Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért különbözünk ennyire?...

Miért különbözünk ennyire? (jobb-bal? )

Figyelt kérdés

Az elején ki szeretném hangúlyozni, hogy a jobbos, balos kifejezést nem pártokra értem, hanem az emberi felfogásra, viselkedésre, értékrendre.

Azt vettem észre: 1. a fiatalok körében nem divat az egészséges nacionalizmus, és a hagyományok, ősi értékek tisztelete. Divat viszont amerikai-fan elhizott, mérgeken élő, Guettát hallgató tudatlannak lenni. Ja, és lenézni azt, aki eltér ettől. Mert ugye, aki magyar, és még büszke is arra, az már nem ember.

2. Egyes régiók között is óriási az eltérés. Míg Erdélyben a magyarok inkább jobb oldali beállitódásúak, és értékrendjük is annak megfelelő, én a Délvidéken azt tapasztalom, hogy itt a forditottja az érvényes. Az idősek még csak-csak tartják magukat eredetükhöz. Ám a középkorúak és a fiatalok teljesen elszerbesedtek, pedig hát ugye, nem igazán magasztos dolog annak lenni.

3. Ha valakivel netán belebonyolódok egy olyan témába ami a nemzetiségre, magyarságra, és a világ elcseszett állapotával kapcsolatos, azonnal lerasszistáznak, fasisztáznak és satöbbi. Kijelenthetem, NEM DIVAT magyarnak lenni. Sőt, semminek sem lenni, kivéve "nyugatinak".

Bevallom, 20 vagyok, és engem is csak az utóbbi 3 évben, amióta magyar állampolgár vagyok, gondolkodtatott el az a tény, hogy mi is, és ki is vagyok. Kik az őseim, hogyan kerültem ide, és miért lehetek büszke arra ami vagyok.

Véleményeket várok!

Pártos dolgokra nem vagyok kiváncsi


2013. aug. 29. 21:48
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:
És még egy sajnálatos dolog szúrja a szemem. A fiatal nők hajlamosabbak arra, hogy magasztalják a nyugati világot. De nem vagyok egészen biztos ebben. Az viszont tény, hogy a nemzetünk legnagyobb részére érvényes ez.
2013. aug. 29. 21:51
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

Gyakorlatilag a kérdésed olyan, mintha azt kérdeznéd, hogy miért buták az emberek? Senki nem fogja tudni a választ. Van akit megfog a hagyományőrzés, van akit nem. Valaki szereti ezt a világpolgáriságot, valaki nem...


Az erdélyiekről pedig nekem is megvan a véleményem, de egyáltalán nem pozitív. Sokkal rosszabbak, mint a magyarok. Sok erdélyit ismerek, de az egyik gonoszabb és önzőbb, mint a másik. Ráadásul azok még itthon az országon belül is egy kis közösséget alkotnak, szinte mindig. Nagyon idegesítőek.

2013. aug. 29. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

Hiába különbözünk, mind a ketten mi vagyunk!

Jin és Jang.

2013. aug. 29. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
35%

Régen én is ilyen Amerika imádó meg nyugat párti voltam, de mára ez megváltozott.


Ma már ellenzem a globalizációt ,az USA politikáját.

Az EU-t nem ellenzem , magát az uniót jó ötletnek tartom, de amilyen és ahogy működik az szerintem nagyon rossz.

Ha így folytatja akkor nem marad sokáig európai.

2013. aug. 29. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

"Kijelenthetem, NEM DIVAT magyarnak lenni."


De, nagyon is divat. Az emberek egy része kifejezetten divatból és érdekekből magyar. A többiek magyarnak születtek és nem rugóznak azon, hogy ki vagy mi vagy, mert nem az viszi előre a nemzetet. A "Hass, alkoss, gyarapítsban" úgy emlékszem nincs benne a "divathuszárkodj". A magyar nemzet különben is kihalt volna (a története során vagy 40-szer) ha itt azon megy a veszekedés, hogy ki magyar és ki nem. Úgy már eleve a Honfoglalás eredménytelen veszekedésbe torkollott volna.

