Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért ilyen tutyi-mutyi a...

Miért ilyen tutyi-mutyi a hozzáállásuk a magyaroknak?

Figyelt kérdés

Semmiért nem lázadnak, de utólag mindig megmondják mit nem kellett volna, de egy hangot nem emel senki.

Most vagy tűrjünk, vagy lázadjunk de ez a felemás hozzáállás borzasztó.

Például ez az alkohol és cigi áremelés is. Ha nagyon lázadni akarnak akkor nem kéne venni mondjuk egy hónapig, passzív sztrájkolni,nem pedig itt hisztizni.



2013. aug. 22. 11:01
1 2 3
 11/23 Vadkan01 ***** válasza:
72%
Azt hittem, hogy valami értelmes dolog miatt akarsz lázadni, tévedtem.
2013. aug. 22. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:

1. Érdekes, milyen határozottan tudja valaki kijelenteni, mi kerül többe. Ha rákérdeznék, hogy sorolja, vagy hadd lássuk a forrást, akkor ütne, vagy hallgatna?

2. A tutyi mutyi hozzáállásnak nem a lázadás az ellentéte, hanem a gondolkodás. Szellemesnek kéne látni az országos cigisztrájkot, amit a döntő többség nem tart be, mert nem tudja. Hatásosnak tartani a munkamegtagadást, ami kivitelezhetetlen. Nem bizony, ezek nem jó módszerek, de ebből nem következik, hogy nincsenek. Gondolkodni, ötletet kemény kritikának alávetni, megbeszélni, jó javaslatot elfogadni, rosszat indokolni - igen, ez kicsit nehezebb. Könnyebb helyette lehetetlent kiáltani.

2013. aug. 22. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:
36%

"vagyis én, mint adófizető, aki nem is dohányzom"

Viszont lehet, hogy kövér vagy, mint egy disznó, rommá szoláriumozod magad, vedeled az energiaitalt, vagy kólát, mekis kaján élsz, nem sportolsz stb....


Persze gondolom most az jön, hogy ez mind nem igaz rád, mert te aztán tökéletesen vigyázol az egészségedre. Ja és mellesleg a dohányzók nagy része is adófizető.

2013. aug. 22. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:

"A dohányzás óriási üzlet az államnak. Évente 20 000 dohányos hal meg Magyarországon, az ezzel kapcsolatos betegségekre 80 milliárdot költenek, ez fejenként 4 millió forint. A dohányos férfiak 16, a nők 19 évvel élnek kevesebbet. 95 716 forint az átlagos nyugdíj, az csak 16 évre számolva kb. 18300000 forint. Tehát az állam csak a nyugdíjon így is 14300000 forintot spórol. E mellé jön a 450-460 milliárd forintos áfa és jövedéki adó bevétel, amiből cirka 350 milliárd a jövedéki adó bevétel. Ha a cigarettára fordított pénzt másra is költenék, és esetleg más jövedéki adóköteles terméket vásárolnának (pl: benzin), még akkor is súlyos milliárdokról van szó. Összehasonlításképpen az egészségügyre 2013-ban 1400 milliárdot költünk, tehát a jövedéki adó ennek a 25%-a.

Visszatérve a a nyugdíjakon való spóroláson, évente (ha 20 ezer dohányos hal meg), úgy 25 millárdot spórol a nyugdíjakon az állam. Ráadásul ehhez hozzávehetjük a passzív dohányosokon spórolt nyugdíjakat is, ami (bár nem tudom mennyien halnak meg), de szép summa lehet, valószínűleg milliárdokról beszélhetünk itt is. Ha mondjuk nagyvonalúan 30 milliárdot számolunk, akkor a nyugdíjkiadások 1%-át jelenti ez az összeg. Summa summarum, a dohányzás az államnak óriási üzlet."

2013. aug. 22. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:
ezt hívják indirekt népirtásnak?
2013. aug. 22. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:
Tehát én mint dohányos..akkor visszaigényelhetném azoktól a hozzászólóktól a pénzt akiknek az anyja apja SZTKban ül félnapot/féláron váltja a gyógyszerét ki közgyógyellátásra. Fogászaton ingyen húzzák a fogát, és mondjuk ha be üt krakk beviszi mentő(szintén az én adómból) persze ingyen. Haha!!
2013. aug. 22. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:
50%

"...akiknek az anyja apja SZTKban ül..."


Miért kevered bele a szülőket?

Talán mert e nélkül sántítana a dolog?


Különbség van önhibáján kívül és önhibájából beteg ember között.


Éppen ezért egyetértettem a kormány azon kezdeményezésével, hogy az extrém sportokat űzők kössenek külön biztosítást és ne az állam fizesse az úri hóbortjuk miatt esetlegesen bekövetkezett baleset után felmerülő költségeket.


Elég visszatetsző, hogy pl. egy autóbaleset vétlen áldozatának nem jut mentőhelikopter, mert épp újgazdag bömbis milliomost szállítja, aki raftingolás, vagy hegymászás közben nyílt törést szenvedett.


