Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért nem csak az szavazhat,...

Miért nem csak az szavazhat, aki elvégzett egy középiskolát?

Figyelt kérdés

2013. aug. 17. 10:10
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
53%

Támogatható ötlet, de ugyanakkor választható se legyen olyan, akinek nincs érettségije.


[link]

2013. aug. 17. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
86%
Valamilyen módon mindenkinek megveszik a szavazatát. Mennyivel jobb az, amikor ígéretre szavazol, vagy egy úgynevezett "program"-ra?
2013. aug. 17. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
61%
Nagyon sok embert ismerek, akinek nincs érettségije, még is értelmesebb, mint sok diplomás.
2013. aug. 17. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
26%
Elég lenne a 8 általános, 90%-nak az sincs meg:)
2013. aug. 17. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
61%

"Nagyon sok embert ismerek, akinek nincs érettségije, még is értelmesebb, mint sok diplomás."


Ja. Van idejük otthon gondolkodni, amíg a többiek dolgoznak.

2013. aug. 17. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
50%

Én támogatnék valamiféle szanálást ilyen téren.


A baj ezzel csak az lenne, hogy akkor már nem lenne teljes demokrácia , jogegyenlőség.

Régebben például csak a nemesek szavazhattak.

2013. aug. 17. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
74%

Építész vagyok eredendően.

Az az nem sok közöm van az iskolázottságom tekintetében a közgázhoz. Ezzel szemben egy olyan középiskolás aki közgáz közeli tanulmányokat folytatott elvileg megenne a témában.

Sőt egy 8 állt végzett is akit érdekelt a téma és autodidakta módon belebonyolódott.

De akkor mi is az értelme a demokrata felfogás lebontásának? Jahh hogy a politikának minél kevesebb szavazó felé kelljen megfelelni?

Nem, köszönöm. Hagy szavazzon csak mindenki.

Már így is tapasztalható a világban a visszafejlődés az érdekek miatt, men lenne okos még politikailag is ennyire nyíltan szentesíteni.

2013. aug. 17. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
18%
Végzettséghez egyáltalán nem szabad kötni az ilyesmit, hiszen a végzettség és a tudás közt összefüggés nincsen.
2013. aug. 17. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%
Érdekes, hogy ha arról beszélünk, hogy akinek nincs érettségije azt zárjuk ki a választásokból, mint választót az 100%-ban hasznos, ha azt mondjuk, hogy az érettségivel nem rendelkező képviselőket zárjuk ki, tehát több jobbikos vagy éppen Wittner Mária ne legyen sem választó, sem választható, az 0%-ban.
2013. aug. 17. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
75%
Hozzá kéne toldani hogy akinek van 30,40+ év munkája az még belefér, mert régen volt egy 8 általános meg talán egy szakmunkás. A mai kor emberének viszont feltételül adnám hogy tanuljon, dolgozzon, és legyen valamilyen iskolája mondjuk egy 8 általános. Én azt aki egész életében segélyen élt a putriban és 8 gyereke van nem engedném szavazni, mert az nem hozhat felelős döntést, aki a saját életét is elbaltázza, és nem is akar rajta javítani. De ilyet sosem fognak csinálni mert ez a réteg nagy szavazó bázis, és az övé is annyit ér sajnos mint az én orvosim, én életeket mentek, ők meg vesznek el, illetve szipolyoznak, mégis az a lény jogilag egyenértékű velem, holott semmiben sem ér fel hozzám, és még közösség ellenes bűnözős is. Bocs az arroganciáért de én úgy gondolom az mondja meg mi legyen ebédre aki megveszi a rávalót, és ne az aki csak lopni tud róla.
2013. aug. 17. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!