Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Felsorolná valaki a teljesség...

Felsorolná valaki a teljesség igénye nélkül. Mely népeknek vagyunk vér szerinti rokonai?

Figyelt kérdés
2013. aug. 24. 19:45
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Szlovák, román, osztrák, lengyel, török, bolgár, horvát, szerb stb.


Gyakorlatilag mindenki akivel kapcsolatba kerültünk.

2013. aug. 24. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
93%
Olcsó poén, de szegről végről mindenkivel, mert ugyanazon fajba (homo sapiens sapiens) tartozunk.
2013. aug. 24. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
a román és osztrák nép honnan rokonaink?
2013. aug. 24. 20:55
 4/10 anonim ***** válasza:

Genetikailag a szlovákokhoz állunk legközelebb, de az osztrákok is közeli rokonok.

Az osztrákokon ránézésre is látni, hogy közelebb állnak a magyarokhoz, mint a germánokhoz.

Ennek oka az 1000 éves egymás mellett élés, keveredés.


A török népekkel, keleti pusztai népekkel és egyéb szomszédos népekkel (szlávok, erdélyi románok) is van rokonság.


A nyelvrokonaink a finnek, észtek távol állnak tőlünk.

Nemrég olvastam, hogy az oroszok sokkal közelebb állnak a finnekhez, mint egyéb szláv (belarusz, ukrán, lengyel) népekhez.

2013. aug. 24. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
0%

A finn-magyar nyelvrokonság baromság.


Magyar-türk (török) rokonság van. A németek, osztrákok, lengyelekhez lehet közünk, a többiekhez nem.


Természetesen minden néppel keveredett a magyarság, akivel kapcsolatba került, de koránt sem annyira, hogy az bármiben is meghatározó legyen. Így van ez minden néppel.


Érdemes még megemlíteni, hogy csak a liberális média és parasztvakítás egyik szüleménye az is, hogy nincsenek tiszta vérű emberek. Az viszont tény, hogy nem túl sok.

2013. aug. 25. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 rémuralom ***** válasza:
Az összesnek. Meg még az emberszabású majmoknak is. Sőt, szegről-végről még a prokarióták is rokonyok. Vagy csak ugye nem gondoltad, hogy népeket egységes szervezetekként lehet kezelni, és ki lehet jelenteni, hogy a magyarok rokonai pl. a pirézeknek?
2013. aug. 25. 00:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Hát én nem tudom ki tisztavérű itt... Én ősmagyar családból származom, védett vezetéknevem van, amit felvenni sem lehet. Ehhez képest az őseim között tótok, szlávok, szerbek, franciák és svábok is vannak.

Szent István intelmei Imre herceghez:

"Mert amiként különb-különb tájakról és tartományokról jönnek a vendégek, úgy különb-különb nyelveket és szokást, különb-különb példát és fegyvert hoznak magukkal, s mindez az országot díszíti, az udvar fényét emeli, s a külföldieket a pöffeszkedéstől elrettenti. Mert az egynyelvű és egyszokású ország gyenge és esendő. Ennélfogva megparancsolom neked, fiam, hogy a jövevényeket jóakaratúan gyámolítsd és becsben tartsad, hogy nálad szívesebben tartózkodjanak, mintsem másutt lakjanak."


Az államalapítástól fogva befogadó nép vagyunk, keveredtünk ezerrel, aztán IV. Béla méginkább bekavarta.

2013. aug. 25. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

ma 00:14


Ennek azért örülök, hogy te, itt, teljes bizonyossággal meg tudod állapítani. Szerintem a szobatudósok maradjanak nyugton, én sem értek a cipészkedéshez ezért aztán kussban is maradok és az ezzel kapcsolatos kérdéseket a szakemberekre bízom. De, ha már vélemény: nem tudom mennyivel rosszabb a nokiás, jóléti finneknek a nyelvrokona lenni, mint mocskos, koszos, egyáltalán nem kultúrnép türköknek?

2013. aug. 25. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Szent István intelmeit szeretik félreértelmezni.

Az nem arról szól, hogy az országot el kell árasztani az idegen népekkel. Ő a királyi udvarra gondolt, ott fontosak, hogy sok nemzet legyen, jók legyenek a diplomáciai kapcsolatok más népekkel, ez erősíti az ország pozícióját.

2013. aug. 25. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Nagy igazság!
2013. aug. 25. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!