Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » 2014-ben a választások után...

2014-ben a választások után lesznek tüntetések, ha a fidesz nyer? A fidesz a saját javára változtatta a választási törvényeket, ez nem csalás?

Figyelt kérdés
Ettől van még esélye a Jobbiknak?

2013. aug. 7. 14:23
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
39%
Ne legyenek illúzióid, a Fidesz fog nyerni. A kérdés az hogy nem tűnne-e túl diktatórikusnak, ha megint 2/3-uk lenne. Mivel nagyon úgy tűnik, hogy nem díjazná Európa, ezért egy sima többségi kormányzást kihoznak, úgy hogy a 2/3 alatt már a tényleges hatalom átvételre került minden fronton. A Jobbikot megtartják ellenzéknek. Egy jól kezelhető ellenzék, nincs benne sok okos ember, és egy csomó ütőkártya van ellenük, ráadásul simán el lehet hitetni bárkivel, hogy nem fújnak egy követ. Ezért egy 12-14% megérdemelnek. Ugyanilyen szinten kell tartani a másik ellenzéket, aki a Jobbiknak az ősellensége, és középen simán el lehet még evickélni akár évtizedekig. Azt sem tartom kizártnak hogy 2 vagy 3 győzelem után egy látszatkormányzásra átadják a stafétát, de a pozíciókban az emberik ülnek. Biztos, ami biztos.
2013. aug. 7. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
72%

"A fidesz a saját javára változtatta a választási törvényeket, ez nem csalás?"


Ez alatt azt érted, hogy más pártokra tilos szavazni?

2013. aug. 7. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
100%

Elképzelhető. Szerintem bármely párt úgy formálná ilyen helyzetben.

Elméletileg igen, gyakorlatilag már nem annyira.

2013. aug. 7. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
100%

Mivel előre módosították a választási rendszert, ami mindenkire érvényes, így nem számít választási csalásnak.

Ezt az ellenzék sem kérdőjelezi meg. Jelenleg a külföldön élők szavazásán megy a vita, ott lenne elvileg lehetőség csalásra.

2013. aug. 7. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
17%
A Jobbik örüljön, ha egyáltalán bejut a parlamentbe. Egyébként nem, nem számít ez csalásnak.
2013. aug. 7. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:

De a választási körzetek számítanak. Akkor hiába szavaznának többen a Jobbikra, ha a nagyobb körzeteket a fidesz nyeri, akkor ők nyernek.


Meg van 1,5 millió Jobbikos. Szerintem fidesz győzelem esetén utcára vonulnak és újra 2006.

2013. aug. 7. 14:55
 7/16 anonim ***** válasza:
58%

Nincs már annyi Jobbikos. Fele annyi sem talán. Nagyon sokan el sem fognak menni. Én úgy gondolom hogy ha 2 millió ember, akkor már jónak mondható.


Forradalom pedig nem lesz, pont a 2006-os leverés miatt. Akkor is három felé szakadt az ország. Nagyon kevesen kint voltak, balhéztak; többen otthonról nézték és helyeselték; még többen pedig huligánnak és csőcseléknek nevezték őket.


Majd ha egységes lesz a nemzet (ami nem érdeke egy pártnak sem), akkor lesz itt igazán felkelés. Vagy akkor, ha a CIA-nak érdekében áll.

2013. aug. 7. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:

5-ös válaszoló örül ha bejut a parlamentbe. Tudod hogy a jobbiknál a legnagyobb a szavazati hajlandóság 80% míg a fidesz-nek , mszp-nek csak 35%? Tudod hogy a fiatalok jelentős része Jobbikos? Tudod hogy akik csalódtak a fideszben azok közül sokan a Jobbikra fognak vogsolni.

Tavaly adtak nekik 7%-ot az elemzők, lett 17,2. Most adnak nekik 18%-ot. Abból lesz 40-45%. Majd meglátod.

2013. aug. 7. 14:58
 9/16 anonim ***** válasza:

Te pedig tudod, hogy ez nem teljesen igaz? Tudod azt, hogy sokan, akik csalódtak inkább kimentek a négy év alatt külföldre? és tudod azt, hogy mások pedig el se mennek szavazni, mert szrnak az egészre?


Én is Jobbikos voltam, de bejutásukat követő első évben több olyan dolgot is csináltak, ami miatt csalódtam bennük. Zsidó Csanád mosdatása (és a Márton nevű testvérének bent tartása volt az utolsó csepp a pohárban) Azt hiszed, hogy én vagyok az egyetlen, aki így érez?


De jó legyen igazad és érjenek el ilyen sokat. Akkor is csak azért lesz, mert alig mennek el majd szavazni és nem lesz se forradalom, se markáns változás. Ezt most megmondom és fogadni is mernék rá.

2013. aug. 7. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:
9-es egyetértek veled abban hogy a jobbiknak azért van esélye mert alig fognak az emberek elmenni szavazni, elegük van az egészből. A jobbiknak van a legnagyobb a szavazati hajlandósága, és ezért van esélyük.
2013. aug. 7. 15:33
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!