Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Végkimenetel? Egy (alig...

Végkimenetel? Egy (alig látogatott napi átlag max 5 egyedi látogató) fórumba leírtam egy oldalról a véleményem!

Figyelt kérdés

Nem teljesen vigyáztam a szavakkal így olyan szavak is belekerültek, amik nem fedik a valóságot (még a csalás szó is belekerült, de idézőjelbe).


Ennek a bizonyos oldal tudatába jutott a történetem, azt mondta feljelentett csalással vádaskodás miatt.


Mi lehet a kimenetele?


2010. okt. 25. 11:59
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
69%
Kiröhögöd őt, kb ennyi. Mint ahogy a rendőrségen is tették (volna) vele.
2010. okt. 25. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Még ha a rendőrség foglalkozna is vele és IP alapján vissza is keresnek, akkor is óriási lúzernek fogják találni az oldal tulajdonosát, aki szerintem egyébként csak blöfföl. A rágalmazás minősített vétségét se fogják neki megítélni, mivel ahhoz nagy nyilvánosság kell, és az oldalletöltések száma igazolja majd, hogy ez nem tudott megvalósulni. Nagyon esetleg egy becsületsértés még belefér, de azt gondolom, hogy erre nem fognak időt fecsérelni az illetékesek. Ha mégis, akkor párezres büntetés lesz a tétele, amit ha rögtön kifizetsz, még priuszod sem lesz. De mindennel együtt (természetesen fellebbezéssel, kérvényekkel, esetleg később részletfizetéssel, ha elutasítják annak fellebbezésével etc) hosszú évekig elhúzhatod a dolgot. Nem érdemes egyelőre foglalkoznod vele.
2010. okt. 25. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Mondjuk most már kíváncsi lennék, melyik ez az oldal :D
2010. okt. 25. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Ismered a mondást?

"Nagyobb a füstje, mint a lángja"

csalással vádaskodás - vétség pedig nincs!

2010. okt. 25. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

alig látogatott oldal...,

nem azt jelenti, hogy az általad leírt véleményt, csak ott olvashatják!!

példul: beírod annak az oldalnak a nevét amelyről a lesújtó véleményed megjelent bármelyik keresőbe, (Google, Yaho, Amazon, Wiw stb.) és az keresésre klikkelsz, meglátod, hogy kidobja a találatok között, ill. részletesen megjelenik a véleményed ezeken is!

...és ezt már, nem csak az a pár ember látja, akik az alig látogatott oldalon böngészgetnek...

2010. okt. 28. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 KÁELEF ***** válasza:

Ne törődj vele, csak fenyegetőznek. Tudod engem hányan megfenyegettek már hogy ezért, azért feljelentenek a neten?

Meg ha én feljelenteném azokat akiket feljelenthetnék....

Nem lesz belőle semmi, nyugodj meg.

2010. okt. 28. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

hmmmmmmmm

az örök probléma ...


Mikor valósul már meg a valódi szólásszabadság és veszélyeztetettség nélkül lehet írni netán valamilyen fórumba? Csak mert ilyen fenyegető emaileket én is kaptam már, de aztán soha nem lett semmi.


De egy közösségi oldalon alapfeltételnek kéne lennie, hogy az IP-t nem rögzíti ... nem ?máskülönben hogyan valósul meg az anonymitás ?

2010. okt. 28. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 KÁELEF ***** válasza:
Az IP-t szerintem minden fórum rögzíti és még sok mindent, de a moderátor nem adhatja azt ki, az is lehet bűncselekmény.
2010. okt. 28. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

hát KAÁLEF, elviekben nem adhatja ki, de ha indul egy rendőrségi eljárás, akkor persze azonnal máris kiadhatja és ki is adja ... volt már erre példa


Miután kaptam én is jó pár fenyegetést, tulképp igen csak megválogatom, amit beírok egy fórumba, és ez valahol rossz, mert nem tudom kifejezni, amit valóban szeretnék, és persze takaróznak azzal, hogy ez lenne a "moderálás" különböző szempontok alapján, de ez már túl megy azon ...


Úgyhogy sztem egy fórumnak és egy bármilyen véleménycserélő oldalnak eleve ott kellene indulnia, hogy azt hirdeti magáról nagy erőkkel, hogy ŐK NEM RÖGZÍTIK AZ IP-t ! De szándékosan, ha kell, külön szoftverrel megoldják, hogy a rendszer NE TUDJA az IP-t megtartani, visszakeresni. Ez így nem névtelenség = nem szabad véleménynyilvánítás (na és nem egy fórumból jött már nekem is amolyan fenyegető email, hogy majd ip alapján így megy úgy ... azóta nem írok oda se ...)


Nincs igazam? Nem kéne az anonymitásnak alapnak lennie?

2010. okt. 29. 06:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Sajnos olyan nincs, hogy ne tudja az ip-t egy webszerver. Legyen az apache, akármi, az ip a logban rögzítésre kerül, és ez nem a tartalomszolgáltató dolga (lehetősége), ezt a szerver adja (talán csak opció, de védelmi okokból úgysem kapcsolják ki).
2010. okt. 29. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!