Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Akik annyira ajnározzák a...

Akik annyira ajnározzák a sorkatonaságot, azok miért nem vonulnak be önként?

Figyelt kérdés

NEM provokációnak szánom, de komolyan nem értem egyes emberek viselkedését, és álláspontját.


Azt mondják, hogy elpuhult a mai fiatalság. Meg hogy a mai generáció semmit sem ér stb. És egyesek PÉLDÁNAK hozzák fel a náci Németországot, ahol a 12-14 éveseket is besorozták, és küldték őket ölni, mert szerintük "az még mindig normálisabb volt mint ma".

Komolyan ekkora sötétségben élnek egyesek?


És még mielőtt vki nekem esne:

Papám, aki most 91 éves, harcolt a II. VH-ban a DON kanyarnál. Apám is volt sorkatona. Én 20 éves vagyok, nem voltam.

Miért nem értik meg egyesek, hogy a nevelés az a SZÜLŐ feladata, és hogy a katonaságban ilyesmiket nem tanítanak meg?


Apám is, meg a papám is mondta, hogy a besorozottakat inkább megalázták, mert a seregben kiélhették magukat a "ki ha nem én" típusú neveletlen bunkók. Apám mesélte, hogy semmit nem csináltak, ellenben rengetegen pont ott lettek alkoholisták, masszív dohányosok, sőt egyesek már drogoztak is. Senkit nem tanítottak fegyelemre, csak arra, hogy az alkoholista tiszteknek hogyan kell engedelmeskedni, mert ha nem engedelmeskedtek, akkor nem megettek haza akár hónapokig.


Szívatták az embereket, a gyengébbeket, vagy a lelkileg kevésbé vagy nem alkalmasakat rengetegszer megverték. Apámat is megverték párszor csak úgy "poénból". Apámat nagyon dühíti az, amikor valaki azt mondja, hogy "kár hogy nincs már sorkatonaság", mert idézem apámat : "A fotelből mindenki könnyen pofázik, de amikor kötelező volt bevonulni, akkor a sorkatonaságot ajnározók BÚJTAK KI LEGELŐSZÖR alóla, és kértek haveri orvosoktól felmentést."


Miért gondolkodnak egyesek úgy, hogy a nevelést 18 éves korban kell elkezdeni? Rengetegen jöttek ki úgy, hogy masszív alkoholisták lettek. Apám mondta, hogy a haverjai közül sokan már nem élnek, mert sokukat megverték, és megtörtségükben halálra itták magukat.



Mire lenne ez jó most úgy kíváncsiságból? Mire?



2013. aug. 20. 19:36
1 2 3 4
 1/38 anonim ***** válasza:
66%
Be vagyunk. Voltam sorkatona is és ma is műveleti tartalékos vagyok.
2013. aug. 20. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/38 anonim ***** válasza:
71%

"Akik annyira ajnározzák a sorkatonaságot, azok miért nem vonulnak be önként?"


Ha egy focicsapatnak szurkolsz, miért nem játszol inkább a pályán?


Miért csak a lelátóról vagy a fotelből hangoskodsz, miért nem húzol fel egy mezt és rúgod a bőrt a pályán a magyar válogatott színeiben?

2013. aug. 20. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/38 A kérdező kommentje:

Apám nem hazug, bocs.

A focicsapat megint más, de ne másokat akarjanak bevonultatni, hanem vonuljon be a nagyszájú illető, és mutassa meg, ha szerinte annyira jó dolog.

2013. aug. 20. 19:47
 4/38 anonim ***** válasza:
80%

" Apám mesélte, hogy semmit nem csináltak, ellenben rengetegen pont ott lettek alkoholisták, masszív dohányosok, sőt egyesek már drogoztak is. Senkit nem tanítottak fegyelemre, csak arra, hogy az alkoholista tiszteknek hogyan kell engedelmeskedni, mert ha nem engedelmeskedtek, akkor nem megettek haza akár hónapokig. "


Én apám meg ez helyett teljesen ingyen letehette a jogsitt a sorkatonaság alatt.



