Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A magyar rendszámon hogy hogy...

A magyar rendszámon hogy hogy nem jelölik a megyéket?

Figyelt kérdés

Csak érdekelne, ezen mindig elgondolkoztam.


Az összes szomszédban jelölik a megyéket a rendszámon is, így pl 2 rendszám lehet ugyanaz, csak a megye más.

Most oké, hogy Magyarország nem túl nagy ország, de Szlovákiában, Szlovéniában, Horvátországban, Ausztriában is jelölik a rendszámon a tartományt/kerületet/megyét. Szerbiában is.


Magyarországon miért nem? Csak kérdezem.


Vagy ennek mi a jelentősége?



2013. aug. 13. 10:30
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:

Pl: Vas abc-123

Zala abc-123

GYMS abc-123


így sok lehetne ugyanaz

2013. aug. 13. 10:32
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Nem igazán van jelentősége. Korábban volt szó rendszámcseréről, amin rajta lett volna valami ilyesmi jelzés, de aztán elvetették az ötletet. Sok országban van, sok országban meg nincs.
2013. aug. 13. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

De csak kérdezem, hogy ha minden szomszédban jelölik, akkor itt miért nincs akkora jelentősége?

Szlovákiai ismerősöm mondta, hogy ott azért jó, mert egyrészt gyanús lehet, hogy mit csinál valaki a keleti országrészből Pozsonyban, másrészt egyszerűbb az autót megkeresni, ha bejelentik.

Szlovénia 3-szor kisebb Mo.-nál.

2013. aug. 13. 10:37
 4/11 A kérdező kommentje:
Vagy a mostani rendszámozásnál előreláthatólag mikor fogynak ki a rendszámokból? Mert gondolom 2 ugyanolyan nem lehet.
2013. aug. 13. 10:44
 5/11 Komplikato ***** válasza:
Az ugye megvan, hogy a fentiekre hivatkozva akartak 2013-ban KÖTELEZŐ rendszámcserét, csak nagy volt a zúgolódás, hiszen elég egyértelmű miért NINCS rá szükség, te is írtad kicsi az ország, tehát mindenki tudta, hogy csak újabb pénz lehúzási kísérlet a kormány részéről. De nem vettették el az ötletet szerintem.
2013. aug. 13. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

azért nincs Magyarországon megye vagy régió szerinti megkülönböztetés, mert központilag vannak a járművek nyilvántartva


Németországban, azért vannak tartományonként külön rendszámok, mert ott nem központi, hanem tartományi a nyilvántartás


ennyi

2013. aug. 13. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
71%
A jelenlegi számozás variációinak száma több, mint 17 és félmillió. Tehát amikor majd már mindenkinek legalább 1,5 autója lesz, el lehet gondolkodni, hogy lecseréljük-e 4 betű / 2 szám formátumra, és akkor újabb 45 millió variációja fog rendelkezésre állni.
2013. aug. 13. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Svédországban is csak 3 betű-3 szám, pedig Európa egyik legnagyobb országa. Valahol így csinálják, valahol úgy.

De egyszer én is elgondolkodtam a megyénkénti jelölésen.


Pl. Budapest: BP 16D 07

Vas megye: VS 68R 24

Fejér megye: FJ 21F 02

Csongrád megye: CS 39T 50

Ilyesmi is lehetne.

2013. aug. 13. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 rémuralom ***** válasza:
100%

"Szlovákiai ismerősöm mondta, hogy ott azért jó, mert egyrészt gyanús lehet, hogy mit csinál valaki a keleti országrészből Pozsonyban"


Baromi gyanús lehet, hogy egy szlovák állampolgár mit keres Szlovákia fővárosában... Ha megjelennék egy szabolcsi rendszámú autóval Somogyban vagy Pesten, kinéznének, hogy ez meg mit keres itt? Mi van, ha csak rokonokhoz jöttem látogatóba? Pesten meg akármi elintéznivalóm lehet, ahogy egy kassainak is Pozsonyban.


Hogy mi lesz, ha kifogyunk a 3 betű, 3 szám típusú rendszámokból, azon még ráérünk gondolkodni. Ha jól tudom, még csak az M-nél tartunk, és bár az ábécé vége felé van egy-két betű, amivel nem fog autórendszám kezdődni (pl. U-val kezdődnek a motorok rendszámai), azért a ZZZ-999 még így is jó sok évre van.

2013. aug. 13. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Franciaországban meg éppen most szüntették meg.

Eddig pl. a párizsi autók a 75-ös, a Rhône-Alpes-i kocsik a 69-es számokat "viselték, ez most megszűnt.

Nem tilos, ha valaki akarja, nosztalgiából, hovatartozésból vagy egyéb okokból a rendszámtábla szélére felirathatja, de "hivatalosan" a régen kötelező régiószám megszűnt.

Nem hinném, hogy Magyarországon érdemes lenne ezt most bevezetni...

2013. aug. 14. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!