Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért nem buktatjuk meg a...

Miért nem buktatjuk meg a kormányt?

Figyelt kérdés

Miért nem csinálunk forradalmat vagy egy saját pártot?


2014-ben is a Fidesz fog győzni, mivel úgy alakitották a választási törvényeket. Pedig az emberek nagy része szerintem nem rájuk szavazna.



2013. aug. 30. 10:58
1 2 3 4
 11/37 anonim válasza:
75%

Én támogatlak :) Lenne még olyan,amiket bele tudnék mondani,de én csak 14 vagyok. Az elképzeléseid jók,bár van amikkel nem teljesen értek egyet. Én már 2 gyermektől is,és 3 ,esetleg több gyermekkel rendelkező családoknak,több járulékot adnék,de szigorúan csak olyanoknak,akik szegény körülmények között élnek! A roma származásúaknak nem lenne több joga,azért is nem,mert miért is kéne nekik több jog,és miért is élhetnek ők jobban,mint mi? Nem fajgyűlölködni akarok,hanem egyenlő jogokat adni mindenkinek. Vissza hoznám az 1900-es évek szerinti jogokat,mikor még nem Gyurcsány,meg Orbán volt,hanem Kádár,mondjuk még abban a korban nem is igazán éltem,csak 1999-től,de szüleimtől is rengeteget hallom,hogy régebben ,olyan törvények voltak,hogy aki nem dolgozott,azt megbüntették,és ez által mindenkinek munkát biztosítottak. Én,mint viszonylag szegény környezetben növekedő,TUDOM milyen érzés az,hogyha nem találnak a szüleim munkát,és nincs pénz,még az alap ételekre,meg a számlákra sem pénz. Tudom,hogy milyen érzés látni a szüleimet szenvedni,hogy most akkor melyik számlát ne fizessük be?! Továbbá,az iskola szempontjából,a tanítási normákon is változtatnék,meg még rengeteg más mindenen. Jobb Magyarországot szeretnék látni,jobb Magyarországon szeretnék élni. És egyet értek azzal is,hogy más országokkal is jó kapcsolatot ápoljunk,mert fontosnak tartom,hogyha ne talán-talán valakinek megfordulna a fejében,hogy ránk kéne "támadni",akkor a tudat,az nagyon megnyugtató lenne,hogy lenne aki segítene nekünk,lenne támasz számunkra.

14/L

2013. aug. 30. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/37 anonim ***** válasza:
90%

A többkulcsos adó szerintem egy szemét. Nehogy már büntessenek azért, mert tanultam és sokra vittem...

A gazdasági miniszter a gazdasági minisztérium elnöke. Nem Matolcsy találja ki egyedül, hogy mi legyen el vagy te tévedve. A Bajnaira is csak azért volt a "szakértői kormány" kiaggatva, mert azt csinálták amit az IMF mondott. Azt hiszed a szuperbruttósítás meg ilyenek a csapata fejéből pattant ki?

Az államadósságunk most úgy néz ki, hogy kifizettük az IMF hitelt, amit még az MSZP vett fel, és egyébként áttételesen körülbelül ugyan annyiba kerül, mint a piacról finanszírozott hitel (államkötvények). Áttételesen, mert a gazdasági szektor megszorításának van egy olyan mellékhatása, hogy csökken a gazdaság volumene, és a kevesebb államadósság több %-ban. Meg közben csökken a GDP.

Azt hiszed, majd a cigányok megállnak a 3. gyereknél, csakmert nem jár utána pótlék?

Pont a tavalyi történelem érettségiben volt ilyen esszé (meg a 4.-es törikönyvekben), hogy milyen is a cigányság korfája és társadalmi sajátosságai.

A cigányok korfája olyan, mint egy fejlődő ország belié, vagy, mint Magyarországé 1900 körül. Be fog állni egy idő után magától a születésszám, felesleges emiatt kibabrálni a nagycsaládosokkal.

Régi állami cégekkel az volt a legnagyobb probléma, hogy korszerűtlenek voltak. 1970-es évekbeli licenszel és azonos korú licenszelt képekkel működtek

A cukorgyárakat nem az EU tette tönkre, hanem a gazdák. Az volt a helyzet, hogy az EUban így is túltermelés van cukorból, és az EU nem akarta még a magyar alacsony hozamú gyárait is teletömni támogatással, hogy aztán senki se járjon jól. Senki sem tiltja, hogy cukorgyárad legyen, csak saját pénzből kell finanszíroznod.

A börtönök meg nem luxusszállók. Legalábbis ahol a köztörvényes bűnöző vannak az biztos, hogy nem. Nézz meg egyet közelről. Elrettentő ereje pedig a halálbüntetésnek sincs, ezt már bizonyították.