Másrészt a mai 18-23 évesek bőven tanulnak így nagy része iskolai felmentés miatt úgysem soroznák be.

2013. aug. 20. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/38 anonim ***** válasza:
78%

Akik nagyon "ajnározzák" a sorkatonaságot, azok vagy a Kádár-rendszerben nevelkedett olyan egyének, akik úgy gondolják, hogy "ha már nekem rossz volt, nehogy már másnak jó legyen", vagy pedig olyan sz@r életű emberek, akik kénytelenek másokkal foglalkozni, mert a saját életük egy nagy nullát sem ér.


Apám is volt sorkatona, és ő is belekerült az alkoholos dologba. Szüleim elváltak, mert besorozás, majd kijövetel után már a pia volt a mindene, meg a cimboráinak is (akik szintén be voltak sorozva), tiszta seb és verésnyom volt, és nem csak ő, több ember is. Kis "érdeklődés" után kiderült, hogy sorba állították őket, majd pár nagyobb rangú bunkó neveletlen alkoholszagú tiszt bárkit megüthetett bárhol, bármikor. Apámnak a karját törték el majdnem, mert szerintük ez "vicces" volt.

Anyám testvére is volt sorkatona, ő szerencsére nem lett alkoholista, de mondta, hogy borzalmas volt, és soha többet.


Én nem is értem. Mások indokolatlan megszégyenítése, tesi bántalmazása, lelki tönkretétele ekkora "erkölcs" lenne, hogy egyesek ezt akarják visszahozni?

Volt egy szájhős ismerősünk, aki nagyon akarta az egészet, meg "de hát a mai fiatalok így meg úgy". Majd mikor megkérdeztem, hogy akkor miért nem vonul Ő be legelőször, akkor egyből jöttek már a kifogások, meg hogy ő nem alkalmas, meg hogy ő nem akarja a megszégyenítést.


Ezek az emberek ennyit érnek. Semmit. Az ilyen tapló nagyszájú parasztok miatt veszítettem el apámat.

2013. aug. 20. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/38 anonim ***** válasza:
77%

Verésről én nem hallottam, viszont az tény, hogy semmit nem csináltak. Elbohóckodták az egészet. Faterom rádiós volt és egész nap valami toronyban ücsörgött és malmozott. Néha elsütöttek pár töltényt, de ennyi volt a hatalmas képzés.


Egyébként én is úgy gondolom, hogy nagy marhaság az egész. Aki nem most nem férfi, az a katonaság után sem lesz az. Egyébként meg tényleg adott a lehetőség, akinek nem tetszik, elmehet katonának.... minket meg hagyjanak békén a hülyeségükkel.

2013. aug. 20. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/38 anonim ***** válasza:
75%
Engem leginkább az bosszant, amikor ezt nők mondják...
2013. aug. 20. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/38 anonim ***** válasza:
62%

"Apám nem hazug, bocs. "


Szerintem erre ne esküdj meg soha. A honvédségnél ugyanis az erőszakot sokkal súlyosabban büntetik/büntették mint a polgári életben. Azonnal letöltendő járt érte, sohasem felfüggesztett és nem szanatóriumban letöltendő hanem azonnal futkosó. Nagyon kivételes esetekben fordult elő, ha valaki olyan kirívóan közösségellenes magatartást tanúsított, hogy már nem bírtak vele, akkor megpokrócolták. De ez olyan ritka volt, mint a fehér holló. Mivel kőkemény évek jártak érte, poénból senki sem merte megkockáztatni. Apád állítása szerint többször is megverték, amiből az következik, hogy nagyon utálhatták a társai, tehát nem igazán volt közösségbe, emberek közé való.

2013. aug. 20. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/38 anonim ***** válasza:
28%
Szólj apádnak, hogy ne hazudjon annyit és kevesebbszer verik meg.
2013. aug. 20. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/38 A kérdező kommentje:

Engem is idegesít, amikor nők mondják.

Manapság egy nőből is lehet katona, sőt úgy tudom nekik könnyített felvételi van. Csak ilyenkor jönnek a kifogások garmadái.

2013. aug. 20. 20:02
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!