Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » "Éhezők országában", miért...

"Éhezők országában", miért döntenek látogató csúcsokat a fesztiválok? Miért nem kajára költik a pénzt a fiatalok, ha éheznek?

Figyelt kérdés
Kisebb fesztiválokon nem nagyon lehet külföldit látni még is egyre többen vannak.
2013. aug. 4. 19:38
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
79%
Honnan veszed, hogy éheznek?
2013. aug. 4. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
34%

Ki mondta, hogy éhezünk?


Ez csak baloldali propaganda.

2013. aug. 4. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
66%

ÁÁÁÁÁÁ! Ez a kérdés!


A Sziget fesztivál bérleteseinek 80% -a külföldi. A napijegyeseknek meg kb. 50-60%-a!


-Valószínűleg nem a szegények, kisnyugdíjasok, gyesen lévők, hajléktalanok, fillérekből vegetálok stb. stb fognak menni a fesztiválokra, úgyhogy nem tudom honnan veszed ezeket!


Egyébként meg demagóg és provokatív a kérdés!

2013. aug. 4. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

Életembe nem éheztem, ugyan úgy mint rezsi tartozásom sem volt soha.

Különben meg ha látod őket, akkor valamiből te is elmentél oda.

2013. aug. 4. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
86%

Én is megyek szigetre ,pedig nem vagyok milliomos.


Ennyi egyszerűen jár nekem.

Voltam Balaton Soundon is meg Volton is.


Fiatal vagyok , ki kell használni.


Ha gyerekeim lesznek már nem járhatok ilyenekre , illetve igen, de nem olyan felszabadultan, mint most 21 évesen.

2013. aug. 4. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
97%

Butaság a kérdésed, bár nem egyszer elhangzik. Az én apám is mondja, hogy hogy válság van, mikor tele vannak a plázák meg az utak.


Ennél azért ez picit bonyolultabb. Én éltem éveken át Nyugat-Európában, és igenis össze tudom hasonlítani, hogy itt sokkal nagyobb a szegénység, illetve hiányzik a jólét. Mit jelent pár ezer ember pár fesztiválon? Mit mond ez el a társadalom állapotáról? Az már valamivel többet mond, hogy az itteni hipermarketekben valahogy többnyire sokkal kevesebbet kell várni, nincs tolongás, szinte teljesen hiányoznak belőlük az öregek, és a legtöbb ember kocsija sincs úgy telepakolva. De ez még mindig inkább csak egy felszín.


Az már nem annyira felszín, hogy a KSH adatai szerint is több mint 4 millió ember él a szegénységi küszöb alatt, és az Orbán-kormány alatt százezrekkel nőtt a számuk. Soha ennyi szegény ember nem volt még ebben az országban.


Ehhez képest a plázákban összejövők, meg pláne a fesztiválozók kisebbséget alkotnak, de egyszerre, egy helyen soknak látszanak.


És bár te gondolatilag valahol a 19. századnál járhatsz, azért azt is figyelembe kell venni, hogy változik a világ, és a mai fogalmak szerint mást jelent a szegénység, a deprimáltság ma és 50 vagy éppen 150 éve. Ha te a 100-200 évvel ezelőtti állapotok és fogalmak alapján (pl. éhezés) akarod a szegénységet definiálni, az olyan mintha egy libából kitépett tollal írnád a kérdésedet, és kifüggesztenéd egy kapufélfára. Más ma a világ, más a szegénység is, mert máshol tart, fejlettebb a világ maga, és csak ehhez viszonyítva, a világ és a társadalom szintjéhez viszonyítva lehet ma valakit szegénynek nyilvánítani.


És annyiban lehet egy kis igazad, hogy sokan erejükön felül költenek hülyeségekre, nem tudnak a jövedelmeknek megfelelően gazdálkodni, és akár plázában vagy fesztiválon szórják el a másra való kis pénzüket.


De mindettől függetlenül ez egy szegény, és egyre inkább lecsúszó, hanyatló ország. Ahol, ha így haladunk, előbb-utóbb se plázák, se fesztiválok nem lesznek.

2013. aug. 4. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

Az a tény, hogy növekszik a fesztiválok látogatottsága, azt sejteti, hogy több ember teheti meg, hogy fesztiválokon költi el a pénzét, vagy legalább azt, hogy nem rosszabb mint pár éve.


Tv-ben hallottam, hogy éheznek a gyerekek, valamint rosszabbul élünk ksh szerint is.

Mondom nekem is úgy tűnik, hogy ez a helyzet sem nem rosszabb sem nem jobb ..

2013. aug. 4. 19:57
 8/12 anonim ***** válasza:
15%
Mondom kérdező , ez csak baloldali propaganda.
2013. aug. 4. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 Gugu Gabor ***** válasza:
100%

Az hogy nincs külföldi a fesztiválokon szerintem egyáltalán nem igaz, jóval több külföldi fordul meg ezeken a rendezvényeken mint pár éve.

(szóval ez is megbonyolítja a dolgot)

Másrészt a fesztiválok szerintem nem a legszegényebb rétegeket célozták meg, ahogy az sem mérvadó az ország helyzetére hogy pld az audi több A8 as adott el mint 3 éve.

Ez kicsit bonyolultabb ennél.

2013. aug. 4. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 Komplikato ***** válasza:
76%

Kedves kérdező ...

1. A fesztivál látogatok nagyobb része KÜLFÖLDI.

2. A maradék látogatók nagy része meg nem ahhoz a 4.2 millió emberhez tartozik, akik létminimum alatt vergődnek, hanem a másik felébe.

3. marginálisan van pár ember, többnyire fiatalok, akik jó esetében saját maguk által diákmelóban vagy nyári munkával megkeresett pénzüket erre költik, mert ennyire szeretik a zenét és/vagy jó társasággal kimenni.


De ezeket leszámítva a legtöbb fesztivál már 4-5-6 éve sem volt megfizethető a többségnek.


Egyébként meg fiatal bulizós korszakban igen sokan TÉNYLEG képesek éhezni inkább, hogy legyen pénz bulira.

2013. aug. 4. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!