Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért van Magyarországon...

Miért van Magyarországon olyan sok ember, akik mindenáron le akarják rombolni mások jókedvét és önbizalmát?

Figyelt kérdés

Bármerre megyek, mindenhol belebotlok ezekbe a bunkó tirpákokba, akik akkor elégedettek a világgal, ha a többi ember rosszul érzi magát a közelükben és fél tőlük.

Akkor alakul jól a napjuk, ha a másik emberét tönkretehetik.

Miért jó mindez ezeknek a barmoknak?

Nem pont az lenne a lényeg, hogy az ország tele legyen jókedvű, reménykedő emberekkel, akik hisznek a jövőben és akkor talán jobban menne minden?



2013. aug. 6. 09:28
 1/8 A kérdező kommentje:

Pont tegnap találkoztam egy öreg bácsival, aki úgy 60-65 év körül lehetett, de olyan jókedv és energikusság áradt belőle, hogy hirtelen lefagytam tőle és ott jöttem rá, hogy az egész életem olyan emberek társaságában telik, akik önelégültek, egoisták és imádnak azzal foglalkozni, hogy más emberben hol vannak a hibák és azokat nem győzik az orra alá dörgölni és megvetni őt ezért.


Az egész társadalmunk egy rohadt nagy gyűlölethalmaz, ahol az embernek az egész életét végig kell színészkednie és mindenhol azt kell lesni, hogy na vajon ma ki akar hátba szúrni egy pletykával vagy egy beszólással.


A kis öreg meg nagyban pörgött, őszinte volt velem, lelkesen ecsetelte, hogy éppen valami mezőgazdasági előadáson volt, ahol már régen is járt és akkor azt hallotta, hogy a paradicsomokat fel kell kötözni egy lugasra és ott kell őket folyatni és az alját meg el lehet csipkedni és akkor könnyebb kapálni meg ilyenek. A helyi kocsmába jár inni, ahol a fiatalok sorra fizetnek neki vodkanarancsot csak azért, hogy biliárdozzon velük és nyomassa a sztorijait meg az elképzeléseit. Szóval tiszta őszinte volt és jókedvű.


Hol vannak az ilyen emberek? Miért nincs ezekből több? Miért kellett nekem eddig 19 éven át küzdenem a többi rosszindulatú gyökér ellen, miközben abban hittem, hogy ez teljesen normális?

2013. aug. 6. 09:37
 2/8 anonim ***** válasza:
45%
Milyen jövőben higgyenek,és miben reménykedjenek? Persze,attól még lehet jókedvűnek lenni,hogy **ar minden,és mosolyogni,hogy mindjárt elárverezik a házad,mert nem tudtad kifizetni az adósságaidat..
2013. aug. 6. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 Antimod ***** válasza:

Az öreg valószínű ennek éppen az ellenpólusa volt, azért ilyen feltűnő a különbség. De tény, hogy sok a frusztrált, elégedetlen ember Magyarországon, a körülményeket figyelembe véve nem is meglepő módon. Más kérdés, hogy mennyi ebből az "önsorsrontás", azaz mennyiben határozza meg a hozzáállás a dolgok végkimenetelét.

Élek a gyanúperrel, hogy jelentős mértékben.

2013. aug. 6. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Bocs,az öreges sztoridat akkor még nem olvastam. Az alkohol,meg a kocsma tényleg megold sok dolgot. Meg a nyugdíja is jó lehet,gondolom,és neki már nem kell folyton bizonyítania,és küzdenie a céljaiért.Csak elvan,és élvezi a gondtalan nyugdíjas éveket.
2013. aug. 6. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Nem hiszem, hogy az öreg ilyen kedélyes lenne pusztán a nyugdíjtól, ha egész életében egy tirpák volt és hőbörgött.

Szóval szerintem mindig is ilyen volt a mentalitása.

2013. aug. 6. 09:56
 6/8 anonim ***** válasza:
Kádárikusz nyavajgás, ez van ebbe a népbe beleoltva sajnos. Mint Lenke néni a Szomszédok teleregény epizódjainak végén... :)
2013. aug. 6. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Ahogy van rá lehetőséged menny innen! Mindenki jobban járna úgy.
2013. aug. 6. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Ezen látod én is elgondolkodtam.

Azt hiszem a világ 23.legfejlettebb országa vagyunk,de sokan olyan búval b*szottak.

Máshol még tiszta ivóvíz és áram sincsen és már 45-50 évesen meghalnak ott az emberek.

De sok embernek jó hogy rosszkedvű és imádnak siránkozni,ha pedig mi kezdünk a mi bajainkról beszélni akkor izegnek-mozognak és már menekülnének,mert erre már nem kíváncsiak.

Szerintem ne panaszkodjunk.

Az emberek 80%-át nem érdekli,csak unottan bólogat,a másik 20% pedig örül hogy vannak bajaink.

Engem múltkor egy vénember majdnem fellökött a buszon,mert szerinte lassan szálltam le.

Pedig nem így volt,de a türhő embereknek az a lényeg hogy beleköthessenek a másikba.

Egy ilyen eset elveheti az ember kedvét egész napra.

Aztán azokon "verjük le" akiket szeretünk.

Sajnos.

Ezért patkolnak el a magyarok már 50-60 évesen mert sokan lelki betegek és nem tudják feldolgozni a történteket.

2013. aug. 10. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!