2013. aug. 29. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem pont rosszul látod a helyzetet. A magyar fiatalság többsége jobbos beállítottságú (lásd: a 18-26 év közöttiek legtámogatottabb pártjai: 1. Jobbik 35% 2. E14 25% 3. Fidesz 20% stb.) Attól, hogy valaki David Guettát hallgat nem lesz balos szerintem. Az, hogy valaki jobbos beállítottságú nem hiszem h azt jelenti, hogy csak magyar népdalokat hallgat, néptáncra jár és bálakon szórakozik. Haladnunk kell a korral nem várható el szerintem, hogy a fiatal generáció ne kövesse a nyugat újításait.
2013. aug. 30. 03:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

kedves kérdező!


nem értem a kérdésed, arról írtál, hogy mennyire veszti el a magyar identitását a külhoni magyarság


de mi köze van ennek ahhoz, hogy valaki konzervatív, liberális vagy baloldali?


az, hogy valaki magyar identitású, nem azt jelenti, hogy akkor az jobboldaii


például Magyarországon van kb. 5 000 000 ember, aki nem konzervatív, de magyar identitású

2013. aug. 30. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Kedves kérdező,

1. Én ugyan nem délvidéki vagyok, ezért budapestiként tudok válaszolni. Értem én, hogy mi az, amire te gondolsz, hiszen itt Pesten főleg megtalálható ez a réteg. De gondolj csak bele, hogy az egyetemista korúak nagy része jobbikos (!), tehát nem mindenki "ilyen" azért :) Viszont engem is bosszant ez a züllés, ami tapasztalható, és biztos vagyok benne, hogy pár év múlva csak romlani fog. (értem ezt életfelfogás, kultúra iránti érdeklődés, tanulási hajlandóság meg minden). Egyébként az oka egyszerű: amikor hazamegy valaki a suliból tanul meg könyvet olvas egész délután? Ugyan! Gép bekapcs, internetről lemásolni a leckét, oszt megvan oldva... Vagy ha ott ülnek a gép előtt, vagy a TV2-t vagy RTL-t nézik, akkor a kultútáról, meg a konzervatív ideológiákról hallanak vajon? Na persze...


2. Nem mondanám, hogy mindenki jobboldali, mivel az RMDSZ az mondjuk a magyarországi MSZP-nek a testvérpártja (!) Bár ahogy beszélgettem erdélyiekkel, aki nem szórványban vagy kisebbségben lakik, azok jól tartják a magyarságukat szerencsére... Vajdaságot nem ismerem, de Felvidéken szerintem sokkal rosszabbul fest az ábra! Régen sokat jártam oda, úgyhogy tudom sajnos... Én generációmban alig votlak olyanok, akik egy épképzláb magyar mondatot össze tudtak volna rakni szlovák szavak vagy mondatrészek nélkül, míg ezeknek a nagyszüleik, de még a "szlovák" gyerekeknek a nagyszüleik is perfekt magyarok...


3. Bocsi hogy visszakérdezek, de ezek az emberek, hogyha azt kérdezed emg tőlük, hogy szerbnek vagy magyarnak tartják magukat, akkor szerbet mondanának?

2013. aug. 30. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Jaj bocsánat, az 1. ponthoz még annyit hogy:

az asszimiláció az természetes folyamat ugyan, de a szomszédos országokban a média meg oktatás meg közhangulat által jócskán rá is segítenek...

de tudni kell azt is, hogy mondjuk bennem úgy 10% az igazi magyar vér, és 100%-os magyar az még a honfoglalásnál is alig volt, nemhogy most :)

2013. aug. 30. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Az emberek tudatos és tudattalan családi gyökerei határozzák meg az irányultságot. Ez nem egy mai dolog, hanem több, mint száz évre nyúlik vissza.


Amely család tagjai a régi királyságban nemesek, kedvezményezettek, tőkések, nagytulajdonosok voltak, és esetleg ezt elvesztették a kommunizmusban, hagyományosan jobboldali gondolkodásúak függetlenül attól, hogy a kommunizmusban milyen életszínvonalon éltek.


Amely család tagjai a régi királyságban földönfutók, napszámosok voltak, de a kommunizmus ingyenes oktatást, összkomfortos lakást, autót, nyaralási lehetőséget adott nekik, hagyományosan baloldali irányultságúak.


Ez azonban nem jelenti azt, hogy nincsenek átfedések és kivételek.


A jobboldaltól nem szép, hogy alapnak veszi, hogy az emberek nem egyenlőek, így jellemzően a győztes középosztálybeli oldalon könnyű kijelenteni, hogy az elesettek megérdemlik sorsukat.


A baloldaltól nem szép, hogy egyes embereket úgy juttatna javakhoz, hogy azok megtermeléséhez nem járultak hozzá, és azt kvázi erőszakkal elveszi attól, akinek van.

2013. aug. 30. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!