Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Csak Magyarországon nem lehet...

Csak Magyarországon nem lehet lemondani a kukásokat?

Figyelt kérdés
Ez egy olyan szemétség, hogy kérsz ilyet hogy a kukások kijönnek, a kint álló kukát megfogják, a szemetet bele öntik a kocsijukba és kész. Ez eddig rendben csak ha már leakarod mondani akkor nem engedik. Sőt ha meghal valaki, még akkor is a hozzátartozónak kell tovább fizetni állítolag. Ez külföldön is ilyen?

2013. aug. 25. 08:34
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
95%

NEm értem, ezzel mi a baj?


"a kukások kijönnek, a kint álló kukát megfogják, a szemetet bele öntik a kocsijukba és kész"


EZ a munkájuk és azért annyira nem kis dolog, mint ahogy gondolod.


Az meg mindenhol úgy van, hogy a házhoz hozzátartozik, hogy a kukát elviszik és ezért fizetni kell, ha te nem teszed ki a kukádat, az nem az ö mulasztásuk, attól még ök jönnek, és ezt meg kell fizetni.

A meghalt valaki után le lehet mondani, ha senki sem használja a házat, mert amennyiben lakik ott valaki (akár csak papiron is), attól kezdve ezt köteles fizetni.


És ez minden kultúrországban így van, de szerintem ez is a normális.

2013. aug. 25. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
Uristen de hülye vagy. arra gondoltam hogy mért nem mondhatjuk ezt le ? Nem raknánk ki a kukánkat, és nem fizetnénk, de nem lehet lemondani. Nem a munkájukkal van bajom.
2013. aug. 25. 08:48
 3/15 anonim ***** válasza:
97%

nem hulye az első válaszoló,

-de ha lelehetne mondani a szemétszállítást,akkor talán az emberek 80 %-a is lemondaná,azt közben dobálnák szanaszét a ganyéjukat,csak fizetni ne kelljen érte,

-ezért nem lehet ezen spórolni,

2013. aug. 25. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%

Nekem van egy üres lakásom, ott nem kell szemétszállítást fizetnem. Kommunálisadót azt igen.


Mondjuk azért nem lehet lemondani, mert akkor mindenki lemondaná és senki sem fizetné. Így is úszik a szemétben ez az ország, akkor mi lenne?!

2013. aug. 25. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%
És a szemeteddel utána mit csinálsz? Bedobod távolabb más kukájába (amiért ő fizet) vagy egy erdőszélen otthagyod?
2013. aug. 25. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
25%

Miért nem értitek?

"Sőt ha meghal valaki, még akkor is a hozzátartozónak kell tovább fizetni állítolag."


A kérdezőnek az a gondja, -szerintem jogosan- hogy egy nem lakott ingatlan esetében -ahol nem képződik háztartási szemét- sem tudja a szemétszállítást lemondani!

Vagy én értem rosszul a kérdés lényegét?

Lakott ingatlan esetén természetes, hogy nem lehet lemondani, hiszen mindenki után keletkezik hulladék!

2013. aug. 25. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
100%

6: A 4. válaszoló írta,hogy az üres lakás után ő sem fizet.


"Sőt ha meghal valaki, még akkor is a hozzátartozónak kell tovább fizetni állítolag"


Állítólag - vagyis a kérdező nem tudja pontosan, így gondolom nem ez a gond.

2013. aug. 25. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
Sose tudhatod ki lakik a lakásban. Sok ember nem oda van bejelentve, ahol valójában az életét éli. Például én.
2013. aug. 25. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
lesötétített ablakú fekete autóból 100 km/h -val menve útközben kihajítod valahol a szemetet.
2013. aug. 25. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
Van egy űrlap, az fkf honlapján is letölthető és lemondod. Következő hónapban nem kapsz csekket. Persze ha kiteszed a kukát, ettől függetlenül elviszik.
2013. aug. 25. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!