Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Vajon tényleg hittan, és...

Vajon tényleg hittan, és erkölcs oktatásra van szükség?

Figyelt kérdés
Az új Közoktatási, és Köznevelési törvény előírja a hittan, és az erkölcstan oktatását, miközben a magyar emberek pénzügyi és jogi tudatossága egyenlő a nullával. E-mellett alapvetően nem tudnak számolni, és minden negyedik ember funkcionális analfabéta. Ráadásul még 16 éves korban ki is lehet rakni a gyerekeket az oktatási rendszerből, nulla képesítéssel, szakmával, és alapvető képességek és készségek nélkül. Tényleg ez kell nekünk? Nem gondoljátok, hogy zombikat nevelnek a felnövekvő generációkból?

2013. aug. 28. 23:23
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:

"Ki lehetett róla iratkozni,a szülő kivehette a gyereket. "


Nem, ez egy választható tárgy volt. Az, hogy katolikus iskolákban kötelező volt teljesen mellékes, a magántulajdonú, katolikus ill. protestáns egyház tulajdonában lévő iskolákban az egyház kvázi azt csinált, amit akart, amíg a szakmai követelményeknek így-úgy megfeleltek. De a gyerekek 99%-a nem egyházi iskolába jár, járt.

2013. aug. 28. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:

"Jónak jó lenne a gazdasági alapismeretek, csak ki tanítaná?"


Én elvállalom ötezer óradíjért.

2013. aug. 29. 05:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 ConnectCare ***** válasza:
100%

Szerintem az iskolai hittantanítás akár alkotmányellenes is lehetne.


Arra építek, hogy a gyermek ugyanolyan magyar állampolgár, mint a szülő, csupán életkorából adódóan nem tudja magát eltartani és élettapasztalata sincs még, ezért szülei gondozására-nevelésére szorul. De semmiféleképpen sem a szülő "játékszere", aki 18 éves koráig azt tesz a gyerekkel, amit akar.


A szülő feladata így az lesz, hogy egyrészt etesse, ruháztassa stb. a gyereket, másrészt pedig, hogy olyan dolgokat tanítson neki, amelyek biztosan igazak, helyesek. Ilyen pl., hogy a sárgarépa egészséges, a Föld nem lapos vagy, hogy aki nem tud köszönni, azt a társadalom kinézi.


Azonban nem használhatja ki szerintem a szülő a gyermek életkorából adódó fogékonyságát arra, hogy olyan nem bizonyított dolgokat tanítson neki, amik a gyermek életét gyökeresen alakítják és amelyektől később nem szabadulhat. Márpedig a vallás ilyen. 18 éves korára már fel sem fog a gyermekben merülni, hogy esetleg elgondolkozzon a tanultak alátámaszthatóságán vagy ha el is gondolkozna, a vallásba épített szankciórendszer miatt inkább mégsem teszi majd (nem akar pokolra jutni).


Ez pedig szerintem a gyermek önrendelkezésének a szülő általi súlyos és indokolatlan korlátozása.

2013. aug. 29. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!