Hánynom kell a felelőtlen, nagyképű, primitív "én testem, azt csinálok vele amit akarok, úgy teszem tönkre, ahogy akarom" dumától, bezzeg az ellátást az állam fizesse...


Az ilyen ember ugyanúgy élősködik az államon, mint a segélyért kuncsorgó cigány.

2013. aug. 22. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:

"Miért ilyen tutyi-mutyi a hozzáállásuk a magyaroknak?

Semmiért nem lázadnak, de utólag mindig megmondják mit nem kellett volna,"


Amikor lázadni kellett mert bebizonyosodott, hogy folyamatosan hazudott a kormány, akkor fellázadt a nép.

Mi lett belőle? Az akkori hazudós és kizsákmányoló miniszterelnök saját kezébe vette az irányítást és kiadta, hogy bármilyen módon akadályozzák meg a tömeget az elégedetlenségi lázadásban. Ez tudjuk mikor volt.


ha ma kivonulunk, akkor csak az elégedettségünket fejezhetjük ki, mert már legalább 60 éve nem volt ilyen kormányunk aki tényleg az emberek és az ország érdekét nézi.


Az eddigi kormányok csak növelték az adósságot és nem olyan régen még meg is duplázták. Az ország sorsa akkor sem lett jobb. Inkább növekedett az eladósodás.


mostanra a baloldal által akkor csinált adósságot is vissza fizethettük, méghozzá megszorítások nélkül, mi több, könnyítések bevezetésével.


Akkoriban 2-3szorosára emlekedett a villany-gáz-fűtés ára. Mindig kicsivel emelkedett és végül 300%-al lett több mint előtte. Csökkentek a jövedelmek és egyre több család hullott szét az elvesztett munkahelyek miatt. Az embereket még jó ha kiszervezték és legalább valamennyi keresettel még tudtak gazdálkodni, de sok esetben elveszítették a család fenntartói a munkahelyüket és nem tudták fenntartani a saját otthonukat a folyamatosan növekvő rezsi és a folyamatosan csökkenő (megszűnő) fizetések miatt.


Akkor volt miért lázadni.

De most, mire fel?

Azért mert nem tudja mérgezni magát a dohányos?

De hiszen ha valaki mindenképp mérdezni akarja magát, akkor az egészségügyet terheli túl.

Arról nem is beszélve, hogy a saját életére tör ezzel.

Azt mondom, végre egy jó kezdeményezés!


nem is értem, hogy amikor tényleg rossz volt, arra már nem akarnak egyesek emlékezni?


Most, hogy minden jobb irányba alakul, függetlenedik az ország az IMF-től és annak következményeitől (nyugati elvárások, nyomás gyakorlás). Amikor vissza fizettük a Gyurcsány-Bajnaiék által felvett kölcsönöket, akkor még ezt a kormányt kellene szidni mert csak a népnek és csak az országnak akarnak és tesznek jót és nem a multiknak?


Szóval ez furcsa gondolkodás.

Nem is furcsa, inkább milliárdos nagytőkés (és annak kiszolgálója) gondolat menetét érzem a háttérben.


Végül is a pénzembereknek tényleg nem lehet jó a mai magyar helyzet, mert a jelenlegi kormány az emberek érdekeit tartja szem előtt és folyamatosan igyekeznek rendbe tenni, amit Bajnai-ék (Gyurcsánnyal és Mesterházival) tönkre tettek.


Ezért kellene lázadni? Lázadjanak a multik és a milliárdosok, hiszen csak nekik nem jó mostani kormány emberbarát politikája!

2013. aug. 23. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:
0%

A "mostani kormány" tevékenyen hozzájárult a hét évvel ezelőtti felkelés vérbe fojtásához azzal, hogy visszafogta a tenni akaró embereket, eloltotta bennük az újra felizzó parázst, szélsőségesnek nyilvánítva a nemzeti érzést.


A "mostani kormány" verte szét a gárdisták avatóját, tilt be nemzeti megmozdulásokat, hajbókol "Isten ajándékainak" és a "rejtett erőforrásnak".

Tagadja a létező cigánybűnözés tényét, nem tesz semmit a megakadályozásáért.

A határon túli magyarokat úton útfélen szembeköpi, elárulja.

2013. aug. 23. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:

"Hánynom kell a felelőtlen, nagyképű, primitív "én testem, azt csinálok vele amit akarok, úgy teszem tönkre, ahogy akarom" dumától, bezzeg az ellátást az állam fizesse... "


Milyen állam fizeti? Tb járulékot a segélyen élőkön kívül tudtommal mindenkinek fizetnie kell. Különben csak sürgősségi ellátást kap. Most aztán marha okosat mondtál. Lehet, hogy te speciel nem dohányzol, de biztos van valami más, amivel az egészségedet rongálod. Például azzal, hogy itt hőbörögsz, meg idegbetegeskedsz, aztán mehetsz a diliházba az adófizetők pénzén.

2013. aug. 23. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!