Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mi a baja itt mindenkinek a...

Mi a baja itt mindenkinek a cigány kultúra stb. oktatásával?

Figyelt kérdés

Először is magamtól idézek.


"A magyarországi cigányság kultúrájáról, dialektikai változásairól, demográfiai folyamatairól a xx. századba, megkülönböztetett helyzetükből adódó csomó dologról doktori disszertációt lehetne írni. Ne szívasson már itt 1-2 írni sem tudó, hogy nincs mit tanítani belőle. Én most végeztem középiskolában és töriből is vannak cigányos tételek ÉVEK ÓTA, ugyanúgy megtanultam mint a felvilágosodást, világháborúkat, középkori társadalmakat."


Na már most évek óta tanulunk a cigányokról, amikor mi töriből odaértünk utolsó évben, volt óra tartva direkt erről. Ebben nincs semmi meglepő a történelem része a cigányság történelme ugyanúgy, Magyarországon főleg aktuális.


Ugyanakkor, miért akarja olyan sok szülő megtagadni a tudást a gyerekeitől? Ne olvasson a gyerek Sartreot mert komcsi volt? Ne nézzen Chaplint, mert komcsi volt? Ne olvasson Lenint, mert Lenin volt? Aki ráadásul egy ragyogó elme volt és a fogalmazási készségei is megsüvegelendőek, A "baloldaliság" a kommunizmus gyermekbetegsége, ez anno kötelező volt közgázon.


Mindegy is, na de még valami, írják itt, hogy ráerőltetik a gyerekekre, most komolyan itt a szülők, meg mindenki azt hiszi, hogy a tanárok azt nevelnék a gyerekekbe, hogy fessék magukat barnára és zsamó zsé meg hasonlók? .....


Végezetül azt, hogy a cigány.kultúra az lopás,csalás,agresszió,hazudozás stb. meg erre tanítanák a gyerekeket az már komolytalan végképp...és nem nem vagyok cigánybarát meg semmi se cigányvédő, csak álljunk már meg egy szóra és vetkőzzük le ezt a nyugati ignoranciát.



2013. aug. 31. 18:24
1 2 3 4 5 6 7
 11/61 A kérdező kommentje:

hatodikra válaszoltak


nyolcadiknak - de van, aki szerint nincs az hülye, és minden országban más? ha már ennyire nemzetiek vagyunk akkor tanuljuk a saját országunkban jelen lévőt


kilencedik - megsúgum tanuljuk a horvátot is, töriben anyag, valamint ne hasonlítgassuk már a 12,000 fős határ ezen a felén maradt 2.,3. generációs horvátokat, a többszázezres magyar cigánysághoz

2013. aug. 31. 18:48
 12/61 A kérdező kommentje:

10. csak tudod egy-két szülőtől vagy akárkitől valami racionális okfejtést vártam


11. öö kérdés leírásában ott van, a kérdésedre a válasz

2013. aug. 31. 18:51
 13/61 anonim ***** válasza:
63%

Szerintem korábban is szerepelhettek cigány dalok az ének órán, cigány költő verse irodalomból, szó volt róluk történelemből - gondolom most sem lesz sokkal több. Viszont ennek a hangsúlyozása, a képünkbe tolása egyértelműen provokáció, főleg úgy, hogy a legtöbbünknek volt/van valami komoly konfliktusa velük.

Talán hogy most tart a cigánygyilkosságok pere, kellett valamivel villogni, csak a többségi magyarok között ez most kifejezetten felháborító.

2013. aug. 31. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/61 anonim ***** válasza:

"A "baloldaliság" a kommunizmus gyermekbetegsége, ez anno kötelező volt közgázon."


A baloldaliságnak nem gyermekbetegsége, hanem BŰNE volt, mégpedig 110 millió halott!

2013. szept. 1. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/61 anonim válasza:
# 8/14! ott a zöld pacsi!
2013. szept. 1. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/61 anonim ***** válasza:
19%
Idefigyeljetek már, ti gyűlölködő kis senkiháziak, azért mert a kormány tett egy ilyen lépést, azért nem kéne a romákkal még jobban általánosítani! Miért a romák tehetnek arról, hogy ezt oktatást bevezzeték a nagyok ? Nem ők tehetetnek róla, és főleg nem a kivételek ! És miért nem úgy írjátok hogy A "cigány kultúrát" hogy bünözőkultúra? Mert azt mondjátok, hogy a normálisakkal nincs batok, most akkor töntsétek el, hogy rasszisták vagytok, vagy a bűnözés ellenzékei! És amig vannak kivételek, mind egy mennyi, abban általánosításnak nincs helye! Bűnőző cigányokat, és a rosszúl nevelteket elítélhetitek, bánomis én, de egy felsőbb döntés miatt nem kell jobban utálnotok minket kivételeket is !
2013. szept. 2. 02:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/61 anonim ***** válasza:
100%

Érdekes, hogy te nevezed "gyűlölködő kis senkiházi"-nak azokat, akik más véleményen vannak.

"azért nem kéne ... általánosítani"


Miért, te nem pont ezt teszed?

Mivel vagy különb?

2013. szept. 2. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/61 anonim ***** válasza:
79%
Mivel ez Magyarország, ezért nekik kéne megemberelni magukat és egy kicsit jobban érdeklődni a magyar kultúra után. Nekik kell hozzánk alkalmazkodni, tehát lesznek szivesek megtanulni, hogy a többségi társadalomban mik a szokások és elvárások. Ha már ennyire nyomatni akarják a kultúrát, akkor legyen szabadon választható tantárgy ez az egész cigányosdi, így csak az tanulja akit érdekel. Így semmi értelme annak, hogy egy olyan nép kultúráját tanulják a gyerekeink, akik nem is akarnak beilleszkedni a magyar társadalomba.
2013. szept. 2. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/61 anonim ***** válasza:
0%

"Mivel ez Magyarország, ezért nekik kéne megemberelni magukat és egy kicsit jobban érdeklődni a magyar kultúra után. Nekik kell hozzánk alkalmazkodni, tehát lesznek szivesek megtanulni, hogy a többségi társadalomban mik a szokások és elvárások. Ha már ennyire nyomatni akarják a kultúrát, akkor legyen szabadon választható tantárgy ez az egész cigányosdi, így csak az tanulja akit érdekel. Így semmi értelme annak, hogy egy olyan nép kultúráját tanulják a gyerekeink, akik nem is akarnak beilleszkedni a magyar társadalomba.'


Miért beszélsz többesszámba? Nem romák találták ki hogy tantárgy legyen te elvakult hülye, szidjádok érte a kormányt. És miért érdekelje a kulturátok a romákat, mikor mort is általánosítotok olyasmiért gyűlölködtök, amiért nem is a romák tehetnek. :@

2013. szept. 2. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/61 A kérdező kommentje:
Naiv voltam amikor azt hittem a kérdésre is érkeznek válaszok, no de mindegy.
2013. szept. 2. 12:54
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!