Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Minek volt köszönhető a...

Minek volt köszönhető a hatalmas életszínvonal emelkedés 2000-2002 között? Miért veszítette el a Fidesz mégis a választásokat?

Figyelt kérdés

Akkoriban még nem foglalkoztam politikával, gyerek voltam.

Összeszedtem néhány grafikont:


A minimálbér vásárlóereje 60%-kal nőtt.

[link]

(Összehasonlításnak berajzoltam a 2013-as adatokat is, visszacsúsztunk a 2002-es szintre.)


A gazdasági teljesítmény és az átlagkeresetek reálértékének (vásárlóerő, mennyit vásárolhatunk a fizetésünkből) alakulása:

[link]


A 2000-2003 időszakban a reálkeresetek 30 százalékkal nőttek, jelenleg ismét a 2003-as szinten vagyunk.



2013. júl. 24. 19:33
 1/6 anonim ***** válasza:
66%

"A minimálbér vásárlóereje 60%-kal nőtt"


Ez pl azért volt mert 2001-2002-ben 25500-ról 50000-re emelték a minimálbért. Akkoriban ez nettóban is sokat jeletett.


"A 2000-2003 időszakban a reálkeresetek 30 százalékkal nőttek"


Ez meg egy átlag, ami jórészt a fentinek tudható be.


"Miért veszítette el a Fidesz mégis a választásokat?"


Lejárató propaganda.

2013. júl. 24. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
31%
Mert NEM volt hatalmas életszinvonal emelkedés, sem olyan nagy reálkereset növekedés. A statisztikak pedig mindig csalnak.
2013. júl. 24. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Amikor a fidesz hatalomra került,a bokros csomag után voltunk.Ők is szigorú gazdaságpolitikát csináltak ezt el kell ismerni.Ekkor voltunk legelől gazdasági növekedésben a régióban.A nemzetközi helyzet is kedvező volt.Emlészem hiába nőtt a gazdaság a fidesz nem osztogatrott minden a válastás előtti évekre hagyott.Tulajdonképpen okosan csinálták.Hajszállal vesztettek csak.Orbán olyan magabiztos volt,a közv.kutatásokra alapozva hogy szinte nem is kampányolt kb az első fordulóig.Utánna meg már késő volt.Volt azért egy két korrupció gyanús ügyük is Kaya Ibrahim és tsai.
2013. júl. 24. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Én is gyerek voltam akkor, de abban az időben tényleg minden sokkal jobb volt. Mindenre tellett normálisan, mindenre volt pénz, nem úgy, mint most. De most szerintem a 2008-as válság miatt romlott el minden igazán.
2013. júl. 25. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 Pro Patria ***** válasza:

A Fidesz úgy kapott ki, hogy a legtöbb szavazatot ez a párt szerezte.


Az I. fordulóban az MSZP-re összesen 2.361.997 fő szavazott, míg a Fidesz-MDF-re 2.306.763 fő.

A különbség csupán 55 ezer szavazat (mindössze 0,98%-os eltérés) volt!


A II. fordulóban az MSZP-re 2 011 820 fő voksolt, míg a Fidesz-MDF-re 2.196.524 fő tette ezt, így ekkor már 185 ezerrel több szavazóval vette át a vezetést.


Ám az SZDSZ, amelyik külön listán indult, beállt az MSZP mögé, így tudták megnyerni a választásokat. Ellentétben a Fidesz-MDF pártszövetséggel, amelyik nem árult zsákbamacskát (máskor sem volt belőle titok), eleve így szerepeltek a választáson is, az SZDSZ és az MSZP nem volt koalícióban, így a szavazóikat becsapták, akik közül sokan bizonyára nem szavaztak volna az SZDSZ-re, ha az nyíltan az MSZP-vel vállal közösséget. Mint láthattuk, el is tűnt a magyar országgyűlésből.

A Fidesz tehát több szavazatot kapott, és így került ellenzékbe.

2013. júl. 25. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
A Bokrosnak volt köszönhető az akkori emelkedés.
2013. nov. 2. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!