Mit akarsz eladni az Oroszoknak és a Törököknek ami nekik nincs? Szabolcsi almát? Haha... A termelésünk jelentős részét Németország szívja fel. A gonosz nyugat.

Szerinted azért nem emelik a közalkalmazotti bértáblát, mert olyan szemétládák? Egyszerűen nincs rá pénz, hogy minden kukás 150 nettót keressen. A tanároknak orvosoknak most volt emelve, sőt még azoknak is akiknek egyetemi végzettségük van.

A korrupció most sem legális, bizonyíték nélkül pedig senkit sem lehet elítélni.

Az, hogy a vidéket elkezdjük művelni az szerinted mit is jelent? Van fogalmad olyan fogalmaktól, hogy aranykorona meg ilyenek? Csak, mert a feketeföldek a 100%ban cigányok lakta településeken is fel van szántva, a szikes talajjal a Hortobágyon meg mit lehet kezdeni? Kiterelni a marhákat...

A magyar mezőgazdaság legnagyobb problémája az, hogy a gazdák nem működnek együtt és kis túlzással minden hektárra jut 2 munkagép.


Egyébként meg mi ez a sok szemét prolista dolog, mint az Állami Élelmiszer cucc meg, hogy a gazdák majd eszik amit termelnek és végre nem kuporognak? Nem éhezünk, senki sem éhezik, maximum a cigánygyerek akivel nem törődik az anyja, de dolgozó emberek nem éheznek. A falvakban a gyerekek után még EU-s élelmiszer csomagok is vannak.


Én is 18 vagyok, de szerintem kicsit jobban értek ehhez az egészhez, mint te.

2013. aug. 30. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/37 anonim ***** válasza:
29%

Csináljatok forradalmat. De jogosan lesz az a reakció rá, ami 2006-ban is: Tüntetnek. Nem baj, majd megunják és elmennek.

Ha egy hamis diplomával rendelkező miszterelnököt nem lehetett megbuktatni, akkor egy rendes diplomával rendelkezőt meg lehetne? Ez azért erkölcsileg is nagyon nagy sötétség lenne! :)


Csináljatok forradalmat! Majd megunjátok és hazamentek.

2013. aug. 30. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/37 anonim ***** válasza:
75%

"Én támogatlak :) Lenne még olyan,amiket bele tudnék mondani,de én csak 14 vagyok. Az elképzeléseid jók,bár van amikkel nem teljesen értek egyet. Én már 2 gyermektől is,és 3 ,esetleg több gyermekkel rendelkező családoknak,több járulékot adnék,de szigorúan csak olyanoknak,akik szegény körülmények között élnek! A roma származásúaknak nem lenne több joga,azért is nem,mert miért is kéne nekik több jog,és miért is élhetnek ők jobban,mint mi? Nem fajgyűlölködni akarok,hanem egyenlő jogokat adni mindenkinek. Vissza hoznám az 1900-es évek szerinti jogokat,mikor még nem Gyurcsány,meg Orbán volt,hanem Kádár,mondjuk még abban a korban nem is igazán éltem,csak 1999-től,de szüleimtől is rengeteget hallom,hogy régebben ,olyan törvények voltak,hogy aki nem dolgozott,azt megbüntették,és ez által mindenkinek munkát biztosítottak. Én,mint viszonylag szegény környezetben növekedő,TUDOM milyen érzés az,hogyha nem találnak a szüleim munkát,és nincs pénz,még az alap ételekre,meg a számlákra sem pénz. Tudom,hogy milyen érzés látni a szüleimet szenvedni,hogy most akkor melyik számlát ne fizessük be?! Továbbá,az iskola szempontjából,a tanítási normákon is változtatnék,meg még rengeteg más mindenen. Jobb Magyarországot szeretnék látni,jobb Magyarországon szeretnék élni. És egyet értek azzal is,hogy más országokkal is jó kapcsolatot ápoljunk,mert fontosnak tartom,hogyha ne talán-talán valakinek megfordulna a fejében,hogy ránk kéne "támadni",akkor a tudat,az nagyon megnyugtató lenne,hogy lenne aki segítene nekünk,lenne támasz számunkra. "



Te hogy akarod eldöntetni, hogy ki a szegény?A cigányoknak most sincs több joga, ez csak a szélsőjobb populista marhasága. Lehet itt jönni, hogy bezzeg ők mindent megúsznak... Szerinted mi lenne itt, ha mindenkit hűvösre tennének egy verekedés meg egy bolti lopás miatt?!

Kádár bácsi pedig hitelből tartott fenn egy "jólétet", amibe rendszerváltás után kis híján belebukott az ország. Olyan dolgok is voltak, hogy egy ember munkáját 3 végezte. Szerinted az mennyire érte meg?

