Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Diploma vagy szakma?

Diploma vagy szakma?

Figyelt kérdés
Szerintetek melyik a jobb?

2013. aug. 26. 14:00
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
94%
Az attól függ. Egy jó szakma többet érhet mint a diploma. Viszont ha egy jó piacképes diplomád van, az viszont megéri.
2013. aug. 26. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 anonim ***** válasza:
100%
Bármelyik, ha van hozzá kedved, és elég magas szinten műveled. De mindkettő esetén a fontos a helyes választás azon belül. Régész, vagy fatányéros csak nagy elhivatottsággal legyél. De mérnök vagy műszerész (és még sok más) annál inkább.
2013. aug. 26. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 anonim ***** válasza:
100%
Nekem van mind a kettő. Szakmunkás bizi és diploma. Mind a kettőt használom is ahogy a helyzet hozza, mert kissé átfedik egymást szerencsére.
2013. aug. 26. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 anonim ***** válasza:
9%
A diploma semmire sem való.
2013. aug. 26. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/28 anonim ***** válasza:
94%

ezb olyan kérdés mint a szerelem szex témákban a "melyik a jobb:a jó segg vagy a jó mell"

a gyk-n mindenki a seggre szavaz mert úgy sejtik hogy nincs jó melle a kérdezőnek és a fenekével akar javítani. a válaszolók meg ki vannak éhezve és be akarnak vágodni.

a valóságban viszont az emberek javarésze mellpárti.


most itt a gyk-n sok szavazatot kap a szakma de csak mert itt olyanok irogatnak akik azt hiszik hogy egy szakmával könnyebb elhelyezkedni mint diplomával pedig ott is az számít milyen szakma, ráadásul a szakmunkás már nem tud hocva "ejtőernyőzni" ezért a szakmások közt jóval magasabb mégis a munkanélküliség

2013. aug. 26. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/28 A kérdező kommentje:
Én szerintem sokkal többet ér egy jó szakma (pl.: villanyszerelő) + nyelvtudás és irány külföld. Szakma mellett is lehet egyetemen tanulni levelezőn, de olyat még nem hallottam hogy diploma után valaki elmenne szakmát tanulni, csak olyat hogy diplomával eladó meg stb.
2013. aug. 26. 14:16
 7/28 anonim válasza:
90%
Erdőmérnöknek tanulok 1 év mulva végzek, és igy utólag a legnagyobb hülyeség volt egyetemre menni. nyáron elég sokat dolgoztam Liectenstein-be illetve vorarlberg tartományba ausztriába, fizikai munkát. Ausztriába 10-15 eurót tudtam keresni/óra, liectensteinbe 20-25 eurót/ óra. Számolj és gondolkodj. Ha magyarországon diplomásként ennyit akarsz keresni akkor 50 éves korodik tanulnod kell. Persze fizikai munkára azt mondják nem lehet 60 éves korodik csinálni, egyrészt nem is kell , másrészt arra felé a fizikai munkának más definiciója van mint nálunk. Tényleg csak gondold végig, számold ki, ha csak 2000 eurót keresel/ hó, és havi 500-at tudsz félre tenni,mert nagylábon élsz, akkor mennyi pénzed lesz 10 év ottani munka után.
2013. aug. 26. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 anonim ***** válasza:
87%

Attól függ.


Hogyha szakmát tanulsz és vállalkozó leszel, akkor jól kereshetsz vele.Például elmész központi fűtés és vízvezeték szerelőnek, asztalosnak vagy burkolónak.

Beosztottként viszont nem sokat keresel vele jól.


A diplomásként sem olyan egyszerű, mint régen, nem mindenütt lehet vele jól keresni.

Fontosak a jó kapcsolatok.

Én gépészmérnöknek tanulok jelenleg.


A lényeg, hogy a diplomának és a szakmának is vannak előnyei is hátrányai.

2013. aug. 26. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/28 A kérdező kommentje:

Olvasgattam állásajánlatokat és diplomásból mérnököket és orvosokat keresnek főleg míg szakmunkásokból rengeteget keresnek. villanyszerelő egy cégnél nettó 12-15 euró-s órabér, de a legrosszabb is 10euró/óra.


Valahol olvastam hogy 10 éven belül nagyon nagy szakmunkás hiány lesz, mert a mai fiatalok nagy részének büdös a munka. Diploma a divat meg az iroda. Pedig Nyugatnak évente 200 ezer bevándorló szakmunkásra lenne szüksége. (Nyugat alatt nem csak nyugat Európa, hanem USA, Ausztrália stb.)

2013. aug. 26. 14:35
 10/28 lindmayer ***** válasza:
76%

én úgy tapasztaltam, hogy a munkatapasztalat nagyon sokat ér

vagyis ne úgy kerülj ki az iskolapadból, hogy semmit nem dolgoztál elötte

diákként lehet szórólapozni, hipermarketekben dolgozni, vagy ha van spéci tudásod gépeket szerelni, programozni, weblaopt szerkeszteni, maszekban akár festeni-mázolni, stb

mert az a kevéske pár hónapos munkatapasztalat már sokat segíthet, hogy egy helyen megmaradhass; bármi is az a munka, és bármilyen munkát végeztél korábban

2013. aug. 26. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!