Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A liberálisok hogy viszonyulna...

A liberálisok hogy viszonyulnak a nacionalizmushoz?

Figyelt kérdés
2013. aug. 15. 18:20
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Nincs egymással ellentétben a két dolog, sőt, Magyarországon elég nagy hagyományai vannak a két eszme eggyüttélésének, lásd pl. Széchenyi.
2013. aug. 15. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
10%
Széchenyi nem volt liberális. Amúgy igaza van az elsőnek.
2013. aug. 15. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

A mai liberálisok nem jól.

Szerintük el kell nyomni a nacionalizmust.

Nem támogatják.

2013. aug. 15. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Régen a liberálisok nacionalisták voltak.

Lásd Francia forradalom és Kossuth.

2013. aug. 15. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
59%
Széchenyinek különös helyzete volt az ő esetében a fontolva haladás és a liberalizmus meg kellett, hogy férjen együtt.
2013. aug. 15. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
57%
Semmi problémájuk nincs vele. Csak itthon nincsenek tisztában a nacionalizmus fogalmával. Itt csak sovinizmus meg nemzetiszocializmus van. A sok debil mint pl a kedves kérdező ezen beteges elmékkel azonosítja a nacionalizmust aki meg ezeket elítéli pl liberálisok az tévesen magyarellenesnek tartják. Pedig nem attól lesz valaki jó hazsfi hogy zsidó és cigánygyűlolő me eu ellenes. Sőt ezzel árt a legtöbbet a hazájának tehát lényegében ők a magyarellenesek.
2013. aug. 15. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

# 2:

Dehogynem. Nagyon is méghozzá.


Amit jelenleg látni, azok nem liberálisok, hanem tébolyult őrültek. Köszönőviszonyban sincs a tényleges liberalizmussal.

2013. aug. 15. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

# 7


Tudom, de nem így értettem. Széchenyi még a saját korában SEM volt liberális. Voltak újító gondolatai, de azokat ilyen 50 éves távlatban akarta megvalósítani. Szóval inkább kozervatív volt. Akik liberálisok voltak abban a korban, azok Kossuthék. És persze Petőfiék.

2013. aug. 15. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
62%

Attól függ mit nevezek nacionalizmusnak. Amíg valamiért teszel és nem valami ellen, addig én kifejezetten támogatom. Jó dolog a hagyomány őrzés, imádom a táncházakat és a népzenét, a matyó hímzést, és még ezer dolgot ami a nemzethez tartozik, nem beszélve a gyönyörű nyelvünkről. Abban a pillanatban viszont, ahogy ez kirekesztővé válik, ellenségessé és nem tartja tiszteletben más hagyományait, már elítélem és megvetem.

Szerintem mindenki csináljon amit akar, csak ne tegyék kötelezővé.

2013. aug. 15. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

A nacionalizmus, jóval több, mint a kultúra szeretete vagy a hagyományőrzés.

Én például nem szeretem a gulyást, meg a magyaros ételeket, de attól még nemzeti értelmű vagyok.


Ha nacionalista vagy, akkor köteles vagy gondoskodni a tiéid, a néped biztonságáról , jólétéről , túléléséről.

És kénytelen vagy elviselni ,hogy ezért néha lenáciznak meg rasszistának neveznek.


Ez van, ilyen világban élünk.

2013. aug. 15. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!