Neked talán a 14 éves fejeddel talán nem politizálni kéne, hanem tanulni, hogy ne úgy élj, mint a szüleid, mert gondolom ők sem mérnök-orvos házaspárként vegetálnak.

Más országokkal most is jó kapcsolatot ápolunk, tagjai vagyunk az EUnak a NATO-nak az ENSZ-nek, és nem fenyeget minket, hogy ránk támadjanak a románok.

2013. aug. 30. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/37 A kérdező kommentje:

11-es több ilyen 14 éves kéne


Rengeteg embert a korosztályomból túlszárnyalsz a tudásoddal


Ez komoly azt se tudja a legtöbbjük hogy ki a köztársasági elnök, az egyikükkel meg sikerült azt is elhitetnem hogy puskás Ferenc a köztársasági elnök

2013. aug. 30. 11:50
 16/37 anonim ***** válasza:

"Pedig az emberek nagy része szerintem nem rájuk szavazna."


Akkor húzzanak el szavazni és ne szavazzanak rájuk. Ehhez még fegyver sem kell, ehhez még forradalom sem kell. De "az emberek nagy része" még tollat sem ragad, nemhogy fegyvert.


"2014-ben is a Fidesz fog győzni, mivel úgy alakitották a választási törvényeket."


Úgy alakították, hogy egy egységes párt vagy szövetség tud nyerni, akire sokan szavaznak. Arról nem a Fidesz tehet, hogy ez ma Magyarországon csak egy pártra igaz. Az meg hogy nézne ki, ha úgy alakítanák a választási rendszert, hogy 10%-os párt nyerjen? Az lenne a demokrácia csak azért, mert nem a Fidesz van?


"Miért nem csinálunk forradalmat"


Lásd fent. De egy forradalommal mit érsz el szerinted? Semmit. Sőt. Meg aztán: ki lenne utánuk? Miből gondolod, hogy azt a pártot vagy akármit többen támogatnák? Mégcsak az sem biztos, hogy jobb lenne (ha úgy gondolod, hogy ettől csak jobb lehet, akkor meg miért ne lehetne jövőre is megszavazni a Fideszt?).


"vagy egy saját pártot?"


Minek? Van 6-8 párt, bár inkább van 2-3 párt, meg hozzá 5-6 valami, amit pártnak is lehet tekinteni. Most te csinálsz egy cseppet a tengerbe, akkor mi az amivel meg tudsz fogni embereket? Mi az, amiben újat tudsz mutatni a többihez képest? Aki a mostaniakból nem tud (nem akar) választani, az +1-ből sem fog. Az, hogy "te nem olyan lennél", semmit sem jelent. Az emberek tömegének legalábbis. Lásd LMP. Szép reményekkel elindult, hogy majd ők mások lesznek. Sikerük van? 2%-uk van, nem sikerük.

2013. aug. 30. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/37 anonim ***** válasza:

"Ez komoly azt se tudja a legtöbbjük hogy ki a köztársasági elnök, az egyikükkel meg sikerült azt is elhitetnem hogy puskás Ferenc a köztársasági elnök"


Szóval akkor szerinted ez már egy nívós vita volt a korosztályodban? Hát akkor vitázz velem...

2013. aug. 30. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/37 A kérdező kommentje:

Nem vita volt, csak azt mondtam hogy a korosztályom nagy része milyen tudatlan. Pedig egy elit gimnáziumba járok.


De ha gondolod vitázhatunk.

2013. aug. 30. 11:56
 19/37 anonim ***** válasza:
32%

Saját párt fölösleges,mert úgysem választanának meg a sok k*cs*g cigány illetve zsidó miatt...(bár ez csak az én véleményem)

de egyébként összességében egyet értek veled kivéve ezekben:

-A büntető törvénykönyv szigorítása->megváltoztatása! gyorshajtásért nem kellene ennyit fizettetni,meg állandóan csak a bírságot osztani a "kisembereknek" holott a valóban törvényszegő emberek szabadlábon vannak (pl.:cigányok,politikusok)

-Több jogot kapnának a rendőrök-> +10 évvel meghosszabbítani nekik a nyugdíjazást,illetve figyeljenek jobban közbiztonságra.(cigányokra)


A forradalom kellene inkább...

2013. aug. 30. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/37 A kérdező kommentje:
19-es a btk szerintem pl: a gyorshajtás sem elhanyagolható. Ott van Ausztria. sokkal kevesebb a baleset és nincs is gyorshajtás. Miért? Mert nagyok a büntetések. plusz 30 km/h-ás gyorshajtás=500 eurós büntetés
2013. aug. 30. 12:12
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!