Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Vajon Orbán Viktor nem középsz...

Vajon Orbán Viktor nem középszerű?

Figyelt kérdés

Orbán Viktor úgy gondolja, hogy középszerű diákoknak nem érdemes a felsőoktatásban szerencsét próbálniuk. Ugyanakkor én azt gondolom, hogy középszerű politikusok sem kellenek a politikába. Ha megnézzük a Miniszterelnök Úr eddigi teljesítményét, akkor még a középszerű kifejezést se tudjuk használni, inkább a siralmas szót alkalmaznám.

A beruházási ráta folyamatosan mélyponton van, az árfolyamok az egekben, több százezer közmunkás van, akik éhbérért dolgoznak, a piaci munkahelyek száma folyamatosan csökken. Az oktatásból, az egészségügyből és a rendvédelemből milliárdokat vontak ki. Leépítették a fékek és ellensúlyok rendszerék, minden közjogi pozícióban pártkatona ül. A korrupció mértéke nemhogy csökkent, nőtt.


Orbán Viktor kifejezetten tehetségtelennek, és megalkuvónak bizonyult politikusként, és miniszterelnökként. Ha ő lehet politikus, akkor középszerű diák miért ne lehetne diplomás. A középszerű diák hallgatóként még érhet el jó teljesítményt, mert fejlődőképes, Orbán Viktor pedig nem igazán fog már változni. Le a középszerű politikusokkal!



#FIDESZ #politika #felsőoktatás #oktatáspolitika #oktatásügy #közpolitika #középszerű diák #orbán viktor rádióbeszéd
2013. júl. 30. 21:33
1 2
 11/12 A kérdező kommentje:

"Lehet, hogy naiv vagyok, de ha jövőre nyer is, azt már nem hiszem, hogy 2018 után még lenne esélye.

De ha te utálod Orbán Viktort, tehetségtelen, rossz politikusnak tartod, akkor miért vagy benne biztos, hogy a következő évtizedekben végig ő lesz a miniszterelnök?"


Kezdjük ott, hogy nekem sose volt Orbán fóbiám. Mindig is túlzásnak tartottam azt, amit vele kapcsolatban állítottak a bal oldalon. Mára már úgy gondolom, hogy O.V Magyarország leggyarlóbb politikusa. Az mszp-s demagógok és percemberek hozzá képest Jézusba oltott Gandhik.


A kérdésedre válaszolva pedig, először is a választási rendszer miatt. Szerintem te is tudod, hogy hogyan lettek meghúzva a választókerületi határok és azzal is tisztában vagy, hogy a rendszer annyira torzít, hogy a győztes mindent visz. Namár most hazánkban a választani nem tudó felnőttek aránya igen magas, nagyon kiábrándultak az emberek a politikából. E-mellett az ellenzék nem igazán egységes, és elég vérszegény. Nehéz alternatívát találni. Amennyiben a helyzet nem változik, könnyen előfordulhat, hogy egy nagyon alacsony választási részvétel mellett a fidesz nemhogy kétharmadot, de akár háromnegyedet is kaphat, részben az aránytalan szavazatelosztás, részben a választókerületi határok miatt. (Valamiért az inkább bal oldali körzetek sokkal nagyobbak lettek, talán azért, hogy kevesebb legyen belőlük?) Még meg kell említeni a fidesz példátlan média túlsúlyát, és a határon túli magyarok közötti népszerűségét.

2013. aug. 1. 09:48
 12/12 anonim ***** válasza:

Nem gondolom, hogy középszerű. Egy középszerű ember nem lenne képes ilyen szintű pénzszerzésre (magának és társainak), és egy középszerű ember nem lenne képes egy ország szavazóinak 2/3-adán agymosást végezni.

Amúgy imádom, hogy neten is azt látni, hogy akik egyet értenek a 'középszerű' diákos kijelentéseivel, egyetem közelében sem voltak már legalább 20 éve... :D

2013. aug. 1. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!