Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Az igaz, hogy az MSZP, ha...

Az igaz, hogy az MSZP, ha megválasztják akkor el fogja törölni a FIDESZ által létrehozott, egyetemistákat röghöz kötő törvényt?

Figyelt kérdés

2013. júl. 22. 17:24
1 2 3 4
 11/32 A kérdező kommentje:

És a szakmámon belül vagyok köteles ledolgozni azt az X időt vagy teljesen mindegy, hogy milyen munkát végzek?

Most mondok egy hülye példát: Ha egyetemen lediplomázok kukázásból, de én retikülporszívózóként vállalok munkát, akkor az is beleszámít az X évembe?

2013. júl. 22. 18:15
 12/32 anonim ***** válasza:
Teljesen mindegy mit dolgozol, csak legyen itthon bejelentett munkahelyed a képzési idő kétszeres időtartama alatt
2013. júl. 22. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/32 anonim ***** válasza:
60%

Sosem fogom megérteni hogy mi ez a nagy harc a "röghöz kötés" ellen. Nem vagyok fidesz birka, sőt, de én ezt az egészet egy szánalmas politikai harcnak látom, és az mszp eladná a lelkét azért hogy nyerhessen. Aki nem teljesen hülye az megérti miért van erre szükség, az eltörlése csak egy lépés lenne visszafelé. Viszont azt támogatnám hogy módosítsák kicsit ember barátibbá, pl le lehessen dolgozni annak is az adósságát aki nem szerzi meg a diplomát, ne kelljen fizetnie is azon felül hogy nem jött neki össze az egyetem...

A haha is egy szánalmas politikai szervezet, nem volt egy értelmes építő jellegű hozzászólásuk az oktatási törvényhez vagy a hallgatói szerződéshez, csak picsogás ment hogy ezentúl nem lehet végtelenségig ellenni egyetemen közpénzből, és hogy abból az adósságból amit hátrahagytak maguk után vissza is kellene fizetni valamennyit. Undorító az egész haha, az egész mszp, minden ami ma az oktatás körül megy fideszes és ellenzéki oldalon.


Aki szerint nem látszik meg a költségvetésen az hogy több millió forintból képzett egyetemisták az első munkaévüktől kezdve külföldön dolgoznak, egy forintot nem tesznek vissza az állam kasszába, és nem is terveznek visszajönni 20 éven belül, az egyszerűen retardált.


Egyébként igaz, az együtt2014(=mszp közeli szutyok) erre épített is egy propaganda filmet.

2013. júl. 22. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/32 anonim ***** válasza:
40%
Itt is kiderült mennyire nem értik mit írtak alá a zemberek, az egyetemista kérdezőnk egy 2 oldalas szerződést nem volt képes átolvasni/feldolgozni agyilag.
2013. júl. 22. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/32 A kérdező kommentje:
Milyen egyetemista kérdező? Én még nem vagyok egyetemista. Khm, khm...
2013. júl. 22. 19:23
 16/32 A kérdező kommentje:
Köszönöm. :-) Szóval teljesen mindegy mit dolgozok itthon, csak legyen bejelentett munkahelyem. :-)
2013. júl. 22. 19:25
 17/32 anonim ***** válasza:
Én ezért megyek inkább államira, aztán amint lehet ösztöndíjjal ki, hát szívassanak még ilyen hülyeségekkel nevetséges, nem mind1, hogy 3 millió minusz vagy csak 0,5-1.
2013. júl. 22. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/32 A kérdező kommentje:

Nekem nem lenne bajom ezzel az egész röghöz kötéssel, ha itthon Magyarországon könnyedén munkához lehetne jutni. Szerintem másoknak is ez a baja, hogy szinte alig van megfelelő munkahely, és ha van is, akkor se az a normálisnak nevezhető. Meg a fizetés se az hű de magas, ha jól hallom innen-onnan.

No mindegy, majd meglátom hogy is lesz ez. :-)

2013. júl. 22. 19:29
 19/32 anonim ***** válasza:
56%

Akkor azt a részt vedd semmisnek, viszont a szerződés elérhető bárki számára a neten, ne dőlj be a propaganda hülyeségnek egyből, olvasd át a szerződést mielőtt állást foglalsz ellene.

Sajnos az mszp szavazók pontosan így lesznek, nem tájékozódnak. Én már azon is meglepődtem mikor a haha több ezer egyetemistát vitt utcára, anélkül hogy akárcsak egy értelmes gondolatuk is lett volna. Abszurdisztán... :)

2013. júl. 22. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/32 anonim ***** válasza:
65%
Az államilag finanszírozott emberkéket a még munkával rendelkező, itthon dolgozó munkások fizetik meg. Azzal hogy te kimész külföldre és egy forintot sem adózol vissza, azzal őket lopod meg. Hogyha külföldön jobban keresel, gond nélkül vissza tudod fizetni azt a pár millió forintot 1-2 év alatt. Hogyha pár évet dolgozol kint, de utána vissza jössz ledolgozni a támogatást(hitelt), akkor sem kell fizetned. Túl van ez az egész dramatizálva, hála a szánalmas politikusainknak.
2013. júl. 22. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!