatalok többsége munkanélküli, az, hogy a fiatalok miből élnek meg, őket egyáltalán nem érdekli. Sokan nem is egy pártra szavaznak, hanem egy párt ellen. Hogy "mindegy melyik párt, csak ne XY". Az emberek állandóan gyűlölködnek, már mindenki megy ki az országból, mert mindenkinek most telik be a pohár, lesz elege.



MIÉRT?? Nem provokációnak szánom, csak komolyan nem értem, hogy miért ilyen Magyarország? Miért ennyire befolyásolhatóak az emberek? Miért ilyen felelőtlen, hálátlan, és undorító a politika? Más országok hogyan tudják (ha nem is nagy mértékben) visszafojtani ezt?

A franciák mindenért tüntetnek, a belgák is, a románok sem engednek azért meg mindent, a szlovákok se. Egyedül Ukrajnában van nálunk nagyobb korrupció és "haverság a politikában" itt ebben a Közép és Kelet európai térségben.



Miért?


Vagy rosszul látom?



2013. júl. 22. 10:21
1 2 3
 1/26 A kérdező kommentje:
Ráadásul a nép egy része asszisztál is a kormánynak.
2013. júl. 22. 10:24
 2/26 anonim ***** válasza:
55%

A melegeket mikor tették bűnbaknak?

Mi közük a gazdasághoz?


Zsidók?

Nekik valóban nem kis befolyásuk van.


Egyébként, részben igazad van, a magyar politikai kultúra nem éppen a legjobb.

A magyarokra másként hatott a szocializmus, mint például a lengyelekre.

2013. júl. 22. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:
44%

Mert a magyar egy primitív, egoista nép.


Nézd meg például a mindennapokat és hogy az emberek hogy bánnak egymással. Egyből rájössz, hogy miért ilyen a politika...

2013. júl. 22. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 A kérdező kommentje:

A melegeket a jobbik teszi bűnbakká.


Én azt nem értem, hogy sokan elvárják az EU-tól, hogy korlátlanul öntse ide a pénzt, minden ellenszolgáltatás nélkül. Mások miért tudják jól kihasználni ezt? Csehország is dinamikusan fejlődik.

2013. júl. 22. 10:31
 5/26 anonim ***** válasza:
19%

Rohadt egyszerű pár politikai manipulátornak rámutatni 1-2 kicsi, alig ismert (ezáltal jól ködösíthető) csoportra bűnbakként. Utáljuk a pirézeket, a feministákat, a melegeket, a bevándorlókat, a zsidókat, az IMF-et, mert a jobboldali média az elmúlt 5-10 évben azt a kiválasztottságérzetet és igazságtudatot szajkózza a buta embereknek, hogy "Mindenki más hazudik nektek, BEZZEG MIATTUNK A VILÁGOT IGAZI VALÓJÁBAN LÁTHATJÁTOK". Ebből az ürülékkupacból ezt a retorikát használva mászott elő a komplett radikális média és a Jobbik-szavazók jó nagy része is ezért tart velük.


Természetesen ez sokkal egyszerűbb és kényelmesebb helyzet, mint szakmákon átívelő, sokszáz oldalas tanulmányok segítségével bebizonyítani, hogy a gazdaság és a társadalom egy összetetten működő rendszer, amik működésében mindenkinek szerepe és felelőssége van.


Tehát amikor a cigányokat köpködöd, hogy lopnak és utána másnap zsebbe adod a dolgozód fizetésének a kétharmadát, akkor talán gondolkozz el a pofátlanságodon, drága Igazi Magyar, nagybetűvel.

2013. júl. 22. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 anonim ***** válasza:
50%

kedves kérdező!


ezért én a nemzetet tartom felelősnek

az átlag embernek semmilyen fogalma és ismerete nincs a környezetéről, az országról, amiben él, de legrosszabb, hogy nem is érdekli


az az igazság, hogy megérdemeljük a sorunkat, csak sajnálom azokat, akik nem ilyenek, és mégis szívniuk kell a többi megalkuvó, primitív birka miatt

2013. júl. 22. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 A kérdező kommentje:

Én nem vagyok ilyen bocsi.

Én a cigányok integrációját említettem, de ennél súlyosabb a csődhelyzet, hogy mindennap minél lejjebb.

Sztem 10 év, és Szerbia is előttünk lesz.

2013. júl. 22. 10:33
 8/26 A kérdező kommentje:

De ezt a nép miért hagyja?

A franciák a bevándorlókkal együtt akár közösen is minden hülyeségért tüntetnek.

Amik vannak a magyar parlamentben, olyanokért nyugaton, vagy normálisabb országban már rég kivágták volna a politikusok 90%-át a kukába.

2013. júl. 22. 10:35
 9/26 anonim ***** válasza:
75%

"Tehát amikor a cigányokat köpködöd, hogy lopnak és utána másnap zsebbe adod a dolgozód fizetésének a kétharmadát, akkor talán gondolkozz el a pofátlanságodon, drága Igazi Magyar, nagybetűvel."


Nem tartozom az adókerülők, illetve az adócsalók közé, de néha-néha megértem, hogy miért csinálják.


Nézz körül.

Mire megy el a befizetett adó?

Cigányok segélyezésére/eltartására/putri felújításra meg a politikusi számlák duzzasztására meg egyéb ilyen marhaságra.


Itt Győrben milliókat , ha nem milliárdokat költenek a gettó negyedre most.

Ennyiből meglehetett volna csinálni az autóbusz állomást meg a vasútállomást.


Költenek vasútfejlesztésre rendesen?

Nem , kohószökevényekkel van tele a kötött pálya, amelyek koszosak ,a színvonaluk a 0-hoz van közel.


Vannak normális autó utak?

Nincsenek , ezekre az utakra minimum könnyű terepjárókat szabadna csak engedni.

2013. júl. 22. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 A kérdező kommentje:

Ugyanilyenek a stadionok is, arra meg valaki azt mondta a TV-ben, hogy "a nép kérte"....aha.


Nekem akkor égett már a pofám, amikor közölték, hogy XY politikus asszem másfél milliót keres, de kijelentette, hogy ő 47ezer FT-ból megélne, és nem érti, miért ilyen elégedetlenek az emberek, amikor ennyiből meg lehet élni.

Na azt hittem, hogy ennél lejjebb már nincs.


Igen, én is megtudnék élni NAPI 47ezerből.

2013. júl. 22. 10:43
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!