Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Unión belül arányosan nézve...

Nem dávid kérdése:

Unión belül arányosan nézve Magyarországon van a legtöbb szegény, létminimum alatt élő ember?

Figyelt kérdés
most halottam már több mint 3millióan vannak amit rengetegnek találok egy 10milliós lakosságú országba.
2012. dec. 22. 23:41
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
62%
Élen járunk az biztos. Magyarország toronymagasan a legszegényebb uniós országok között van.
2012. dec. 22. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
85%
Szlovákiában pl sokkal magasabb a munkanélküliség. Görögország mindjárt becsődöl, a spanyolok is lassan, az olaszokról ne is beszéljünk, Románia még mindig egy pöcegödör Bulgáriával együtt. Szerintem már szimplán a 3 millió LÉTMINIMUM alatt élő dolog is egy sima lózung. Oké, hogy nem épp a legjobb a sorunk az elmúlt jó pár évben, de még mindig nem vagyunk Balkán...
2012. dec. 23. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
79%
Románia, Bulgária megelözi Mo-t valószínűleg.
2012. dec. 23. 00:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 Komplikato ***** válasza:
96%

"Görögország mindjárt becsődöl, a spanyolok is lassan"

Értem én, hogy divat Görögországra hivatkozni, de a spanyolok nagyságrenddel nagyobb szózsban vannak az ottani helyzetről szóló cikkekk alapján. Konkrétan nagy ipari városokból lett szellemváros, ahol rengeteg lakos van munka és szolgáltatások nélkül, mivel elköltözni nincs pénzük, eladni se tudják az ingóságaikat. A "szegény" görögöknél meg extra fizetések és juttatások szűntek meg főleg ... sok még jobban élő magyar cserélne a "szegény" göröggel.


Itthon meg van 4 millió ember létminimum alatt, de biztos jól állunk ... (Mely létminimum kb. senki szerint nem valós.)

2012. dec. 23. 00:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
93%

Na most azért érdemes tudni, hogy mit értünk létminimum alatt. A létminimum a KSH szerint:

"E küszöbérték olyan értékösszeg,

amely biztosítja a magánháztartásokban élők számára a folyamatos életvitellel kapcsolatos szerény – a társadalom adott fejlettségi szintjén konvencionálisan alapvetőnek minősülő – szükségletek kielégítését."


Jelenleg ez az összeg magasabb, mint a minimálbér nettója! Persze lehet vitatkozni azon hogy hol mekkora a munkanélküliség, melyik országról harsognak sokat a sajtóban, de aki ismeri az ottani helyzetet (és a hazait is), az pontosan tudja hogy összehasonlíthatatlanul jobban élnek az emberek ezekben az országokban.

2012. dec. 23. 00:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
Na hagyjál lógva, a román, a bolgár, a lengyel meg a szlovák minimálbér biztos fedezi ezt a szintet.
2012. dec. 23. 02:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
37%
Utolsó: Ismered is ezeket az országokat, vagy csak szimplán lenézed őket? Lengyelország és Szlovákia sokkal jobb helyzetben van mint mi, gyakorlatilag kijelenthető ma már, hogy Magyarország nem tartozik a visegrádi négyekhez. Náluk sokkal közelebb állunk már a másik két országhoz sajnos. A bolgár helyzetet nem ismerem, de Romániában az átlag melós jobban ki tud jönni a hó végén, köszönhetően az olcsóbb áraknak. Mert ezeket az adatokat mindig az ott jellemző árszinttel kell összevetni.
2012. dec. 23. 05:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
0%

"Értem én, hogy divat Görögországra hivatkozni, de a spanyolok nagyságrenddel nagyobb szózsban vannak"


Én mindig a németekre hivatkozok. Na azok vannak igazán szószban.

2012. dec. 23. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
47%

"Utolsó: Ismered is ezeket az országokat, vagy csak szimplán lenézed őket? Lengyelország és Szlovákia sokkal jobb helyzetben van mint mi, gyakorlatilag kijelenthető ma már, hogy Magyarország nem tartozik a visegrádi négyekhez. "


Szerintem inkább te nem ismered a helyzetet. Szlovákiában "csupán" 5%-al magasabb a munkanélküliség mint itt. Na de fiam, mennyi az annyi, akkor most ott fedezi a minimálbér az országnak megfelelő átlagos életvitelt? (Sőt, egyáltalán bárhol a világon fedezi ezt a minimálbér?)

2012. dec. 23. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:

"Szerintem inkább te nem ismered a helyzetet. Szlovákiában "csupán" 5%-al magasabb a munkanélküliség mint itt. Na de fiam, mennyi az annyi, akkor most ott fedezi a minimálbér az országnak megfelelő átlagos életvitelt? (Sőt, egyáltalán bárhol a világon fedezi ezt a minimálbér?)"


Ha már ilyen magas lóról fiamozol, legalább olvasd már el mire is reagálsz. Ki beszélt itt átlagos életvitelről?

2012. dec. 23. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!